Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

    Здравейте, колеги колата е на 52х.км интересува ме на колко се смяна маслото на дифа и дали има филтър и доколкото знам маслото май трябва да е ориг. на Хонда и за смяна на маслото на автомата пак ли в трябва да е ориг от Хонда

  • #2
    От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

    Маслото в диференциалите и автоматичната скоростна кутия е задължително да бъде на Хонда. Преди седмици доливахме на 2-ра генерация CRV масло в автоматичната скоростна кутия. Като информация ще споделя, че 1 л. масло за АСК на Хонда беше 38.50 лв. Предполагам няма да има промяна в цената. За маслото на диференциалите нямам информация какво е и колко струва.

    Коментар


    • #3
      От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

      Ами не е лошо да се смени, поне това в дифа, мисля че е един литър, ако не се лъжа би трябвало да се сменя на 40 хиляди. И само ХОНДА масла.
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #4
        От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

        Първоначално публикуван от KENWORTH Преглед на мнение
        Здравейте, колеги колата е на 52х.км интересува ме на колко се смяна маслото на дифа и дали има филтър и доколкото знам маслото май трябва да е ориг. на Хонда и за смяна на маслото на автомата пак ли в трябва да е ориг от Хонда
        Маслото в дифа само и единствено от Хонда.DP....нещо си...
        Сменям като при завой на място почне да свири,вие.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Маслото в дифа само и единствено от Хонда.DP....нещо си...
          Сменям като при завой на място почне да свири,вие.
          Когато завие е вече късно 50 -60000км
          това е маслото Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dps-f-honda-maslo-diferencial-1l.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5791905Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dps-f-honda-maslo-diferencial-1l.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5791905

          ето как се сменя


          това е за авт кутията Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda atf-500x500.jpg
Прегледи:4
Размер:25.5 КБ
ID:5791906

          Коментар


          • #6
            От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

            Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
            Когато завие е вече късно ...
            Нека да не сме така категорични.
            Все пак не я караме от вчера.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

              Само за протокола:
              ATF-Z1 е старо масло, което е слагано в автоматичната ск.кутия и в задния диференциал на CR-V до не-знам-коя-си-година. След тази година вече се слага Honda ATF-DW1 в скоростната кутия и Honda DPS-F в задния диференциал. Ако ск.кутия и диф-а са със старото масло може да се долива от новите, но обратното не е желателно. Нямам представа, колко фатално е, но така съм чел в нета.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                Само за протокола:
                ATF-Z1 е старо масло, което е слагано в автоматичната ск.кутия и в задния диференциал на CR-V до не-знам-коя-си-година. След тази година вече се слага Honda ATF-DW1 в скоростната кутия и Honda DPS-F в задния диференциал. Ако ск.кутия и диф-а са със старото масло може да се долива от новите, но обратното не е желателно. Нямам представа, колко фатално е, но така съм чел в нета.
                Да това е така постнал съм снимка със старото но по твоята логика имаш старото ATF-Z1 в колата и намериш същото такова не може да налееш защото са еднакви
                -D нещо тук куца,освен че ще е много старо и не може да се намери не виждам никаква причина.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_1942 ATW DW1.jpg
Прегледи:2
Размер:45.4 КБ
ID:5792190 ето го.
                ето какво пише на задния диф
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image0.jpg
Прегледи:1
Размер:98.3 КБ
ID:5792191

                Коментар


                • #9
                  От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                  Прочети отново поста ми и пак кажи за логиката.

                  п.п. Тоя стикер от твоето CR-V ли е или от 4-та генерация (каквато е колата на създалия темата)?
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                    Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                    Прочети отново поста ми и пак кажи за логиката.

                    п.п. Тоя стикер от твоето CR-V ли е или от 4-та генерация (каквато е колата на създалия темата)?
                    Грешката е моя говорих за 1 генерация ако съм подвел колегата .
                    От моята е CR-V 1 генерация ATF-Z1 тук го дават за нещо друго https://honda-solaray.bg/product/500...999-100he.html
                    нещо май едно и също масло в различни бутилки и етикети.
                    Последно редактирано от CARPERA; 17-06-18, 13:24.

                    Коментар


                    • #11
                      От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Нека да не сме така категорични.
                      Все пак не я караме от вчера.
                      Ето колега масло на 60 000 вчера го семених
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber imageпгжтгж.jpg
Прегледи:2
Размер:172.2 КБ
ID:5793168
                      Старото с променен цвят и мирис не на изгоряло но определено на старо масло
                      вижда се разликата нали, определено ако се изчака да завие дифта това за мен е много късно.
                      Honda DPS-F в задния диференциал CR-V 1 gen точно 1 л до всеки мл влиза.

                      Коментар


                      • #12
                        От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                        Един въпрос малко извън темата - на Honda HR-V, първа генерация, сменя ли се маслото на диференциала, само на задния, или и на двата, с какво масло и колко поема?

                        РенеГАД
                        VW Golf V Variant 1.9 TDI
                        Honda HR-V 1.6i 4WD
                        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                        Коментар


                        • #13
                          От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                          Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                          Един въпрос малко извън темата - на Honda HR-V, първа генерация, сменя ли се маслото на диференциала, само на задния, или и на двата, с какво масло и колко поема?
                          Сменят се колега всички течности и масла
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda.jpg
Прегледи:1
Размер:511.1 КБ
ID:5793172
                          1. течност спирачки сваля се казанчето промива се и са налива спирачна течност и се обезвъждушават всички апарати
                          https://forums.hondabg.com/topic/107...3%D0%B5%D0%BD/
                          2.казанче също с спирачна течност но за съединителя пак се сваля промива и се помпа до изтичане на чиста течност през помпата
                          3.Хидравлична течност 1 л от тази
                          ето как не вярвам да е по различно с Хонда PSF
                          МАСЛО ЗАДЕН ДИФТ И КАК СЕ СМЕНЯ
                          https://forums.hondabg.com/topic/107...3%D0%B5%D0%BD/

                          последната е за скоростната кутия предния диференциал с това MTF-З

                          това е за смяна на хидр течностhttps://forums.hondabg.com/topic/107235-%D1%82%D0%B5%D1%87-%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BA%D0%B0/


                          Всичко масла трябва да са само на Хонда преден заден дифелинциал и хидравлика.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от CARPERA; 30-06-18, 10:19.

                          Коментар


                          • #14
                            От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                            Първоначално публикуван от CARPERA Преглед на мнение
                            ....
                            Евалата колега, благодаря за подробната информация.
                            РенеГАД
                            VW Golf V Variant 1.9 TDI
                            Honda HR-V 1.6i 4WD
                            "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                            Коментар


                            • #15
                              От: HONDA CRV IV ГЕНЕРАЦИЯ 2.0 i Avtomat

                              Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                              Евалата колега, благодаря за подробната информация.

                              При смяна на спирачната течнос и на хидравликата се усеща разлика от преди и след смяната, вчера колега смени на съединителя на сним с номер 2 ,изтекло е някъква течност черна и гъста като грес а там трябва да има спирачна течност по негове думи съединителя се държи сега в пъти по-добре,аз съм с авт скоростна кутия и не мога да кажа как.
                              Така че сменете течностите и ще усетите разликата.Двигател и спирачното масло може да избирате марки,НО ВСИЧКО друго само марка ХОНДА
                              Спирачната сатава и с машина в сервиз не го направих защото незнам дали може да дадеш твоя течност а не те каквато имат, и е по-евтино в пъти когато го направиш ти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X