Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

Здравейте колеги.
    От няколко месеца съм собственик на галопера и до момента бях много доволен, понеже се използва само в рамките на моето село, от вилата до градината което се намира на 3км което половиния път е черен и глопера е идеален за такава разходка, става дума за 2.5tdi 99 коня 2001 дълх база, до вчера всичко си беше наред, след като решихме цялото семеисто да си направиме есна малка почивка до Гърция, Макри- приготвихмесе 7 души тргнахме и н пътя маказа на 5 та скорост едвам достига 3 хиляди оборота със скорост 90км в час от там сетне натиснат педала до ламарина но пак неще, както и да е наоравихме си плаж и обратно, днес бях при едни маистори посъветваха ме да намеря някои майстор който разбирал добре от турбо компресори и вакумни пътища тръби и така нататък, нямам на идея защо тази кола и дават 6 хиляди оборота пък на едвам прави 3 хиляди, даите мнения от какво можеби е така?
    А и някакви датчици с били пипано и пооправени канаколит което също влиаело на работата на турбото ще кача снимка.
    Прикачени картинки Прикачени картинки  

Място
    Козлодуй
    Публикации
    183
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

Оправи правописа, пък после може и джипа. На по-малки предавки пълни ли оборотомера? С тия 99 коня какво очакваш, няма как да е самолет.

Място
    София
    Публикации
    6,399
    Точки (при гласуване)
    19

А ти като го купи, обслужи ли го ? Сега е момента да ме попиташ какво те питам.
    Ако въобще си правил нещо по него, смени ли и горивен филтър ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Извинявам се за правописа, понеже пиша от телефона и ми е супер трудно да напиша 2 правилни изречения. Да колега обслужена е,
    като с сменени, масла филтри, ангренаж ролки, термостат, вискозен фен съединител, нова глава от жапанпартс, помпата за нафтата беше рециклиран в хсково, сегменти лагери вал датчици, всичко е направено орвди 4 месеца, а за ниските примерно да речем на 2 ра достика до 3300 оборота. Аз не се оплаквам от бавното ускоряване нито от тромавата возия, моето оплакване е че колата не ще да си опъне оборотите, иначе когато подам газ на свободна вдига до 4500 и веднага аварийната клапа на турбото цъфти.

Място
    Козлодуй
    Публикации
    183
    Точки (при гласуване)
    6

Тая клапа (westgate) не би трябвало да отваря толкова лесно, търси майстор по турбо и турбо-пътища като за начало, правилно са те насочили.

Място
    София
    Публикации
    6,399
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на djuni_89 Преглед на публикациите
    Извинявам се за правописа, понеже пиша от телефона и ми е супер трудно да напиша 2 правилни изречения. Да колега обслужена е,
    като с сменени, масла филтри, ангренаж ролки, термостат, вискозен фен съединител, нова глава от жапанпартс, помпата за нафтата беше рециклиран в хсково, сегменти лагери вал датчици, всичко е направено орвди 4 месеца, а за ниските примерно да речем на 2 ра достика до 3300 оборота. Аз не се оплаквам от бавното ускоряване нито от тромавата возия, моето оплакване е че колата не ще да си опъне оборотите, иначе когато подам газ на свободна вдига до 4500 и веднага аварийната клапа на турбото цъфти.
    Филтри значи ли и горивния, щото в бързината го пропускат ?

Каквото и да гледате по горивната система и турбината, без нов горивен филтър ще е безсмислено.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Попово
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    3

Точно горивния сменяй ако не си,най-лесно ще е е да се диагностицира.
    ЛР Дискавъри 1 300ТДИ
    По мои наблюдения сФирката никога не вреди...

Място
    София
    Публикации
    22,754
    Точки (при гласуване)
    81

... тази кола и дават 6 хиляди оборота пък на едвам прави 3 хиляди, ...
    Бих те посъветвал, след като си отстраниш проблема, изобщо да забравиш за 6000 оборота. Първо, че тези 6000 се отнасят за бензиновия двигател, а не за твоето дизелче. На тебе червеното трябва да ти е близо до 4500. И второ, много силно препоръчвам да избягваш по-продължително задържане в обороти близки до червеното. Малките предкамерни дизели "не обичат" продължителна работа на високи обороти и, който не се съобразява с това, после се бърка за ремонти. Примерно на спукана глава ...

На дълга база с този мотор комфортна скорост при безопасни (за двигателя) обороти е 100 - макс 110.
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 15-06-18 в 11:43

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Да Колега горивниа също е сменен, днес питах стрия собственник и ми каза че преди години и при него се е случило същото, и той решил проблема с махане на някаква цетка с големина на 2 стотинки, някъде из нафтоват помпа, до колко е вярно не знам, но тази клапа на турбото цъфти на свободна когато е на място, а и днес даже започна да предърпва на 2800 Оборота някък си пребоксува

Публикации
    4,368
    Точки (при гласуване)
    22

От толко едновременни ремонти, иди че разбери къде са сгафили.

Филтри, турбо, помпа. В тоя ред. Друго няма какво.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Място
    България за винаги
    Публикации
    636
    Точки (при гласуване)
    14

Да Колега горивния също е сменен, днес питах стрия собственик и ми каза че преди години и при него се е случило същото, и той решил проблема с махане на някаква цедка с големина на 2 стотинки, някъде из нафтовата помпа, до колко е вярно не знам
    Има цедка на входа на нафтовата помпа, като се развие болта които държи маркуча за входящото гориво в помпата вътре в отвора в корпуса на помпата е тази цедка прилича на малък напръстник.Бъркаш внимателно с една права стисната пинсета в отвора и я отпускаш да се разшири и я вадиш внимателно заедно с цедката.продухваш с въздух и си готов.
    Сложена е там да събира власинките от горивния филтър.При мене като се запушеше и като се изфорсира на празен ход колата започваше леко да претриса и да синее от аспуха от недостиг на гориво.Съответно на скорост нямаше тяга.

Този двигател си е тромав доста аз моя го посъбудих с една обикновена газова уредба на времето.
    При всяко желание си поставяй следните въпроси: какво ще стане, ако пожеланото от мен се осъществи и какво – ако не се осъществи
    Епикур

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,730
    Точки (при гласуване)
    4

Това с карането на село не е добре. Да ти кажа какво съм намирал в коли, карани "на село".
    -врабче, забодено с главата напред между ламелите на радиатора.
    -гнездо на мишки във въздушния филтър.
    -гнездо на оси-пак там
    -леговище на мишки в гърнето. Това беше голям майтап-разбрахме я що не върви когато с гръм откърти всичко от връзката на средното гърне нататък.
    -въздушен филтър, плътно затлачен със сено и слама-пропускаше въздух колкото да запали колата.
    -тотално затлачени горивопроводи и филтър-каран години по нивите с парцал на мястото на капачката на резеровара.

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,268
    Точки (при гласуване)
    21

За кг.на това желязо, мотора даже е пъргав.Само не разбирам вдига 90 по Маказа нагоре със 7 човека и багаж и неще повече? Ако е така,баси и самолета.Снимай един клип,това което търсиш от тая кола ми се струва е максимума.Празна пълна,двете стрелки на километража и оборотомера вертикално по средата са и комфортната скорост на пета и горе долу максимума.Както добре си разбрал,силата на галлопера не е на асфалта.

Относно вакумите мога да помогна.Тези дни вероятно неделя ще сменям шесте ремъка и двете ролки и мога да снимам къде какво.

Така като гледам,нищо нередно по вакумите.Забелязвам че липсва датчик за нивото на казанчето за спирачна течност.
    Последно редактиран от Roninn ; 15-06-18 в 21:12
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Да колега наистина прави 90 без приблем на 5 скорост със 7 души, аз не се оплаквам че не дърпа, но усещам че има и още да върви, засщото някак се усеща че като стигне 2800 оборота и започва да се чуди, предърпва, сякак иска още ама нещо го държи, наистина ако успееш да направиш няколко снимки на вакумите ще съм ти много благодарен, а за датчика забелзал съм една висяща букса там някъде, сигурно е за него.

Място
    София
    Публикации
    115
    Точки (при гласуване)
    7

Това че байпас клапана "Цъвти" значи ме навежда на мисълта че актуатора на турбото не работи. Трябва да има маркуч за него от турбината.
    Ако актуатора на турбото работи коректно байпас клапана не трабва да играе вообще.
    Ако те притесняват другите вакууми вържи турбината директно към помпата ( моя беше така прерпавен) и гледай ЕГР-а да е изключен и си ти.
    Land Rover Discovery
    Където е текло пак ще тече ...

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Колеги някой знае ли номера на турбото на моята кола?! понеже съм вГермания и нямам възможност за да я видя самичък, пък тук от ибей ще се здобия с ново турбо за около 120 евро, но продавача ме пита за номера но аз си нямам на идея как да я намеря този номер, както и написах по на горе мотора е 2.5 td intercoller 99коня, ето и снимка на мотораИме:  IMG_20180520_102220.jpg
Прегледи: 137
Размер:  251.9 КбИме:  IMG_20180520_102200.jpg
Прегледи: 138
Размер:  240.3 Кб

Ето и линк към турбото което искам да закупя, според вас дали е съвместим? https://m.ebay.co.uk/itm/Turbocharge...anner=1&_rdt=1
    Последно редактиран от djuni_89 ; 03-07-18 в 22:52

Място
    София
    Публикации
    60
    Точки (при гласуване)
    7

Колега не знам номера на турбото ти, но смятам, че първо трябва да се увериш дали всичко е наред с налягането на горивото. Ако няма достатъчно налягане, няма да имаш нормално налягане и на дюзите. При това положение компа ще иска да компенсира и вдига налягането на турбото. С две думи провери от резервоара до двигателя дали всичко е наред с горивото, преди да сменяваш каквото и да било.

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,268
    Точки (при гласуване)
    21

На този галлопер,най сложния компютър се намира в модула за подгряване на свещите.Номер няма да извадиш докато не свалиш старото турбо,но преди това закачи един манометър около кулера и мери налягането.

Иначе да,мотора ти е най вероятно 4D56 , според линка,става.
    Последно редактиран от Roninn ; 05-07-18 в 19:35
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Публикации
    10
    Точки (при гласуване)
    0

Добре де ако по горивния път има проблем защо тогава тая байпас клапа изхвърля надвишената компресия, нали ако има недостиг на гориво би трябвало да не го прави, на мен ми хрумва че нещо свързано с актуатора.

Публикации
    1,819
    Точки (при гласуване)
    12

Принципно сте на прав път,но само с "хрумване" проблемите не се решават-трябва диагностика-намиране на причината за проблема и отстраняването И !!!
    Това става при автомобила и от човек със знания и опит. Тука няма да ни стигне "боба"!!!
    "Следователно" Ви трябва като начало-Човека.

Сходни теми

1. Продавам: Hyundai Galloper
    От many във форум HYUNDAI
    Отговори: 10
    Последно мнение: 13-10-17, 18:01
  2. Отговори: 10
    Последно мнение: 04-02-14, 21:27

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации