Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Петрохан - хижа Ком новата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Петрохан - хижа Ком новата

    Пенчо, Жоро е прав, понеже целта е да закараш народа, първо ги метни до горе безрисково през Берковица, пък на връщане си се разходи по прекия.

    Аз също бих се разходил, въпреки че съм само на задно, но новите ми долни шарнири са все още в кутиите, а старите рЕзко се разскърцаха и разджлямбиха и не ми се рискува по каманяците с тях.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Петрохан - хижа Ком новата

      Евгени, съвсем не искам да откажа Пенчо от минаване през този път... Напротив - поне на мен много ми хареса... Но в случая доколкото разбрах търси компромис между сигурност на доставката, предвидимо бързо време, и навярно - да не скапе хората преди още да са тръгнали за прехода Надявам се ще се съгласиш, че сигурният път е асфалтовия, пък макар и с десеттина минути по-дълъг...

      П.С. Джоу ме е изпреварил - точно това щях да предложа на Пенчо - на връщане като остави хората - може да продължи към Петрохан - там вече няма да гони време... Ако е през деня де - да не се събуди към Конярски кладенец или Сърбия
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Петрохан - хижа Ком новата

        Не са 10 , Жоро. Явно и по асфалтовия не си минавал скоро. И там има дървари. Не искам да настоявам. Казах, че ако съм аз, пътя е Петрохан-Ком.
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #19
          От: Петрохан - хижа Ком новата

          Последно се качвах откъм Берковица Февруари тази година... Дървари има, но знаеш, че пътя винаги е добре проходим заради хижите...
          Сега разгледах трака - без мотане от Петрохан до новата хижа ми е отнело 60 минути движение по краткия път (изключих отклонението към Ком - то е отиване и връщане от едно и също отклонение от 'главния' черен път) ...
          Спускането от хижата до Берковица - 20 минути ... Петрохан - Берковица е около половин час... Т.е. бих стигнал по асфалта с около 10 минути по-бързо отколкото по черния път....
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Петрохан - хижа Ком новата

            Не мога да си редактирам предното мнение, но направих още едно клипче за да се придобие по-точна представа за пътя:
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Петрохан - хижа Ком новата

              Айде казвайте сега какво ви страхува? Прекрасен път! Даже не става въпрос за офроуд. Какъвто и да е джип минава безгрижно. Какви другарчета, какви спукани гуми?
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #22
                От: Петрохан - хижа Ком новата

                Пенчо,предупреди групата за дълъг преход от х.Петрохан ,чак до х.Трастеная под вр.Издримец,междинната х.Пробойница която е под м.Врелата по пътя за Емине не работи от миналата година,сега е руина и в нея са настанили цветни работници от горското,та да ги имат впредвид и тях.Ако са подготвени обаче за свободно планинско бивакуване ,няма да имат проблеми.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Петрохан - хижа Ком новата

                  Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                  Пенчо,предупреди групата за дълъг преход от х.Петрохан ,чак до х.Трастеная под вр.Издримец,х.Пробойница която е под м.Врелата по пътя за Емине не работи от миналата година,сега е руина и в нея са настанили цветни работници от горското,та да ги имат впредвид и тях.Ако са подготвени за свободно планинско бивакуване ,няма да имат проблеми.
                  Споко! Проектозетя е планински водач. Правил го е поне 10 пъти.

                  Иначе последно реших да мина по дефилето, Искрец, Берковица, Ком.
                  На връщане - ще видим.
                  Поздрави на всички!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Петрохан - хижа Ком новата

                    На връщане пред тях,покрай Тодорини кукли,Врелата,х.Пробойница,Лакатник.При ясно време ще се нагледаш на красоти по цялото трасе.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Петрохан - хижа Ком новата

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      На връщане пред тях,покрай Тодорини кукли,Врелата,х.Пробойница,Лакатник.При ясно време ще се нагледаш на красоти по цялото трасе.
                      Аз понеже останах с впечатление, че мероприятието е за днес, но после го уточнихме, че не е, си запазвам правото на придружител, ако сменя шарнирите и не се окаже, че има още някакви фрапиращи неща за ремонт.

                      При сухо време, трябва ли ми предно за маршрута от цитата, че е малко вероятно да съм оправил и предният кардан ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Петрохан - хижа Ком новата

                        Пенчо, не забравяй че бързо пристигане (кратък непавиран път) не значи че ще стигнеш по-бързо, отколкото по дълъг но "царски път" със сравнение с непавирания, ако ти и хората си падате по офроуда, давай по краткия път, а ако не по дългия, елементарно Уотсън

                        Коментар


                        • #27
                          От: Петрохан - хижа Ком новата

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Аз понеже останах с впечатление, че мероприятието е за днес, но после го уточнихме, че не е, си запазвам правото на придружител, ако сменя шарнирите и не се окаже, че има още някакви фрапиращи неща за ремонт.

                          При сухо време, трябва ли ми предно за маршрута от цитата, че е малко вероятно да съм оправил и предният кардан ?
                          Извън темата е ,но ще ти отговоря тука не на лични!Всъщност писах ,ма нещо го няма поста.От Петрохан на сухо можеш ,но при дъжд може и да ти потрябва предно,относително е ,планина ,на ясно си.От Тодорини кукли покрай м.Врелата до Лакатник можеш без предно защото е спускане,големи камънаци на 3,4 места ,големи ендъци ,но спускане,няма проблеми!Там по това трасе родните талибани минават и с Лади като налазат за билки и гъби.С 4х4 си е по кеф ,по-спокойно е на душата.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Петрохан - хижа Ком новата

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Аз понеже останах с впечатление, че мероприятието е за днес, но после го уточнихме, че не е, си запазвам правото на придружител, ако сменя шарнирите и не се окаже, че има още някакви фрапиращи неща за ремонт.

                            При сухо време, трябва ли ми предно за маршрута от цитата, че е малко вероятно да съм оправил и предният кардан ?
                            Аз пък ще се цаня за придружител на придружителя , разбира се ако никой няма нищо против и всичко върви по план.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Петрохан - хижа Ком новата

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Айде казвайте сега какво ви страхува? Прекрасен път! Даже не става въпрос за офроуд. Какъвто и да е джип минава безгрижно. Какви другарчета, какви спукани гуми?
                              Май не разбра идеята
                              Никой не говори за страх и 'дали може да се мине'... Говорим за най-ефективно и практично решение с минимален риск..
                              Както виждаш - драпам с чисто летни асфалтови гуми... И то с абсолютно неподготвен 'шосеен' джип.
                              Гледах логовете - скорост между 7 и 13км/ч... Това - сам - т.е. по-непукист към люшкане, лашкане и т.н..
                              Сложи пътници, които вече са поизморени и пътували доста, и които ги мяташ още час по такъв път... И ще ги чакат доста тежки дни.
                              Факт е, че за първи път откакто се разхождаме с кучето из планините, то почна да вие от ужас (в участъка към вр.Ком) - бе се запънало пред седалката като костенурка и се чудеше как да се закрепи... Като периодично искаше да идва при мен (това е причината и да спра точно в единия ров на видеото - тласъка от отсрещната страна на рова го прати върху скоростния лост и с тялото си изключи предавка
                              Та отново - за кеф - хубав маршрут... При дъжд може и да е проблем, имайки предвид рововете, изровени от течаща вода явно при дъжд, и останалите локви, въпреки, че не бе валяло в близките седмици...
                              Добави одрани калници и врати (особено ако бързаш, ама и да си максимално внимателен - пак има следи - доста бе обрасъл пътя, а сега сигурно е още повече)...
                              За спуканите гуми - предполагам, че съществува риск по тези камъни, защото след прехода липсваха цели парчета от протектора (Гуми Континентал)..
                              Така, че ако бързаш и си с план - няма по-добро от асфалта, пък бил той и малко по-дълъг...
                              Ако искаш разходка за кеф - 'прекият' маршрут е доста живописен...

                              За 4х4 по маршрута - предполагам може да мине спокойно и 4х2 Внимателно шофиране разбира се (т.е. - както жигулките в района - повече непукистка засилка в нужните места без притеснения за поражения върху техническото състояние на МПС-то).. А за колегата с Астричката и картера и - не се шегувам - наистина го хвърли точно по този маршрут
                              Последно редактирано от slowtraveler; 17-06-18, 21:56.
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Петрохан - хижа Ком новата

                                Въпроса ми беше дали покрай Куклите е калищак, щото за друго там предно не ми трябва, а и ако е кофти времето не бих се забивал по горите, дори и с група.

                                Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                                Аз пък ще се цаня за придружител на придружителя , разбира се ако никой няма нищо против и всичко върви по план.
                                Ма никва грижа немаш, тамън за компания, а и без тва трябва да дискутираме един покрив.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X