Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Touareg 7P масла на дифове и раздатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Touareg 7P масла на дифове и раздатка

    Здравейте,

    Терминът раздатка на английски transfer box ли се превежда? Намерих ръководство за Туарег 7P (модел след 2010) и там е описано, че има 2 диференциала и 1 transfer box, който подозирам е раздатката: https://drive.google.com/file/d/1B3T...ew?usp=sharing

    Моят е базов с обикновено 4MOTION без блокажи и без въздушно окачване. Скоро бях в Джемини за смяна на маслото на скоростната и диференциалите и има записани във фактурата смяна на 2 масла за диференциалите. Звънях да ги чуя и ми обясниха, че са сменили всичко, включително на раздатката, но нещо се съмнявам. Някой може ли да ми обясни кое точно се сменя и какви количества и кодове масла се използват?

    Благодаря.
    Последно редактирано от borisoff; 14-06-18, 13:28.

  • #2
    От: Touareg 7P масла на дифове и раздатка

    Маслото е като в скоростите, но пише че не се сменя.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Touareg 7P масла на дифове и раздатка

      Не мисля, че е като това за кутията. На Олроуда ми маслото за ТорСен-а (средния диф.) е различно от това за скоростите и за преден и заден диф.
      А и няма масло, дето не се сменя.

      https://www.clubtouareg.com/forums/f...ics-82167.html

      Коментар


      • #4
        От: Touareg 7P масла на дифове и раздатка

        Така пише в документа даден от питащия.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Touareg 7P масла на дифове и раздатка

          Да, ама в документа гледам раздатката има картер, от който веригата загребва маслото, а маслото в кутията е под налягане ...

          Коментар


          • #6
            От: Touareg 7P масла на дифове и раздатка

            Няма общо с твоето Ауди, напълно различна е. Пише, че е производство на Magna Powertrain.
            Също пише, че е с ATF, отделно, както и че не се сменя и обслужва.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Touareg 7P масла на дифове и раздатка

              Хм ... май има 2 типа раздатки ...
              Едната я водят със self-locking diff, предполагам торсен, тя е с ATF ... странно
              Другата е с електрическо заключване и е с това диференциално масло като за моята кола ...
              Баси ...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X