Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мерцедес 124 300Д комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: мерцедес 124 300Д комби

    Е, добре че нямам еърбеци значи
    И за да не е само това, ще се похваля с някои подобрения от днес. Полирах си задния капак. Лака е изгорял, но все пак се лъсна, което за известно време ще свърши работа. За разкош сложих и емблемка, имам и нова лайстна над номера, но първо трябва да ми я боядисат. Смених си и уплътнението на шофьорската врата, че беше оръфано. И свалих старото фолио от прозореца на задното стъкло, с пистолет за топъл въздух, падна много лесно, не се беше изпекло до смяна на агрегатното състояние. За съжаление се оказа, че стъклото освен това е и надрано... но пак се вижда много по-добре.
    А от вчера, нови тампони на двигателя... ефекта е уау. Установен е скапан горен опорен тампон и муфи на кардана, ще бъдат сменени по нататък.

    Коментар


    • #77
      От: мерцедес 124 300Д комби

      Спри и си смени гумените на кардана
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: мерцедес 124 300Д комби

        Че от тях после може да ревеш мнооооого.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #79
          От: мерцедес 124 300Д комби

          ...Или карай с каска и колан. Не се базикаме, от предно гумено каре /абе така ли ми викат/ се прави предно салто. От задно само оставаш да чакаш репатрак.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #80
            От: мерцедес 124 300Д комби

            Че тая машина с прост кардан ли е? Тогава къде има висящ лагер по него?

            Както и да е, не споря-ще ги сменя, но и не спирам да я карам. Визуално на каретата им стърчат някакви конци, на висящия лагер нищо му няма видимо. Нищо не тресе и не вибрира, при каквато и да е скорост. Е, освен спирачните дискове като понатиснеш повече педала.

            Коментар


            • #81
              От: мерцедес 124 300Д комби

              Не знам с какъв Кардан е честно казано, ние тук сме с бензинки. Ама механика /българин/ само като види пукнатина на тия гуми, и ми ги сменя всичките. Че не ме оставя и да споря с него...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #82
                От: мерцедес 124 300Д комби

                Относно музиката след около месец мога да ти предложа един becker audio 30.
                Не че е оригинален за модела (или някога е бил) но се връзва с интериора много повече, от това, което е сега.
                Като бракувам мечката, касетофона ще си го прибера задължително.
                Бачка идеално, имам изведен и AUX на жак от него, за мърозойка, примерно.
                Естествено не съм дупчил панела заради тоя жак... Моят си стои в жаПката.

                Враг усраине

                Коментар


                • #83
                  От: мерцедес 124 300Д комби

                  Простия кардан е без висящ лагер, от кутията, направо в задния мост. Той може да обърне кола, иначе няма рамо
                  Извинявам се за философстването. Принципно, човека който я прави, му имам пълно доверие. Ако бяха за спешна смяна, нямаше да ми даде избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: мерцедес 124 300Д комби

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Относно музиката след около месец мога да ти предложа един becker audio 30.
                    Запознах се набързо с модела, да, имам интерес (сега в момента няма нищо, касетофона от опел също му пасна добре, но нещо имаме драма с постоянния плюс и не помни кода).

                    Коментар


                    • #85
                      От: мерцедес 124 300Д комби

                      Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                      Простия кардан е без висящ лагер, от кутията, направо в задния мост. Той може да обърне кола, иначе няма рамо
                      Извинявам се за философстването. Принципно, човека който я прави, му имам пълно доверие. Ако бяха за спешна смяна, нямаше да ми даде избор.

                      Май нещо не се разбираме, или поне аз не разбирам.
                      Говорим за ей тая гума на кардана ти. Ако е напукана и се скъса, ще е “интересно”. Ти нали имаш такава гума на кардана?

                      https://www.autohausaz.com/pn/119437...SABEgKQlfD_BwE



                      Точно като твоята не сме карали тук, ама другите /поне 7-8 парчета с трилъчевата звезда на капака/ имат по 2 гуми- едната на страната на трансмисията, едната на диференциала. Разгледай снимките по долу. Е за това https://www.pelicanparts.com/techart...eplacement.htm
                      Последно редактирано от NIKSD; 30-07-18, 23:18.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #86
                        От: мерцедес 124 300Д комби

                        Хм , какво толкова ще се случи , че се плашите толкова. Даже няма да изпадне кардана , има центроваща втулка . Е ще тресе , ама даже ще те прибере и без репатрак.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #87
                          От: мерцедес 124 300Д комби

                          Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                          Хм , какво толкова ще се случи , че се плашите толкова. Даже няма да изпадне кардана , има центроваща втулка . Е ще тресе , ама даже ще те прибере и без репатрак.

                          Аз няма да споря, не съм специалист по коли. Ама....

                          http://dieselgiant.com/Mercedes%20fl...%20failure.htm
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #88
                            От: мерцедес 124 300Д комби

                            БаФ ти случая,върнахте ме 15 години назад

                            Нищо толкова не се случва,просто иска да направи предно салто и си избива тунела като на снимките ако е предното,задното не е такъв проблема.

                            Аз поне не съм милионер каскадьор ги сменям като се напукат,конци от тях и......спирам колата
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: мерцедес 124 300Д комби

                              Кардана е с висящ лагер и гумено каре само към задния диф. Всички други карета са кръстати.
                              Гуменото каре нистина е напукано, но външно, тоест не е скъсано.
                              Преди време сменихме напукано каре на едно Диско с някакво от пазара и изкара има-няма 1000км.
                              Добре, че беше запазил старото и го върнахме, и още кара с него.
                              Ако се сменя само с оригинално!

                              Коментар


                              • #90
                                От: мерцедес 124 300Д комби

                                И от двете страни има гумени муфи. И двете са изкарали конци, за смяна са си. Действително може да се скъса от раз в движение и да направи големи бели, страшничко си е, но двигателя който беше легнал върху стабилизиращата щанга, някак си повече ни притесни, а в момента нямах пари и за двете. Та затова, сменихме тампоните на двигателя, което се отрази на комфорта в колата със 100 точки нагоре.
                                Във възможно най-близко бъдеще ще сменим и каретата на кардана, горните опори на макферсоните и после ще гледаме пак обстойно, щото видимо няма нищо разбито по окачването, но на свален прозорец се чува че нещо си потропва и отпред и отзад. Всъщност вижда се скъсан маншон на кормилен накрайник, както и че планката на лявата опора на макферсона се върти свободно, най вероятно пукането при въртене на волана е от нея. Също и колата тегли леко вдясно, а волана ми седи леко наляво. И четирите гуми са се изкривили по плоскоста на протектора, а това навремето беше причина реното ми да тегли по същия начин и волана ми да седи по същия начин. Най лесно е да им разменя местата и ще си проличи, но реших че няма смисъл да си губя времето и събирам сили за два броя дънлоп, който са с по меки бордове, по тихи и по добро пътно поведение, е-на съответната цена. След някое време и два броя и за отзаде. За зимните гуми още нищо не знам, но имам едно подозрение, че тази зима дето идва, зимни гуми няма да ни трябват, пък и все още си имам пасат, който ще карам, ако нещо стане хлъзгаво.
                                Междувременно се разболях, напъден съм вкъщи под карантина и сега имам свободно време да сваля кората на вратата и да видя тея дрънкащи гайки на дървените лайсни, както и да оправя проводката на радиото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X