Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниво на масло в автоматчна скоростна кутия ЛК120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ниво на масло в автоматчна скоростна кутия ЛК120

    Здравейте, колеги! Има ли начин да разбера нивото на маслото в автоматична скоростна кутия на ЛК120 д4д, 166 к.с. 2006 год. Благодаря!

  • #2
    От: Ниво на масло в автоматчна скоростна кутия ЛК120

    Има пробка за ниво, тоест работна температура на автомата, работещ ДВГ, лоста на Р, отвиваш пробката и трябва да протече.

    Коментар


    • #3
      От: Ниво на масло в автоматчна скоростна кутия ЛК120

      Проблема е, че не я виждаме с момчето с което сменяме маслото. Има един отвор за пълнене най-отгоре и отдолу за източване.

      Коментар


      • #4
        От: Ниво на масло в автоматчна скоростна кутия ЛК120

        Според сервизното ръководство процедурата е доста сложна и на пръв поглед объркваща.
        Първо се прави мост на буксата за диагностика между конткти 4 и 13, като целта е да се стартира процедура "проверка термпература работна течност". Загрява се кутията до положение да светне на таблото индикатор А/Т OIL TEMP, след което се отвива сливаната пробка и трябва да протече тънка струя. Тогава се приема, че нивото е нормално.
        Ако не тече, или прокапва, се приема, че нивото е ниско и се залива през заливната пробка, докато не протече тънка струя през сливната пробка.
        Така е според сервизното ръководство, в което мен лично ме притеснява понятието "тънка струя", което е доста субективно и трябва доста опит да се определи коя струя е тънка и коя не.
        Аз бих отишъл в Тойота за тая процедура, още повече, че ако се наложи доливане течноста е WS, която няма откъде да се купи освен от Тойота.

        Коментар


        • #5
          От: Ниво на масло в автоматчна скоростна кутия ЛК120

          Благодаря, ще се възползвам от услугите на специализиран сервиз.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X