Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

    Здравейте колеги.
    От няколко месеца съм собственик на галопера и до момента бях много доволен, понеже се използва само в рамките на моето село, от вилата до градината което се намира на 3км което половиния път е черен и глопера е идеален за такава разходка, става дума за 2.5tdi 99 коня 2001 дълх база, до вчера всичко си беше наред, след като решихме цялото семеисто да си направиме есна малка почивка до Гърция, Макри- приготвихмесе 7 души тргнахме и н пътя маказа на 5 та скорост едвам достига 3 хиляди оборота със скорост 90км в час от там сетне натиснат педала до ламарина но пак неще, както и да е наоравихме си плаж и обратно, днес бях при едни маистори посъветваха ме да намеря някои майстор който разбирал добре от турбо компресори и вакумни пътища тръби и така нататък, нямам на идея защо тази кола и дават 6 хиляди оборота пък на едвам прави 3 хиляди, даите мнения от какво можеби е така?
    А и някакви датчици с били пипано и пооправени канаколит което също влиаело на работата на турбото ще кача снимка.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

    Оправи правописа, пък после може и джипа. На по-малки предавки пълни ли оборотомера? С тия 99 коня какво очакваш, няма как да е самолет.

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

      А ти като го купи, обслужи ли го ? Сега е момента да ме попиташ какво те питам.
      Ако въобще си правил нещо по него, смени ли и горивен филтър ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

        Извинявам се за правописа, понеже пиша от телефона и ми е супер трудно да напиша 2 правилни изречения. Да колега обслужена е,
        като с сменени, масла филтри, ангренаж ролки, термостат, вискозен фен съединител, нова глава от жапанпартс, помпата за нафтата беше рециклиран в хсково, сегменти лагери вал датчици, всичко е направено орвди 4 месеца, а за ниските примерно да речем на 2 ра достика до 3300 оборота. Аз не се оплаквам от бавното ускоряване нито от тромавата возия, моето оплакване е че колата не ще да си опъне оборотите, иначе когато подам газ на свободна вдига до 4500 и веднага аварийната клапа на турбото цъфти.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

          Тая клапа (westgate) не би трябвало да отваря толкова лесно, търси майстор по турбо и турбо-пътища като за начало, правилно са те насочили.

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

            Първоначално публикуван от djuni_89 Преглед на мнение
            Извинявам се за правописа, понеже пиша от телефона и ми е супер трудно да напиша 2 правилни изречения. Да колега обслужена е,
            като с сменени, масла филтри, ангренаж ролки, термостат, вискозен фен съединител, нова глава от жапанпартс, помпата за нафтата беше рециклиран в хсково, сегменти лагери вал датчици, всичко е направено орвди 4 месеца, а за ниските примерно да речем на 2 ра достика до 3300 оборота. Аз не се оплаквам от бавното ускоряване нито от тромавата возия, моето оплакване е че колата не ще да си опъне оборотите, иначе когато подам газ на свободна вдига до 4500 и веднага аварийната клапа на турбото цъфти.
            Филтри значи ли и горивния, щото в бързината го пропускат ?

            Каквото и да гледате по горивната система и турбината, без нов горивен филтър ще е безсмислено.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

              Точно горивния сменяй ако не си,най-лесно ще е е да се диагностицира.

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                Първоначално публикуван от djuni_89 Преглед на мнение
                ... тази кола и дават 6 хиляди оборота пък на едвам прави 3 хиляди, ...
                Бих те посъветвал, след като си отстраниш проблема, изобщо да забравиш за 6000 оборота. Първо, че тези 6000 се отнасят за бензиновия двигател, а не за твоето дизелче. На тебе червеното трябва да ти е близо до 4500. И второ, много силно препоръчвам да избягваш по-продължително задържане в обороти близки до червеното. Малките предкамерни дизели "не обичат" продължителна работа на високи обороти и, който не се съобразява с това, после се бърка за ремонти. Примерно на спукана глава ...

                На дълга база с този мотор комфортна скорост при безопасни (за двигателя) обороти е 100 - макс 110.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-06-18, 11:43.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                  Да Колега горивниа също е сменен, днес питах стрия собственник и ми каза че преди години и при него се е случило същото, и той решил проблема с махане на някаква цетка с големина на 2 стотинки, някъде из нафтоват помпа, до колко е вярно не знам, но тази клапа на турбото цъфти на свободна когато е на място, а и днес даже започна да предърпва на 2800 Оборота някък си пребоксува

                  Коментар


                  • #10
                    От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                    От толко едновременни ремонти, иди че разбери къде са сгафили.

                    Филтри, турбо, помпа. В тоя ред. Друго няма какво.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                      Първоначално публикуван от djuni_89 Преглед на мнение
                      Да Колега горивния също е сменен, днес питах стрия собственик и ми каза че преди години и при него се е случило същото, и той решил проблема с махане на някаква цедка с големина на 2 стотинки, някъде из нафтовата помпа, до колко е вярно не знам
                      Има цедка на входа на нафтовата помпа, като се развие болта които държи маркуча за входящото гориво в помпата вътре в отвора в корпуса на помпата е тази цедка прилича на малък напръстник.Бъркаш внимателно с една права стисната пинсета в отвора и я отпускаш да се разшири и я вадиш внимателно заедно с цедката.продухваш с въздух и си готов.
                      Сложена е там да събира власинките от горивния филтър.При мене като се запушеше и като се изфорсира на празен ход колата започваше леко да претриса и да синее от аспуха от недостиг на гориво.Съответно на скорост нямаше тяга.

                      Този двигател си е тромав доста аз моя го посъбудих с една обикновена газова уредба на времето.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                        Това с карането на село не е добре. Да ти кажа какво съм намирал в коли, карани "на село".
                        -врабче, забодено с главата напред между ламелите на радиатора.
                        -гнездо на мишки във въздушния филтър.
                        -гнездо на оси-пак там
                        -леговище на мишки в гърнето. Това беше голям майтап-разбрахме я що не върви когато с гръм откърти всичко от връзката на средното гърне нататък.
                        -въздушен филтър, плътно затлачен със сено и слама-пропускаше въздух колкото да запали колата.
                        -тотално затлачени горивопроводи и филтър-каран години по нивите с парцал на мястото на капачката на резеровара.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                          За кг.на това желязо, мотора даже е пъргав.Само не разбирам вдига 90 по Маказа нагоре със 7 човека и багаж и неще повече? Ако е така,баси и самолета.Снимай един клип,това което търсиш от тая кола ми се струва е максимума.Празна пълна,двете стрелки на километража и оборотомера вертикално по средата са и комфортната скорост на пета и горе долу максимума.Както добре си разбрал,силата на галлопера не е на асфалта.

                          Относно вакумите мога да помогна.Тези дни вероятно неделя ще сменям шесте ремъка и двете ролки и мога да снимам къде какво.

                          Така като гледам,нищо нередно по вакумите.Забелязвам че липсва датчик за нивото на казанчето за спирачна течност.
                          Последно редактирано от Roninn; 15-06-18, 21:12.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                            Да колега наистина прави 90 без приблем на 5 скорост със 7 души, аз не се оплаквам че не дърпа, но усещам че има и още да върви, засщото някак се усеща че като стигне 2800 оборота и започва да се чуди, предърпва, сякак иска още ама нещо го държи, наистина ако успееш да направиш няколко снимки на вакумите ще съм ти много благодарен, а за датчика забелзал съм една висяща букса там някъде, сигурно е за него.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                              Това че байпас клапана "Цъвти" значи ме навежда на мисълта че актуатора на турбото не работи. Трябва да има маркуч за него от турбината.
                              Ако актуатора на турбото работи коректно байпас клапана не трабва да играе вообще.
                              Ако те притесняват другите вакууми вържи турбината директно към помпата ( моя беше така прерпавен) и гледай ЕГР-а да е изключен и си ти.
                              Land Rover Discovery
                              Където е текло пак ще тече ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X