Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мерцедес 124 300Д комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: мерцедес 124 300Д комби

    Ако сваляш отново таблото, отзад в онова порцелановото реостатче капни една капка масълце - ще продължиш живота му с още 30-40 години.

    Коментар


    • От: мерцедес 124 300Д комби

      Явно някой е бърникал по таблото и си е оставил ръцете.
      Ако нещо, имам две три табла за части
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: мерцедес 124 300Д комби

        Нещо ново, което може би ще е интересно за повече хора. Полирах си задното стъкло. Като цяло, за самото стъкло-не много смислена операция, понеже някой изглежда е стъргал леда зимата с отвертка или шпакла. Има жестоки и много дълбоки деруги, който няма как да излезнат. На всичкото отгоре не са една и две. Освен тях, милиарди малки и не толкова малки драскотинки от прах, бърсане с чистачката на сухо и тем подобни. Въобще, стъклото си е брак, но честно казано, не ми се иска да го сменям, поради опасения, че новото може да тече.
        Освен него, надраскано, макар и в значително по-малка степен е и предното стъклото на пасата ми. Изобщо, досега кола с ненадраскано стъкло не съм имал. Писнало ми е тотално...
        Понеже машина за полиране си имам и при това не е от евтините, реших да си купя само консумативите за полирането-една паста, две вълнени кечета с велкро и една демпферна приставка за машината. Общо някъде 100 лв. И днеска се захванах:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038715047-big.jpg
Прегледи:1
Размер:203.8 КБ
ID:5795965 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038715048-big.jpg
Прегледи:1
Размер:276.8 КБ
ID:5795966
        Целия секс, включително почистването с пароструйка, обезмаслители и облепянето на стъклото, после разлепянето и почистването на разпръсната по уплътненията и боята паста ми отне близо пет часа. За това време минах стъклото около десетина пъти, като накрая, последните три пъти, след всяко минаване перях кечето и нанасях пастата на чисто кече. Резултата в крайна сметка е, че премахнах малките драскотинки, които създаваха изключително неприятен хало ефект, най-осезаем нощно време, при светлината на фаровете зад мене. Останаха едрите драскотини, но аз не съм се и надявал да ги махна, целта ми беше да махна халото и стъклото да е по бистро.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038715049-big.jpg
Прегледи:1
Размер:262.9 КБ
ID:5795967 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038715050-big.jpg
Прегледи:1
Размер:269.3 КБ
ID:5795968
        Натиска се яко. Изморително е, добре че стъклото е задно и колата е комби, та поне ми беше удобно за работа. Но иначе ефект от тая работа има.

        Коментар


        • От: мерцедес 124 300Д комби

          Какъв е тоя пиниз на капака на резервната гума в багажното - това с трите тръбички?

          Инак - добре си се справил..Манията Мерседес влиза под кожата, и трудно излиза.
          Браво!

          Коментар


          • От: мерцедес 124 300Д комби

            Седалка?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: мерцедес 124 300Д комби

              Седалките са под предния капак в багажника.
              Облегалките - под тоя, дето е по-близо до облегалките на втория ред.
              Тая няма, щото няма колани за трети ред.

              Те тоя пиниз, с трите пина - това ме интересува.

              Коментар


              • От: мерцедес 124 300Д комби

                Отразяващите се кабели на лампите в тавана на гаража
                (ама и аз се подзверих доста, какво е това по дяволите... чак щях да слизам да гледам в колата...)

                Коментар


                • От: мерцедес 124 300Д комби

                  Аааа, чакай бе, чак сега зацепих... ма тва пък е бушонното табло на гаража бре

                  Коментар


                  • От: мерцедес 124 300Д комби

                    Новини-пребоядисани са тавана и задния капак. За момента колата почива, докато не сменим каретата на кардана, а те още не са дошли от швабско.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038737673-big.jpg
Прегледи:1
Размер:293.9 КБ
ID:5797549Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038737674-big.jpg
Прегледи:1
Размер:371.9 КБ
ID:5797550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:038737672-big.jpg
Прегледи:1
Размер:303.4 КБ
ID:5797551

                    Коментар


                    • От: мерцедес 124 300Д комби

                      Каретата така и не дойдоха. Отказаха да изпратят и туй то-много стар модел било. Междувременно станаха едни драми с контактния ключ, та се наложи да сменя целия пакет. Установих и проблема с отказващото палене от контактния ключ, проблема е в защитния превключател на селектора за предавки. Засега е шунтиран. Извадих зимния комплект гуми. От тях установих че стават само джантите, но са за пясък и боя, а в последствие се оказа и че трябва да се изправят. Та... ще паднат разходи... смятам мерцедеса да остане единствената ми кола, тъй и тъй ще се плащат солени данъци и застраховки, поне да знам защо ги плащам.

                      Коментар


                      • От: мерцедес 124 300Д комби

                        Кои карета не дошли? Гумените на кардана? Това е абсурд, същите се слагат на много по нови модели.
                        А дай порт номера
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: мерцедес 124 300Д комби

                          Мисля че са 124 410 06 15 и 124 410 01 15, преден и заден, но не съм сто процента сигурен.

                          Коментар


                          • От: мерцедес 124 300Д комби

                            И аз имам интерес, за задното каре.

                            Коментар


                            • От: мерцедес 124 300Д комби

                              Понеже го ядох с каретата, внимавайте. Моите са различни - предно и задно, нищо, че по каталозите излизат еднакви. Задното ми е масово, има го навсякъдев БГ, и то Лемфьордер. Аз сменях предно, оказа се с елипсовидни втулки, по всички каталози го приравнява с другото, ама не. Тия коли са малко дърти, и каталозите карат яко на аналози. Ако е с елипсите, мога да дам парт номер довечера, кутията и старото каре са в гаража.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: мерцедес 124 300Д комби

                                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                                Мисля че са 124 410 06 15 и 124 410 01 15, преден и заден, но не съм сто процента сигурен.

                                Има тамън няколко карета, включително двойно с демпфер.
                                Аз ще ти поръчам по номера, но е хубаво да си сигурен
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X