Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мерцедес 124 300Д комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: мерцедес 124 300Д комби

    Петьо, на кораба да ги сменям ли, че не съм го гледал отдолу и нямам идея, ако ти си го поглеждал де.


    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: мерцедес 124 300Д комби

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Петьо, на кораба да ги сменям ли, че не съм го гледал отдолу и нямам идея, ако ти си го поглеждал де.
      Като го взех ги гледах, бяха ок. Съмнява че да са мръднали.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: мерцедес 124 300Д комби

        A1244100615 предно
        A2024101315 задно
        Според един приятел, който има достъпи до разните му там програми.

        Коментар


        • От: мерцедес 124 300Д комби

          По каталозите в нета задното ти е масовото, за предното излезе пак елипса, но малко по-различно от моето. За съжаление съм прибрал само карето, без кутията, а на старото няма номер. Ето го
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rsz_img_20181110_094752541.jpg
Прегледи:1
Размер:258.7 КБ
ID:5802135
          Най-добре е сваляне и мерене в магазина. Това го намерих само в Тех ко, имаха го налично даже. Другите и картинка не можаха да ми намерят.
          п.п.Сега го проверих, това е на SGF, модел GAD156. Но не ми излиза оригинален номер.
          Последно редактирано от Asen Kushlev; 10-11-18, 09:15. Причина: допълване
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: мерцедес 124 300Д комби

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            A1244100615 предно
            A2024101315 задно
            Според един приятел, който има достъпи до разните му там програми.
            Имаш лс
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: мерцедес 124 300Д комби

              Шо стана? Опраи ли го?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: мерцедес 124 300Д комби

                Опс, изпуснал съм да отговоря, съжалявам. Ами... срам, но си го карам така. Приятеля почна ремонт на сервиза, аз пък ремонт на апартамента. За колата се остана никакво време и средства. Купих и едни нови зимни гуми, а защото имах и железни джанти, ги дадох за изправяне, пясък и боя, че и оригинални тасове им купих, втора ръка. А накрая като се оказа, че трябва и болтове да си купя, щото тея от алуминиевите са дълги и плеснах с ръце - да бях взел още едни алуминиеви за зимни, щеше да ми излезе по изгодно. Но карай, сега е накипрен с тасове и не изглежда никак зле. Ядосвам се, че все не уцелвам свободно време като се стопли, за да го закарам на мивка. Докато се наканя и ще мине зимата. Ще трябва да намеря мивка да го измият отдолу от солта.
                Надявам се скоро да мога да му обърна внимание, че нещо взе и да тропа доста окачването и се плаша да не загубя някое колело.

                Коментар


                • От: мерцедес 124 300Д комби

                  И добре че има още една тема, че да се сетя за моята. Мърморкото е оправен вече, освен каретата има нови предни амортисьори, някоя друга втулка, шарнирче, накрайниче, накладки. Я - доволен. Колата - тоже. Други драми няма, возим се, вършим доста полезна работа, харчиме нафта и си свиркаме.

                  Коментар


                  • От: мерцедес 124 300Д комби

                    Да вдигнем малко темата, как е колега бенца слуша ли към днешни дни.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар


                    • Уф, съжалявам за тея отговори през година ама... И аз нещо се наситих на форумите, та рядко влизам. Мърморкото слуша, работи навърта километри и май колкото повече навърта толкова по му се движи. Прецака се един магнитен клапан на помпата за празния ход на студено и вдигнахме оборотите. От тогава сякаш втори живот живее, някак си се освести. Заредих му и тая година климатика. Друго нищо - мия и карам. Вече е на 345000...

                      Коментар


                      • Като подминеш милиона, на всяка цена да почистиш пепелника!!!!
                        И да провериш налягането в гумите!


                        Тая кола може да си я пишеш в завещанието!

                        Коментар


                        • Оппа де. Вени увличаш се.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • Тази година закарах колата през март за обслужване и беше на 339 000 км. Сега стигна 349 000 и реших отново да я закарам, пък и да бъде проверена и на други места. От 8.5 литра масло, бяха останали около 5 литра, тоест-харчи си доволно. Добре че и тея 5 стигат на двигателя. Антифриза също беше понамалял, пък течове не се виждат... но него не сме и го проверявали. Сменен е със свеж. Явно са запекли задните спирачни апарати, защото хем не ми харесваше как спира, хем и дисковете си ръждясват, а накладките не мърдат. Моя човек ще се опита да възстанови нивомата, защото определено не работи... при натоварване колата си се свлича, държи си се като че няма такава система. Като за начало установихме че в казанчето, а явно и в цялата система няма масло, ами някаква мътна гресоподобна гадост. Решен съм да я възстановя, защото смятам че изправността на тая система влияе на комфорта и стабилността на колата.
                            Отделно се надявам един бояджия да ме вземе и да боядиса това което оставихме за по късен етап. Трябва да си оправя ключалката на лявата врата, да се закрепят разни разсипали се кори отвътре и други такива дреболии.

                            Иначе си върви нормално, няма драми, няма аварии... но точно щото ми служи вярно, мисля че е заслужила да бъде стегната до по-добро ниво.

                            Коментар


                            • IvanIvanovi
                              IvanIvanovi коментира
                              Редактиране на коментар
                              този модел няма пръчка за маслото ли, щото не виждам друга причина да не я проверяваш поне веднъж месечно

                            • Frysco
                              Frysco коментира
                              Редактиране на коментар
                              Подсмрък... ми има, ама аз съм лигльо. А съм имал и москвич...

                          • Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                            ...Като за начало установихме че в казанчето, а явно и в цялата система няма масло, ами някаква мътна гресоподобна гадост. Решен съм да я възстановя, защото смятам че изправността на тая система влияе на комфорта и стабилността на колата.
                            ...
                            Преди време на катафалката (S210) след понмяна само на сферите и промиване/почистване/смяна на хидравличното масло в системата колата се промени драматично.
                            И като поведение и като возия.
                            Тогава разбрах както се има предвид с клишето "вози като мерцедес".

                            Много си прав в желанието да накараш нивомата да работи отново само не съм убеден дали е оправдано финансово за точно този автомобил.
                            Такъв верен отговор само ти имаш, обаче
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • Верния отговор е да. Оправдано е точно за този автомобил, защото превъзхожда доста съвременни, макар и по критерии които са ми важни на мене...
                              Освен сфери, вероятно и маркучите ще трябва да се направят наново.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X