Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уплътняване около тръби за парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уплътняване около тръби за парно

    Здравейте, иде реч за вертикалните щрангове и уплътняването около тях на тавана. Би трябвало да е с нещо, позволяващо известно движение, удължение... Та с какво според вас?
    Благодаря!

  • #2
    От: Уплътняване около тръби за парно

    Някакъв полиуретанов или подобен пълнител. Примерно нещо от рода на Ceresit FT 101
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-06-18, 09:19.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Уплътняване около тръби за парно

      Тръба от микропореста гума.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Уплътняване около тръби за парно

        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
        Здравейте, иде реч за вертикалните щрангове и уплътняването около тях на тавана. Би трябвало да е с нещо, позволяващо известно движение, удължение... Та с какво според вас?
        Благодаря!
        микропорестата гума е КА флекс изолация/ черна и мека / , продава се на 2 м. според диаметъра.
        и ако има още дупка , ПУ пяна и подмазване.!
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • #5
          От: Уплътняване около тръби за парно

          Хм, логика и практика.
          Да, логични са разните еластични разсъждения, но при евентуалната им реализация, фасонът на тавана ти, винаги ще е напукан. Максимално корав разтвор - мозайка например. Безусловно ще има вътрешни напрежения, фатката е да им противостои успешно. Тези двайсетина сантиметра тръба между етажите, все ще устиска на въпросните (напрежения), а таванът ти ще изглежда добре.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #6
            От: Уплътняване около тръби за парно

            Има декоративни пръстени за тръби:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TB2f7uxjpXXXXafXXXXXXXXXXXX_!!2408593873.jpg
Прегледи:1
Размер:273.4 КБ
ID:5791898
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Уплътняване около тръби за парно

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Хм, логика и практика.
              Да, логични са разните еластични разсъждения, но при евентуалната им реализация, фасонът на тавана ти, винаги ще е напукан. Максимално корав разтвор - мозайка например. Безусловно ще има вътрешни напрежения, фатката е да им противостои успешно. Тези двайсетина сантиметра тръба между етажите, все ще устиска на въпросните (напрежения), а таванът ти ще изглежда добре.
              Да,логиката и практиката често са различни понятия...Масовото изпълнение в 99% от случаите на новото строителство са велпапе,чувал от циметн/гипс вързани с тел,после замазка в дупката...Не питайте от къде знам...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                От: Уплътняване около тръби за парно

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Да,логиката и практиката често са различни понятия...Масовото изпълнение в 99% от случаите на новото строителство са велпапе,чувал от циметн/гипс вързани с тел,после замазка в дупката...Не питайте от къде знам...
                И от старото панелно пак така. Чувалите от цимента ги вадя от фугите между панелите и от други места. Номерата от соц-а са още живи, манталитета също.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #9
                  От: Уплътняване около тръби за парно

                  Има много читави майстори, но в масовото строителство няма къде да ги срещнете. Не се хващат там, защото им е неизгодно. Тука има едни тарикати...строят втори блок. Единия яха чисто нова Панамера, другия го гледах миналата седмица с Леванте. Не ми се мисли за хорицата, дето ще се нанесат един ден в тия строежи какво ги чака. Щото тия пари са взети до стотинка от това, което е трябвало да бъде вложено по проект в сградата....
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уплътняване около тръби за парно

                    Davc, прав си, че все някъде се пропуква. Поне при използваните от мен начини, припокриващи се с някои от предложените по-горе.
                    Та затова и пуснах темата.
                    В банята е по описания от теб начин около две тънки тръби, права и обратна за отопление. Но в дневната и спалнята не става да "налея" разтвора от апартамента над мен по разбираеми причини.
                    Santaclash, добра идея, дано намеря такива.

                    Коментар


                    • stefsab
                      stefsab коментира
                      Редактиране на коментар
                      В банята и 2 стаи, от около година и половина съм уплътнил с Церезит CS-11, бял.
                      Изкараха един отоплителен сезон. Все още изглеждат добре. Става въпрос за панелка.
                      Определено за херметичност срещу вода се съмнявам да се справи.

                  • #11
                    Преди малко ми се завъртяха некви мисли за капачки, защото ще си слагам още един климатик, но ще се наложи да премонтирам още два.
                    Докато се образовах по темата, видях че има такава и тук, та реших да я освежа.

                    Трябва ми нещо подобно на това:

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    От: Уплътняване около тръби за парно

                    Има декоративни пръстени за тръби:
                    [ATTACH=CONFIG]960531[/ATTACH]

                    За вътре ще ми трябва една, щото другите два тръбни пътя минават плътно до стени, но ми се ще да сложа подобни отвън, като ще ми трябват сиви, че е пръскана мазилка, и, ако са пластмасови, ще е добре да са с UV защита.

                    Некви идеи за места където избор на размери цвят, но от лични впечатления, щото и аз имам гугъл ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • santaclash
                      santaclash коментира
                      Редактиране на коментар
                      Няма в БГ, търсил съм. Само от нета.
                      При мен на климатиците са струговани, от полиамид. Ама това защотодържах да е гъзария с форма, дето я няма по магазините.
                      Последно редактирано от santaclash; 01-11-21, 21:34.

                    • Джоу (x3mrjoe)
                      Джоу (x3mrjoe) коментира
                      Редактиране на коментар
                      Вече измислих алтернатива, но ми се щеше да видя на живо подобни елементи.

                  • #12
                    Я вземи да ми звъннеш.

                    Коментар


                    • #13
                      Сега отварям Форума, преглеждам го набързо, и ти звънкам.

                      Колеги, ще ползвам темата да попитам:

                      Някой в София може ли да ми услужи с боркорона за тухла с ∅50÷53mm ?

                      Не ми е спешно и ми трябва точно за две дупки през "четворки".
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X