Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

    Здравейте, някой правил ли е това упражнение с набиване на ризи на блока на Санта фе 2.2, 155 к.с.? Ако е правил моля за инфо относно това кой е майстора и дали е станало сполучливо.
    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

  • #2
    От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

    И със старите бутала ли ще го събираш?
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

      Не, с нови но стандартни, защото ремонтните бутала са едни пари които не искам да давам.
      Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

      Коментар


      • #4
        От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

        Виж какво може да ти каже нашия приятел sek.1.Трябва да е най-в час от участниците.
        И единични сме правили , заради шупли в блок.Беше отдавна.Станьо трябва да е в час.И за материал , и за обработка ( стъргане , преса , хонинг).
        Успех!Може да се получи.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #5
          От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

          Благодаря, ще го потърся. Надявам се да стане, защото като гледам блока има достатъчно отливка за риза. Пък и има на първи цилиндър едно петно което не ми харесва, въпреки, че не е пукнатина или шупла за да го оставя така.
          Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

          Коментар


          • #6
            От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

            В Русе има една фирма която лее центробежно заготовки за ризи и изработва ризи! Чукни в нета "Дуковски Русе" и излизат координатите на фирмата. Аз съм правил при тях ризи и блокове със стари бутала. Извършваха и тази услуга (разстъргване набиване и хонинговане) Правил съм Тойота дизел, Ауди дизел .

            Коментар


            • #7
              От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

              Благодаря колега, намерих една фирма в Първомай и в понеделник ще вземат блока за да си дадат становище дали могат да се справят със задачата. Ако откажат ще потърся и тези в Русе.
              Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

              Коментар


              • #8
                От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                Имай предвид че има прилична вероятно цялата работа да е на халост.

                Аз разлика в цената между оригинални стандартни и оригинални +0.25 и +0.5 бутала не виждам. Вярно, неприятна е, но е еднаква за всичките размери. Разстъргване и добър хонинг е много по-вероятно да проработят безпроблемно, отколкото ризи.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Виж какво може да ти каже нашия приятел sek.1.Трябва да е най-в час от участниците.
                  И единични сме правили , заради шупли в блок.Беше отдавна.Станьо трябва да е в час.И за материал , и за обработка ( стъргане , преса , хонинг).
                  Успех!Може да се получи.
                  За в час съм в час само че аз нямам технологичните възможности да извърша до край тази операция . Имам колега който се е специализирал в тази операция . През годините е направил страшно много блокове на колегите около мен включително и на блока на буса от тази тема https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=223340 . На доста коли сме набили само по една риза на проблемния цилиндър .
                  Последно редактирано от sek.1; 16-06-18, 06:46.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                    Това с т.н. "ризи" се прави за да не се купуват нови бутала, тоест използват се старите и е ниско-бюджетен вариант. Съответно има и кусури, като основния е нарушен топлообмен на цилиндъра.
                    Ако мислиш да си караш колата не си го причинявай това.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                      Това не го ли правеха джамбазите, колкото да продадат колата а после ...
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                        На Киата от подписа карам 40000км. с набити ризи,и за сега нямам проблеми.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          На Киата от подписа карам 40000км. с набити ризи,и за сега нямам проблеми.
                          Има и на повече от 100 000 без никакви проблеми .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Това с т.н. "ризи" се прави за да не се купуват нови бутала, тоест използват се старите и е ниско-бюджетен вариант. Съответно има и кусури, като основния е нарушен топлообмен на цилиндъра.
                            Ако мислиш да си караш колата не си го причинявай това.
                            Нищо му няма на топлообмена,ей тоя сач от аватара е с набити ризи и се пържи на 8200об/мин,не вдига повече от 70гр при каране и не включва вентилатор.
                            За ризите е важно да са от читав материял и да са обработени от кадърен майстор.На мен ми ги монтираха,разстъргаха и хонинговаха в Монтана(ренде сервиз),до колкото разбрах използваха врачански заготовки.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направа на ризи на двигател 2.2, дизел, 155 к.с

                              Не може да му няма нищо на топлобмена, щото елементарната логика е, че има разлика когато топлобмена е между едно масивно тяло и водната риза, и две тела залепени едно в друго, и водната риза.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X