Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жътва 2018 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Жътва 2018 г.

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    .... Аз лично не съм случвал ориз на който да е написано че е произведен в БГ ....
    Няма и да видиш .
    Също така : ако някъде видиш домати или краставици , на които пише "произведено в България" - не вярвай ! Измама ще е .

    ...но темата все пак е за зърнопроизводството. ...
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Жътва 2018 г.

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Няма и да видиш .
      Също така : ако някъде видиш домати или краставици , на които пише "произведено в България" - не вярвай ! Измама ще е .

      ...но темата все пак е за зърнопроизводството. ...
      Има в моята градина
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Жътва 2018 г.

        Вчера приключих със слънчогледа. Доволен съм, че го прибрах с 8 влага, а не както по принцип - с 5-6. Добивът е около 330, пионер 25ца.
        Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
        Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

        Коментар


        • От: Жътва 2018 г.

          Колега ако остане време качи клип със слънчогледова жътва....
          Да питам как настроиваш ситата те са на позиции на Клас 96 (горните ги отваярм повече а долните по-малко)

          Коментар


          • От: Жътва 2018 г.

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Почвен пендиган,по време на цъфтежа азака и ретенго.След дъждовете тръгна кощрява и балур и третирах с пантера,а трябваше и инсектицид за гъсеницата който пропуснах.Естествено това се отрази и на добива,уж нямаше голяма плътност.20 дена преди жътва внесох диква-десикант който изсушава разстенията за да може да се прибере със нормална влага.Колеги ползваха раундъп,но той не върши същата работа и влагата беше голяма,до степен невъзможно разстоварване на бункера без помощ.
            Какъв препарат ти препоръчаха за гасеницата. Днес устанивих , че ги имам доста. Ще трябва да влезна, никак не ми се гази посева.

            Коментар


            • От: Жътва 2018 г.

              Агрия 10/50,по 0.060мл/дк.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • От: Жътва 2018 г.

                Колеги, докъде я докарахте с жътвата? Аз приключих и с царевицата, добивите са сравнително добри - около 1000кг. На дали скоро ще има друга такава година, с толкова много валежи през юни и юли.
                Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                Коментар


                • От: Жътва 2018 г.

                  Голям карък при нас,дъжда го немА никакъв когато трябва.Пшеница къде няма 500кила,рапицата под 100,царевицата няма 450кг.
                  Новата рапица ще я развалям,че се провокира и изсъхна в почвата.Втора култура слънчоглед,сях някакво Фаусто което пусна къде 70-80кила.Сях и Женова на косад,видимо къде 220-250кг,утре ще зная със сигурност,че две ремъркета не са минали през кантара.Сеитба на 11 юни,фаустото на 18-19,само бирени капачки.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • От: Жътва 2018 г.

                    Рапицата стана много рискова култура, все по-рядко се случва да има добри условия за отглеждането ѝ. Тази година както е тръгнало, може и пшеницата да развалим, хич не е розово положението. Като гледам и прогнозата за времето, изгледи за дъжд в близките 10 дена няма.
                    Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                    Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                    Коментар


                    • От: Жътва 2018 г.

                      На едната нива на брата,семето си лежи кротичко под земята,и чака,чака...
                      https://www.youtube.com/watch?v=4bfqyLiqaPU
                      Нищо не мога,и нищо не знам...

                      Коментар


                      • От: Жътва 2018 г.

                        Колега слънчогледа много рядък (предполагам това е 2 ра култура)
                        При нас също е голяма суша ....пшеницата която изникна почна да съхне...такава суха есен не помня да е имало

                        Коментар


                        • От: Жътва 2018 г.

                          Втора,първата бе царевица но не поникна.Края на юни имахме пороен дъжд,който извлече 30-40% от семената,нивата има наклон.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Жътва 2018 г.

                            Как така не изникна царевицата? Фалшиви семена или липса на влага? Имаше колеги, които сяха много плитко и картинката беше шарена. Аз нагласих сеялката на по-голяма дълбочина и нямах празно.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • От: Жътва 2018 г.

                              Не че нещо, ама втора култура ще имаме ако е реколтирана първата. В случая имаме късна сеитба, доста извън оптималните срокове, освен ако тоя сорт не е нещо извънземно, не знам... При липса на почвени влагозапаси е рисково начинание отвсякъде и пак много добре че не е на 0.
                              У нашо село в ТКЗС-то втора култура се знаеше - само на поливни площи /че тогаз бяха сушави години/, след грах, по изключение ечемик - репко или царевица за силаж. По разкази на дядо са слагали опитно и разни тогавашни ранозреещи хибриди за зърно - ако рече Баш агронома са прибирали нещо, макар и с жътва по сняг. Слънчоглед като втора - само за силаж и то в някаква смеска. За зеленчуци няма да говорим, там е ясно.

                              Коментар


                              • От: Жътва 2018 г.

                                Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
                                Как така не изникна царевицата? Фалшиви семена или липса на влага? Имаше колеги, които сяха много плитко и картинката беше шарена. Аз нагласих сеялката на по-голяма дълбочина и нямах празно.
                                Поради липса на влага и едра фракция семена на еуралис,другата горе-долу се нареди на 60-70%.Дълбочина на сеитбата 9-11см,че съм ял хурката от плитка сеитба,поникна тук-там.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X