Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мерцедес 124 300Д комби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: мерцедес 124 300Д комби

    Честита да ти е, като знам от другите ти постове какви чудеса направи с Ладата ти, сигурен съм че ще го поддържаш в напълно отлично състояние, попаднала е на правилния човек

    Коментар


    • #32
      От: мерцедес 124 300Д комби

      Eдин въпрос, някой пробвал ли е да кара тоя модел с гуми 205/65/15? Иска ми се по високи гуми, за по добра возия.

      Коментар


      • #33
        От: мерцедес 124 300Д комби

        Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
        Абе радиото няма да ми дойде зле... това и без туй не баца. А и обичам да ми се вписва в таблото.
        Радиото го споменах защото Бекер-а се вписва в стила на таблото за разлика от останалите глупости. Иначе не съм имал предвид да правиш самата кола олдтаймер, не за такава крайност става дума.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #34
          От: мерцедес 124 300Д комби

          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
          Eдин въпрос, някой пробвал ли е да кара тоя модел с гуми 205/65/15? Иска ми се по високи гуми, за по добра возия.
          Няма проблем.
          Аз карам в момента с такива, само че на 200Е '89, но не намирам с разлика с 195/65/15.
          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
          Бахти, как се изказах...

          Коментар


          • #35
            От: мерцедес 124 300Д комби

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Не знам да има,то тия АМГто късно ги подкарва.

            Защо?

            P.S. Поздрави BenzBoss-е. Никакъв те няма ама като ти замирише на Benz-ве и искачаш от дупката ;0)
            Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
            Бахти, как се изказах...

            Коментар


            • #36
              От: мерцедес 124 300Д комби

              195/65/15-6.5j
              205/60/15 - 7j

              205 ще станат на тая джанта,но на 60 високи
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: мерцедес 124 300Д комби

                Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                P.S. Поздрави BenzBoss-е. Никакъв те няма ама като ти замирише на Benz-ве и искачаш от дупката ;0)
                Гледам да стоя в страни,че много нервни в последно време
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: мерцедес 124 300Д комби

                  Няма смисъл да са на 60, идеята е да са по-високи. Както и да е, това е в някакво по-далечно бъдеще.
                  Намотах и горе долу 1000 км за уикенда. В събота я изпрах отвътре, светна, стана чисто и приятно. Следобеда взех да се чудя, имам мерцедес, а си седя вкъщи, къде ли да ида... брат ми е на море в момента с племенника, значи ето къде. Направих си една резервация в евтино хотелче и понеже нямах потвърждение, взех за всеки случай едно одеало и го метнах отзад... и потеглих.
                  След пет часа, установих че съм пристигнал, а пътя не съм го усетил. Вчера се прибрах, като край Пловдив вече не издържах на натоварената магистрала, то не може да се кара, ебаси навалицата... и се прибрах през Пазарджик, Костенец и Самоков. Голям кеф, машината мърка и се носи като на облак.

                  Установеното до момента-тегли надясно, нещо яко хлопа отляво като въртя волана, тресе се над 120, изгорели крушки по таблото и нещо скърца много в колонката до лявото ми ухо и ме побърква.

                  Коментар


                  • #39
                    От: мерцедес 124 300Д комби

                    Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение

                    Установеното до момента-тегли надясно, нещо яко хлопа отляво като въртя волана, тресе се над 120, изгорели крушки по таблото и нещо скърца много в колонката до лявото ми ухо и ме побърква.
                    как не се измори от тия 'дефекти' напрао не мога да го проумея

                    честито за придобивката

                    иначе за гумите приятел си 230-то само 205/65 . мое мнение е че могат да са и още по големи

                    Коментар


                    • #40
                      От: мерцедес 124 300Д комби

                      Виж оТкачването щото да не падне някое колело

                      Кардан, карета отделно.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: мерцедес 124 300Д комби

                        За гуми и джанти
                        всички данни са от ODUS
                        .5J x 17 ET 42, tyre size 225/45
                        7.5J x 16 ET 37, tyre size 205/55
                        7J x 15 ET 35
                        7J x 15 ET 38
                        6J x 15 ET 49
                        8J x 17 ET 28, tyre size 235/45, 225/45(доработка на калниците освен E500)
                        7,5J x 16 ET 31(доработка на калниците)
                        7.5J x 16 ET 41
                        8,5J x 17 ET 30(доработка на калниците освен E500)
                        8J x 17 ET 30, 235/45, 225/45(доработка на калниците освен E500)
                        7.5J x 17 ET 42, tyre size 225/45
                        7.5J x 16 ET41-42 tyre size 225/50
                        6.5J x 15 ET 48, tyre size 195/65 R15
                        6.5J x 15 ET 49, tyre size 195/65 R15
                        8J x 16 ET 34, tyre size 225/55 R16(доработка на калниците освен E500)
                        6.5J x 15 ET 44, tyre size 195/65 R15
                        7J x 15 ET 41, tyre size 205/60 R15
                        7J x 15 ET 42, tyre size 205/60 R15
                        7J x 16 ET 46, tyre size 215/55 R16
                        8.25J x 17 ET 34, tyre size 245/45 R17(500) 235/45 R17

                        Това е вътрешна информация, иначе виж какво пише в инструкцията за експлоатация.

                        Ти имаш ли всъщност такава?
                        Да пращам ли?

                        За скърцането на лявата колона - системата за определяне на височината на колана е. Сваля се тапицерията на колоната и после обилно силиконов спрей. АКо не свалиш тапицерията, ще ти останат чисти само дрехите, с които не си карал колата.

                        Успех!

                        Коментар


                        • #42
                          От: мерцедес 124 300Д комби

                          Нямам инструкция, ако пратиш ще стана по-усмихнат.

                          За окачването, получих и други мнения, че на тая кола не се чува нищо да тропа и хлопа, докато не изпадне колелото. Другото ще се заема.
                          От днес и нов номер, не иска да се върти стартера, шалтера не се задейства. Андро ме предупреди че го е правила и преди и е сменял клемореда. Пуснал е и допълнителен кабел от шалтера до акумулатора, с него-върти и пали. Ще трябва да разглобя и да видя какво се случва там.

                          Коментар


                          • #43
                            От: мерцедес 124 300Д комби

                            Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                            За окачването, получих и други мнения, че на тая кола не се чува нищо да тропа и хлопа, докато не изпадне колелото.
                            Абе на моя и двата шарнира скърцаха като стара порта, иначе няма луфт, никакви признаци на разбито. Като ги свалихме се видя, че са тръгнали, изсъхнали от годините. Смених и двата в рамките на година, сложих Лемфьордер, не са скъпи. Втулка на паразитен хебел сменям 3-ти път за 80 х.км., нещо са лабави.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #44
                              От: мерцедес 124 300Д комби

                              Същите хора, казаха че ако имам възможност, най добре е да слагам оригинални части. Предвид състоянието на купето и други основни възли по колата, мисля че си струва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: мерцедес 124 300Д комби

                                Лемфьордера си е оригинална част за Мерцедес. Затова писах, че не са скъпи - 30 лв. по спомен. По окачването все тази марка слагам, ако се предлага де. Втулки на паразитен хебел все читави уж слагам, ама все се разхлопват. На тая кола скъпи са някои специфични части, останалото е на повече от нормални пари.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X