Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мерцедес 124 300Д комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: мерцедес 124 300Д комби

    Амин

    Аз от кога го говоря това.Е не е чак като на Корола ма не е и Корола това.

    Купил си кола,слагай и нормалните части за да те гледа така както я гледаш ти.Това трябва да се е разкикерило цялото за да му чуеш проблем по окачването,много пъти и с напъване не излиза проблема та за това като отида при моите и ми се смеят Ти си ебати слухара,само я дебнеш като диригент
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #47
      От: мерцедес 124 300Д комби

      Абе, чета и се чудя - да пусна един седан 300 турбо за продажба?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: мерцедес 124 300Д комби

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Абе, чета и се чудя - да пусна един седан 300 турбо за продажба?
        От кога те чакам
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #49
          От: мерцедес 124 300Д комби

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Абе, чета и се чудя - да пусна един седан 300 турбо за продажба?
          Качи да разгледаме ,докато се чудиш!?!?
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #50
            От: мерцедес 124 300Д комби

            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
            Същите хора, казаха че ако имам възможност, най добре е да слагам оригинални части. Предвид състоянието на купето и други основни възли по колата, мисля че си струва.
            Повече от десет години карах такова комби , само , че бензин. От опит ще ти кажа , че оригиналните части бяха по-евтини от това което ми предлагаха с отстъпка . Примерно сверите на задното окачване. Едно олигофренче от оная улица с многото магазини , ми предлага свери по 185лв. бройката с "голяма" отстъпка , купих си оригинални по 178 лв. Като се оказа , че тази марка дето ми предлагаше олигофрена , официално не произвежда сфери. Гумено каре на кардана , от 90 до 120 ама трябва да го свалиш да видим кое е , оригинално 75 лв. заедно с нови болтове. И още много такива случаи. Трябва да обърнеш внимание на долните шарнирни болтове , защото при износване излизат и гумата удря в калника , така е конструирано предното окачване , че натоварването при долните шарнирни болтове е на опън. Ако има нещо питай , по хидравличната система на задното окачване съм доста запознат.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #51
              От: мерцедес 124 300Д комби

              Сфери на lemforder бяха по спомен 175 кинта преди отстъпката.
              Сменят се, само при необходимост. Ресурса им е ~ 100 к км, според опита ми.
              В хидравличната self-leveling system почти няма нещо, което да те притеснява, освен задните "амортисьори", които са с ужасяваща цена, но за сметка на това са вечни.

              Коментар


              • #52
                От: мерцедес 124 300Д комби

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                От кога те чакам
                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Качи да разгледаме ,докато се чудиш!?!?
                Като се върна от гръчко ще пусна снимки. Може и цена да измисля

                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: мерцедес 124 300Д комби

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Сфери на lemforder бяха по спомен 175 кинта преди отстъпката.
                  Сменят се, само при необходимост. Ресурса им е ~ 100 к км, според опита ми.
                  В хидравличната self-leveling system почти няма нещо, което да те притеснява, освен задните "амортисьори", които са с ужасяваща цена, но за сметка на това са вечни.
                  Сферите си ги купих оригинални , производство на Мерцедес. В хидравличната система проблеми създава помпата , протича и омазва всичко , но се ремонтира почти без пари , стига да се знае как.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #54
                    От: мерцедес 124 300Д комби

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Като се върна от гръчко ще пусна снимки. Може и цена да измисля

                    Твоя работа,обаче запазена машина от тая група не е за продаване !Тия са вечна класика за ценители ,всичко след тях е компромис и спад в качеството .
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #55
                      От: мерцедес 124 300Д комби

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Класика, остава ти само да си намериш и поставиш оригиналния Becker, много ме впечатляваше едно време, еее...
                      Аз мога да помогна с бекер ама не е оргинала вгарждан в 124.
                      Оранжева подсветка, навигация с диск за....Германия
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-b7f5ab83d57eef4420539cd7ac2b67bf43609208127075d68d8381be3efd4730_full.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5794566Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-23bd3e33bf5fe85860e054e46951a29a67c9a7ec8b1aded8b7736ebdd4f41c23_full.jpg
Прегледи:1
Размер:97.3 КБ
ID:5794567
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #56
                        От: мерцедес 124 300Д комби

                        Леко се размислих за бекера, щото при тея цени дето имат втора ръка, има немалка вероятност да ми разбият колата заради него. Приятеля който ми купи старата вектра пази оригиналния касетофон от нея, Блапункт SC202, със собствен екран. Свири добре, подсветката му е същата като на мерцедеса... проблема е че някой наркоман през ноща, едва ли ще разбере че е радио от опел, а не бекер.
                        Почнах да се чудя, дали да не остане с някакъв по съвременен падащ панел. То глей кви времена станаха, навремето никой не обръщаше внимание на оригинални касетофони, налитаха на сидита, а сега е обратното.

                        Коментар


                        • #57
                          От: мерцедес 124 300Д комби

                          Има Becker-и със сваляем панел, е частично - сваля се само лявата част. Аз с такъв от ML, май Audio 10 е модела. Подсветката е точно като на бутоните в купето.
                          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                          Бахти, как се изказах...

                          Коментар


                          • #58
                            От: мерцедес 124 300Д комби

                            Специално в този аспект - музиката - аз сам за нови неща.Когато си купих моито 300Д в немско си беше с бекера-тоя дето касетката се слага напред.
                            Е смених го с някакв Пионер с Мп3 и там другите му неща- ми никава липса на Бекера.

                            Радославе- ако ти се занимава- прегледаи дали предните пружини са ОК.От снимката не си личи но 603 с автомат кутия е много тежък и в повечето случаи даже и да са здрави -вършат половинчата работа.
                            Аз на моито 300Д му смених предни пружини и 3 те тампона на двигателя и кутията- става нова кола дето се вика.
                            Последно редактирано от brpi; 19-07-18, 22:12.

                            Коментар


                            • #59
                              От: мерцедес 124 300Д комби

                              Тампоните са си твърдо за смяна. Предницата е малко друсава, не вози меко по неравностите, а трябва... но то вероятно е съвкупност от много работи, като едно от първите е че гумите са Пирели отпред и Сава отзад. И двете се славят с печално твърди бордове. Има доста висока стойка, снимката не лъже.

                              Ей това радио ще му тича много, обаче е доста скъпо, а и никъде не пише че е със сваляем панел.
                              https://www.continental-automotive.com/getattachment/5ff9c637-60d9-4622-a3a1-a9043cfad920/TR7411U-OR-Owners-Maual.pdf.pdf

                              Коментар


                              • #60
                                От: мерцедес 124 300Д комби

                                За десет дена експлоатация вече има навъртяни почти 2000 км. Доволен като слон...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X