Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

    Колеги някой знае ли номера на турбото на моята кола?! понеже съм вГермания и нямам възможност за да я видя самичък, пък тук от ибей ще се здобия с ново турбо за около 120 евро, но продавача ме пита за номера но аз си нямам на идея как да я намеря този номер, както и написах по на горе мотора е 2.5 td intercoller 99коня, ето и снимка на мотораНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180520_102220.jpg
Прегледи:1
Размер:251.9 КБ
ID:5793644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180520_102200.jpg
Прегледи:1
Размер:240.3 КБ
ID:5793645

    Ето и линк към турбото което искам да закупя, според вас дали е съвместим? https://m.ebay.co.uk/itm/Turbocharge...anner=1&_rdt=1
    Последно редактирано от djuni_89; 03-07-18, 22:52.

    Коментар


    • #17
      От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

      Колега не знам номера на турбото ти, но смятам, че първо трябва да се увериш дали всичко е наред с налягането на горивото. Ако няма достатъчно налягане, няма да имаш нормално налягане и на дюзите. При това положение компа ще иска да компенсира и вдига налягането на турбото. С две думи провери от резервоара до двигателя дали всичко е наред с горивото, преди да сменяваш каквото и да било.
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #18
        От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

        На този галлопер,най сложния компютър се намира в модула за подгряване на свещите.Номер няма да извадиш докато не свалиш старото турбо,но преди това закачи един манометър около кулера и мери налягането.

        Иначе да,мотора ти е най вероятно 4D56 , според линка,става.
        Последно редактирано от Roninn; 05-07-18, 19:35.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

          Добре де ако по горивния път има проблем защо тогава тая байпас клапа изхвърля надвишената компресия, нали ако има недостиг на гориво би трябвало да не го прави, на мен ми хрумва че нещо свързано с актуатора.

          Коментар


          • #20
            От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

            Принципно сте на прав път,но само с "хрумване" проблемите не се решават-трябва диагностика-намиране на причината за проблема и отстраняването И !!!
            Това става при автомобила и от човек със знания и опит. Тука няма да ни стигне "боба"!!!
            "Следователно" Ви трябва като начало-Човека.

            Коментар


            • #21
              От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

              Колеги след една година по късно, в момента съм на почивка в България, след около мотане 2 седмици в сервизи с извинение глупаците нищо не направиха по въпроса, един каза турбо за смяна, 2 ри соленоидни клапи регулиращи вакумни пърища, 3 ти издухан мотор! Аз обаче не се отказах и реших сам да си я оправя, турбото изглеждаше ТОП, смених всички гумени маркучи на вакумите, рециклирах електронните клапи един по един със контактен спрей, смених клемите на буксите, напълно махнах цетката на входа на помпата където влиза входящата нафта, паля и познахте обороти на празен ход 5500, турбото отваря перфектно, качих се да пробвам как върви, то просто се изтрелва дърпа има тяга пълни оборотомера съвсем спокойно, излезнах на пътя за маказа, и без проблем вдигна до 140км в час, цялата процедура ми отне само 1 час, язак за тези майстори дето се правят на интересни и не разбират от тези коли, най ме е яд пе технологията е супер стара и е прсктикувана от 20 годиби насам, а тези майстори все още не знаят за тези коли кое как се процедира!
              Според единия майстор щях да платя 900 лева за турбо, според другия 200 лева за комплект клапи, абее........
              LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

              Коментар


              • #22
                От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                Ами честито колега !
                Пак от телефона ли пишеш ?
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #23
                  От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                  Първоначално публикуван от djuni_89 Преглед на мнение
                  Колеги след една година по късно, в момента съм на почивка в България, след около мотане 2 седмици в сервизи с извинение глупаците нищо не направиха по въпроса, един каза турбо за смяна, 2 ри соленоидни клапи регулиращи вакумни пърища, 3 ти издухан мотор! Аз обаче не се отказах и реших сам да си я оправя, турбото изглеждаше ТОП, смених всички гумени маркучи на вакумите, рециклирах електронните клапи един по един със контактен спрей, смених клемите на буксите, напълно махнах цетката на входа на помпата където влиза входящата нафта, паля и познахте обороти на празен ход 5500, турбото отваря перфектно, качих се да пробвам как върви, то просто се изтрелва дърпа има тяга пълни оборотомера съвсем спокойно, излезнах на пътя за маказа, и без проблем вдигна до 140км в час, цялата процедура ми отне само 1 час, язак за тези майстори дето се правят на интересни и не разбират от тези коли, най ме е яд пе технологията е супер стара и е прсктикувана от 20 годиби насам, а тези майстори все още не знаят за тези коли кое как се процедира!
                  Според единия майстор щях да платя 900 лева за турбо, според другия 200 лева за комплект клапи, абее........
                  LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                  Ба'си...колко просто било, а аз толкова години да карам Галопер и такива прости неща да не знам...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                    Сега е момента да питам за тази цедка на входа за входящото гориво, аз я махнах напълно, и повече не мисля да я слагам, дали от сега нататък без тази цедка ще имам проблеми със помпата, да се запуши нещо?

                    LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

                    Коментар


                    • #25
                      От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                      Първоначално публикуван от djuni_89 Преглед на мнение
                      Сега е момента да питам за тази цедка на входа за входящото гориво, аз я махнах напълно, и повече не мисля да я слагам, дали от сега нататък без тази цедка ще имам проблеми със помпата, да се запуши нещо?

                      LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                      Казвате, че сега колата върви (като самолет)значи карате .
                      Явно "малоумник" е сложил непотребни части!
                      - За размисъл-Филтъра (горивен)почиства частици с размер микрони,а цедката десети!!!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Hyundai galloper II 2.5tdi Няма тяга, макс 3 хил. оборота!

                        На моя няма цедка.Аз съм втори собственик,или първия я е махнал,или е нямало фабрично
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X