Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отнет малък талон, как да го получа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отнет малък талон, как да го получа?

    Няма да си получиш талона след месец-въпреки, че срокът на ПАМ ще е изтекъл. Не ги пращат навреме, не пристигат навреме, в София не ги обработват навреме. Между 2 и 6 месеца е оптимистичният срок. Песимистичния е изобщо да не дойде-има го и това, понякога губят преписките с всико вътре.

    Иди в КАТ след месец и ако е дошъл, пиши да се похвалиш. Аз до сега за подобен случай дори не съм и чувал...
    Последно редактирано от santaclash; 14-06-18, 18:49.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Отнет малък талон, как да го получа?

      Момчето е с 0.60 на дрегер (снимката от протокола е пред мен). От талона на кръвната проба нямам, но по негови думи е над 0.5
      Задържан е, защото е "светнал" при проверката, че вече е бил хващан с над 1.2 и после са му казали, че такива са били инструкциите във Варна - доколко е законосъобразно нямам представа, не познавам НК кой знае колко подробно. Питали са го дали иска кръвна и са го закарали до спешно отделение някъде наблизо и после директно в районното. Може би разчитат и на незнанието на хората за правата им. Иначе той имал условна присъда преди 2 години, 10 месеца без книжка и глоба. Сега сигурно е на кантар дали ще отърве ефективна, но това не е мой проблем. Работи при нас от мин. година, перфектен служител що се касае до работните му задължения, а ние свидетелство за съдимост не изискваме при постъпване.

      След 1 месец и един ден в КАТ гише 3, 4 или 5 (ако работи 5) с лична карта, голям талон (свид. за регистр. част I), застр ГО, талон за ГТП. Няма да пишат АУАН.

      п.п. Ааа. И копие на акта и/или Заповедта от провинциалния КАТ.
      Благодаря! Акт (засега) има само на водача по споменатия член:

      На водача на пътно превозно средство е забранено:
      1. (изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 26.09.2017 г.) да управлява пътно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда и/или след употреба на наркотични вещества или техни аналози;

      На мен това, което не ми беше ясно е как и кога аз следва да получа като собственик евентуален АУАН по чл. 177 за глобата... и следва ли да бъда уведомен по някакъв начин за едномесечното спиране на автомобила от движение по чл. 171 (ако това е така) - при взимане на талона? Все пак има хипотези, в които аз можеше да не знам никакви детайли около случилото се...


      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      На никой не му пука за твоите доводи
      Напротив, на районния съд му пука - няма такъв, който при обжалване да не отхвърли наказание по споменатите членове при подобна ситуация. По презумпция всички подобни актове са вменяващи вина до доказване на противното и именно затова е предвидено обжалване (над 50лв.). На мен ми е напълно достатъчно да докажа дори в писмено изложение кога, къде и при какви обстоятелства съм предоставил автомобила, особено когато няма обратни доказателства за моя вина (свидетели, че съм дал ключовете в заведението преди потегляне, че съм се возил до провинилия се шофьор и т.н.).

      Коментар


      • #18
        От: Отнет малък талон, как да го получа?

        Първоначално публикуван от Celeborn Преглед на мнение
        Напротив, на районния съд му пука - няма такъв, който при обжалване да не отхвърли наказание по споменатите членове при подобна ситуация. По презумпция всички подобни актове са вменяващи вина до доказване на противното и именно затова е предвидено обжалване (над 50лв.). На мен ми е напълно достатъчно да докажа дори в писмено изложение кога, къде и при какви обстоятелства съм предоставил автомобила, особено когато няма обратни доказателства за моя вина (свидетели, че съм дал ключовете в заведението преди потегляне, че съм се возил до провинилия се шофьор и т.н.).
        Да де, ама минава време докато ти го върнат талона...
        Колега мина по този път - отне повече от месец... Дори и до съд не стигна - казаха 'връщаме го - чакайте '
        Последно редактирано от slowtraveler; 14-06-18, 20:46.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Отнет малък талон, как да го получа?

          Честно казано все повече клоня към това направо да мина през районното във Варна другата седмица и да пробвам да си го взема... Хем и на тях ще им спестя малко работа

          Коментар


          • #20
            От: Отнет малък талон, как да го получа?

            Пробвай, но особено ако колата не е регистрирана във Варна вероятно ще удариш и там на камък... Както казах - колега мина по този път - 'изпратен е със служебна поща до месторегистрация' и така - поне месец (при колегата бяха два месеца, и то не за алкохол, а за 'неплатени глоби', и то на служебен автомобил)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Отнет малък талон, как да го получа?

              Не може да си го вземе от Варна. По закон са длъжни да го пратят в службата, която го е издала. Това е един от проблемите на КАТ и МВР като цяло- КАТ-Варна няма нищо общо с КАТ-София. Кореспонденцията между тях се води физически, на хартия. Няколко хартии заедно с талона му се слагат в една папка и чакат да тръгнат до София със специалната им куриерска служба. Тръгва за София, пътува неизвестно колко и как и стига в София, където му се дава входящ номер и се назначава за обработка. Обработката е разпределение между гишетата. Никой никого не уведомява кога тази папка е пратена, пристигнала и обработена. Който има интерес-периодично трябва да ходи до КАТ да си търси документа. Срокът на всичко там е "когато стане".

              С чл 177 обаче не знам как процедират.

              Да "спестиш работа" на някой, на който по принцип основните мотиви да стои на нея са корупцията и категорията...е доста екзотична идея. ))
              Последно редактирано от santaclash; 14-06-18, 21:39.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Отнет малък талон, как да го получа?

                Освен това излязоха и други неща,като условна присъда и предишни провинения.Това беше спестено в началото и обяснява задържането.
                И понеже родното МВР няма работа,очаквай неочакваното.Докато не решат какво ще правят с твоя приятел,не очаквай талон и кола.Нищо чудно да се мъчат да дирят и предишни други провинения,за да регистрират дейност и разкрит "рецедивист".
                Много са добри в това.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #23
                  От: Отнет малък талон, как да го получа?

                  Стремеж към показен работохолизъм (естествено-само показен) има по-скоро в прокуратурата.
                  В МВР тия неща...отдавна са изчезнали.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отнет малък талон, как да го получа?

                    Първоначално публикуван от Celeborn Преглед на мнение
                    Така е, но аз няма как от петък да знам, че лицето ще употреби алкохол в събота, нали така... написаното в закона предполага наличието на алкохол или употреба на наркотични вещества от водача към момента на допуска/предоставянето на управлението на МПС. Аз в петък съм предоставил автомобил на напълно адекватен човек - макар че нито съм имал дрегер, нито друго техническо средство, за да го установя, а не ми е и работа. Напълно разбираемо е, че и полицията няма как да знае кога съм предоставил автомобила и е напълно в реда на нещата да ми пишат акт по буквата на закона, който аз после мога да оспоря с моята гледна точка и да докажа правотата си и липсата на вина, но... навсякъде е разписано колко време е срока за обжалване, но за всичко останало не намирам информация за срокове и последователност. Т.е. на мен питанката ми е какво се случва с моя талон и кога ще мога отново да управлявам автомобила си...
                    Повече от очевидно е, че сте интелигентен човек. Правилно се ориентирате, че нарушението обективирано в чл.171, т.2, б.и се осъществява, чрез един от двата начина (допускане или предоставяне) управлението на МПС на лице, което Е С КОНЦЕНТРАЦИЯ над определената. Т,е в МОМЕНТА НА ПРЕДОСТАВЯНЕТО ИЛИ ДОПУСКАНЕТО. Повече от ясно е, че няма нарушение, когато МПС-то е предоставено на трезвен човек, който се напива дълго време след това. Коментирали сме го и друг път, но тука в тоя форум продължават с дървените философщини. Терминът "ДОПУСКА" следва да се разбира в смисъл на бездействие и знание у собственика за обстоятелството, че има наличие на алкохол в кръвта. Ако не ви върнат талона а ви спрат колата от движение аз бих си търсил правата в съда и то в спешен порядък.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Отнет малък талон, как да го получа?

                      Текстът е нов, трябва да мине време, за да се установи практика според мен. За предоставянето е ясно, че трябва да е на момента, обаче допускането може да са тълкува и по друг начин.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Отнет малък талон, как да го получа?

                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        ... Терминът "ДОПУСКА" следва да се разбира в смисъл на бездействие и знание у собственика за обстоятелството, че има наличие на алкохол в кръвта. Ако не ви върнат талона а ви спрат колата от движение аз бих си търсил правата в съда и то в спешен порядък.
                        Тя юридическата терминология както се вижда у нас е доста разтегливо понятие.. Точността във формулировките на законите (по-точно - липсата и), в комбинация с удобни съдийски решения водят до разводняването..
                        Без да съм юрист, смятам, че собственикът е имал власт и възможност да предотврати шофирането на неговият автомобил, включително и от пиян приятел...
                        Има ли някъде условие 'да е знаел' в терминът 'допустителство'?

                        А за търсене на правата в съда по този казус - според мен си е чиста загуба на време... Пак ще си получиш талона в 'законоустановеният срок' ...
                        Защото като усетят дебелия край отговорът на практика е 'автомобилът не е спрян от движение - талонът ви е изпратен до местоживеене - чакайте'... И след 1.5 месеца успя да стигне от Варна до София..
                        Което навярно значи, че през това време можеш да караш автомобила с големия талон..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Отнет малък талон, как да го получа?

                          Според мен тези членове са въведени и за да се пресече практиката на мястото на пияния шофьор на някое лъскаво возило да викнат бай х*у (обикновено от малцинствата), който да обере пешкира, а на следващия ден истинският виновник пак да си шофира същия автомобил.
                          Мен просто ме дразни това гадаене какво и кога трябва/би се случило... иначе идеята с големия талон и на мен ми мина през ума, но ме притеснява, че това ще е тотално подозрително при проверка и задължително ще доведе до справка. И именно от тази справка се притеснявам, да не е цъфнало нещо в системата през това време, за което аз тепърва трябва да чакам писмо, например...

                          Както и да е, благодаря на всички за отделеното време за отговорите, ще информирам своевременно за развръзката, тъй като действително казусът май се оказа по-интересен от очакваното...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Отнет малък талон, как да го получа?

                            Първоначално публикуван от Celeborn Преглед на мнение
                            Според мен тези членове са въведени и за да се пресече практиката на мястото на пияния шофьор на някое лъскаво возило да викнат бай х*у (обикновено от малцинствата), който да обере пешкира, а на следващия ден истинският виновник пак да си шофира същия автомобил.
                            Мен просто ме дразни това гадаене какво и кога трябва/би се случило... иначе идеята с големия талон и на мен ми мина през ума, но ме притеснява, че това ще е тотално подозрително при проверка и задължително ще доведе до справка. И именно от тази справка се притеснявам, да не е цъфнало нещо в системата през това време, за което аз тепърва трябва да чакам писмо, например...

                            Както и да е, благодаря на всички за отделеното време за отговорите, ще информирам своевременно за развръзката, тъй като действително казусът май се оказа по-интересен от очакваното...


                            И аз това имах в предвид.
                            Grand Cherokee WJ
                            Dodge Caliber
                            E 430 4-matic-T(S210)
                            GLK

                            Коментар


                            • #29
                              От: Отнет малък талон, как да го получа?

                              Справка се прави задължително, защото проверяват за неплатени глоби и невръчени постановления. Ако имаш-ти свалят номерата.

                              В момента говорят и за нещо друго, което не знам дали ще стане- автомобилите, на които се свалят номерата, да се репатрират принудително до наказателен паркинг, където да се заплаща престой по доста дебели тарифи на час. Но засега нещата са в застой поради брутален конфликт на интереси. МВР иска то да извършва тая дейност за да си пълни бюджета, а авторите на предложението искат това да се прави от партийни фирми, които да имат договори с министерството.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Отнет малък талон, как да го получа?

                                Първоначално публикуван от Celeborn Преглед на мнение
                                иначе идеята с големия талон и на мен ми мина през ума, но ме притеснява, че това ще е тотално подозрително при проверка и задължително ще доведе до справка. И именно от тази справка се притеснявам, да не е цъфнало нещо в системата през това време, за което аз тепърва трябва да чакам писмо, например......
                                Имах предвид - ако отговорят 'автомобилът не е спрян от движение, но ще чакате малкия талон', то тогава не би имало проблем да караш автомобила с големия...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X