Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отнет малък талон, как да го получа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отнет малък талон, как да го получа?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Справка се прави задължително, защото проверяват за неплатени глоби и невръчени постановления. Ако имаш-ти свалят номерата.

    В момента говорят и за нещо друго, което не знам дали ще стане- автомобилите, на които се свалят номерата, да се репатрират принудително до наказателен паркинг, където да се заплаща престой по доста дебели тарифи на час. Но засега нещата са в застой поради брутален конфликт на интереси. МВР иска то да извършва тая дейност за да си пълни бюджета, а авторите на предложението искат това да се прави от партийни фирми, които да имат договори с министерството.
    Аз вече се чудя докъде може да стигне емблематичното и прословуто търпение на българина.
    Значи снимала ме някоя камера, аз дори не подозирам, после насред път ме принуждават да си търся такси, после и принудителни "наказателни" паркинзи! Има ли я тая простотия нейде по големия свет? Ей затуй неща нова кола, собствеността в КМБ е пожелателна, напук на Конституцията.
    Който има двойно гражданство вече го е гнус да си ползва БГ документите!
    Два свята, единият е излишен (Хр. Смирненски).

    МВР имат 1 милиард бюджет годишно, и ламтят за още и още! Най-финансираната институция, повече от здравеопазването дори! И има села, дето на необитавана къща задигат дори керемидите.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 15-06-18, 22:50.

    Коментар


    • #32
      От: Отнет малък талон, как да го получа?

      В грешка си. Системата им е жестоко недофинансирана. България е в топ 20 на света по съотношение полиция на 100 хил. население. Няма как да се направи статистика как са се развивали нещата през годините, защото до преди 5 години численият състав на МВР беше държавна тайна. Но откакто има данни...сме заседнали категорично в топ 20.
      За да придобиеш реална представа за мащабите на нещата, численият състав на МВР е около 50 хиляди. По щат. Толкова са и в Австралия-25 милионна държава, шеста по територия на планетата.

      Нещата с финансирането не просто не са розови, ами са плачевно-трагични. Финансовите нужди на МВР растат в пъти по-бързо от растежа на БВП и ако ще се правят опити в бъдеще да се запазва числения състав, финансовата база ще трябва да се разшири със стотици милиони лева. Дори абсолютно всички глоби от пътищата да остават за тях, дори тези глоби да се вдигнат примерно 5 пъти, получената сума ще е буквално капка в морето.

      Това го пиша за да обясня принципите, според които е устроена работата там и какво може да се очаква по един или друг казус. Нямам за цел да пълня темата с офтопик. Хората, които пишат някакви текстове в закона, отдавна спряха да държат сметка за две неща-възможностите на МВР да ги спазва и мотивацията им за това. И ако в началото нещата бягаха най-вече по точката с мотивацията, набутването на още и още правомощия и дейности в МВР бавно, но безвъзвратно затлачи нещата и по другата точка.
      Последно редактирано от santaclash; 15-06-18, 23:38.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Отнет малък талон, как да го получа?

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        В грешка си. Системата им е жестоко недофинансирана...
        Крадецът винаги е недофинансиран.
        Не знам, ама да мина през 10 опашки за нечий скрап, после да ми вменяват още 1 папка документи с които карам...Екотакси, винетка по-скъпа от швейцарската, и комисионна на СиБанк!
        После бившия двойкаджия да ме спре без причина и да ми вземе личната собственост, че някоя камера ме засякла на хранилка, и няма начин да знам за това... Наказателни паркинзи, месеци без кола, тичане в работно време в гнусните им сгради... Ма по местоживеене било, и както съм на 400 км от София...
        Един такъв буквално го подпалиха. Лигавил се с някакъв, после му се върнало.
        Настава време разделно, налага им се да живеят с нас, на доктор ходят, храна пазаруват...
        Аз като ги видя и обикалям през 2 населени места, а съм редовен. Системата е прогнила до степен като тръгнеш да не знаеш дали ще стигнеш. Вечер се вардя от апашите, опосквам половината електрика по колата, щото вече имаше опити за крадене. През деня се вардя от шапките! Кого по-напред да финансирам?
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 15-06-18, 23:52.

        Коментар


        • #34
          От: Отнет малък талон, как да го получа?

          Така, след три разходки до КАТ-София най-сетне взех малкия талон на автомобила.

          Накратко: Става на гише 3, 4 или 5 в сграда 2 (там, където се издават книжки, за който съвсем не знае). Номерче не се тегли, чака се ред на опашка. И трите пъти минах след около 6-7 минути чакане на гише 5, където незнайно защо винаги имаше максимум двама човека, а на другите - по 4-5. Първите два пъти (9 и 23 юли) талонът не беше пристигнал (входира се в системата, няма ровене и търсене). Днес сутринта (точно 2 месеца без един ден след отнемането) вече беше там. Откриха го за 10 секунди в един голям куп, явно ги подреждат по някаква схема.
          Искаха ми валидна полица ГО, документите за валиден ГТП и лична карта. Не са ми искали документ за данък, ако го проверяват сигурно е през НАП. Ако сте с пълномощно - оригинал + копие, което остава при тях. Не са ми искали копие от акта, с който е отнет талона като доказателство (но така или иначе винаги е добре да си носите всички налични документи + копия, не е ясно на кого какво ще му скимне да ви изиска). Подписва се едно автоматично генерирано заявление, от което не получавате копие. Сърдят се ако искате да платите с карта и първоначално директно насочват към гишетата на банката, но според мен няма смисъл да си губите времето или да си губите реда. На мен ми казаха, че с карта било по-скъпо - 5 лева, но не разбрах колко е на банковото гише - вероятно 2 лева + 3 лева такса за банката . Както и да е, хубаво е картата да е на ваше име. Настоявате да платите на POS, получавате разписка за платената такса (единственият документ, който ще вземете), връщат ви талона и толкова. Питах на това гише дали няма да има НП заради това, че уж съм предоставил автомобила на употребило лице (досега по интернет проверка така или иначе не излизаше нищо), но ме насочиха към гишета 9 до 12 (Наказателни постановления). Взимате си номерче от машината (копче B) и го пазите, защото на гишето го взимат - в 8.30 сутринта чаках 5 минути. Обясних случката и ми се отговори, че в системата няма нищо и нищо няма да получа - очевидно подобни актове пишат в случаите, когато собственикът е с водача при спирането на автомобила и проверката, иначе явно не се занимават. Все пак имам едно наум, тъй като всичко се движи супер бавно в тази администрация и като нищо може след време да получа честитка от началника на варненския КАТ/РПУ, тъй като реално не съм получил никакъв документ по чл. 171, т. 2, и.) Т.е. аз през цялото време документално не знам дали автомобилът е бил спрян от движение за месец или не, тъй като в акта за нарушение той е отнет само като "доказателство". Така или иначе си карах с големия талон:

          (2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г., доп. - ДВ, бр. 31 от 2015 г.) Част първа на свидетелството за регистрация служи за идентифициране на превозното средство и при необходимост се носи от водача при ползване на превозното средство. Тя удостоверява правото на разпореждане на собственика с превозното средство.

          (4) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Част втора на свидетелството за регистрация служи за идентифициране на превозното средство при движение по пътищата и се носи от водача винаги при ползването на превозното средство.


          Чл. 100. (1) (Предишен текст на чл. 100 - ДВ, бр. 6 от 2004 г.) Водачът на моторно превозно средство е длъжен да носи:


          2. (доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) свидетелство за регистрация на моторното превозно средство, което управлява, и за тегленото от него ремарке;
          Т.е. - свидетелството за регистрация е от две части. Глобата за липса на втора част при проверка е 10-ина лева и не се обжалва, но реално никой не може да ви спре да управлявате с големия талон. Мен не са ме проверявали, но не съм и управлявал автомобила през този месец, през който уж е бил спрян от движение (може да е, може и да не е). След 9-и юли си карах с големия талон... грешката ми е, че не питах дали реално е бил спрян, но понеже всяко питане за информация на гишетата в КАТ все едно вадите зъб на служителя не съм се и опитвал - бях го приел като свършен факт и универсална истина

          Коментар


          • #35
            От: Отнет малък талон, как да го получа?

            Така де!
            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...01#post3334501
            И ... честото!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #36
              От: Отнет малък талон, как да го получа?

              7 седмици!
              Тази служба и преди беше неспособна да изпълнява функциите си, но с годините нещата явно стават все по-зле. Това 7 (седем) седмици да пътува документ вътре в рамките на една държавна служба е тежък абсурд!
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Отнет малък талон, как да го получа?

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                7 седмици!
                Тази служба и преди беше неспособна да изпълнява функциите си, но с годините нещата явно стават все по-зле. Това 7 (седем) седмици да пътува документ вътре в рамките на една държавна служба е тежък абсурд!
                Споко, по татово време пътуваха към 3 месеца.

                Коментар


                • #38
                  От: Отнет малък талон, как да го получа?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Споко, по татово време пътуваха към 3 месеца.
                  А, пък сега чунким по-бързо се движат! От Перник до София им отне баш къде 3 месеца ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отнет малък талон, как да го получа?

                    От Сливница до София-5 месеца и 3 седмици (преди 4 години). Пълен цирк е това министерство. Пълен!
                    Да кажеш, че е трябвало НП да пишат, да имат някакво оправдание. А те само талончето пращат....
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отнет малък талон, как да го получа?

                      Здравейте,
                      Пиша тук, защото съм нов и все още не съм наясно как да създам нова тема.
                      Преди няколко месеца закупихме автомобил от Белгия, който няма регистрационен талон (част втора), т.е. големия талон.
                      Въпросът ми е - някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация и как следва да процедирам от тук нататък, за да преиздам талона и да регистрирам автомобила.

                      Благодаря,
                      Атанас Моллов

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отнет малък талон, как да го получа?

                        Не може да го нямаш. Без него не можеш да регистрираш колата в БГ. Трябва да си го получил от продавача в Белгия. Ако е загубен, нов могат да ти издадат само там, по техните правила.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X