Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нипел на маслен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нипел на маслен филтър

    Здравейте колеги, моля за съвет как би било удачно да се процедира в моята ситуация. Става въпрос за Гранд Витара 2.0 бензин последното поколение. При закопуването на автомобила тръгнах да сменям масло и маслен филтър. Филтърът се разви много трудно, в последствие и новият не можеше да се навие лесно на ръка, което наложи резбата на новият филтър леко да се престърже. Причината е че резбата на нипела е нарушена (не знам как). Купих си нов нипел както и нов филтър (МАН) и двете влизат едно в друго без проблем. Нипела изглежда така :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11241-86FA0-000_A.jpg
Прегледи:1
Размер:31.5 КБ
ID:6147981Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11241-86FA0-000_B.jpg
Прегледи:1
Размер:32.9 КБ
ID:6147982

    Гледах в интернет, на всеки филтър които се продава пише, че резбата е 3/4 - 16UNF-2B . Какво бихте ме посъветвали, да си купя плашка и да се опитам да възстановя нипела или да сваля старият нипел и да навия новият? И ако да, как може да се свали старият нипел без риск от скъсване и тем подобни драми ?

  • #2
    От: Нипел на маслен филтър

    Ако не е заял здраво стария нипел, навий му една гайка лепни я с телоподаващото и върти. Ако имаш подозрения че може да е клеясал, може би е по-добре да се опиташ да възстановиш резбата.

    Коментар


    • #3
      От: Нипел на маслен филтър

      На място пълно с масло е трудна работа да клеяса.Има минимален шанс от завода да има лепило по резбата,но до сега нямам неразвит нипел.Най-добрия вариант е да го отвиеш и да сложиш новия,като начин за отвиването,ако няма шестограм вътре се мъча с клещи трета ръка или голям тръбен ключ,ако не стане така и мястото позволява да се навре ЦО-то минаваш на варианта,който ти е казал колегата.

      Коментар


      • #4
        От: Нипел на маслен филтър

        Мястото е доволно неудобно, аз за това питам. Има ли някакъв инструмент с които да пробвам, но да няма риск да увредя резбата, та ако не стане да си оставя старият. И да попитам ако си купя плашка дали ще се оправи резбата. То сегашният нипел видимо не е увреден, просто ако тръгнеш да навиваш нов филтър на ръка не става, трябва или със сила, или резбата на филтъра леко да се пипне.

        Коментар


        • #5
          От: Нипел на маслен филтър

          Щом мястото е доволно неудобно за отвиване на нипела,бъди сигурен че гърча по подвеждането на плашката и оправянето на резбата ще ти е двоен.Не съм в час с имперския стандарт но 3/4 ми подсказва че може да има нещо общо с резбите по ВиК тръбите,а там има едни много удобни плашки със сменяеми камъни,някой имат и тресчотков механизъм и са идеални за завряни места.Иначе шанса да намериш цолова флашка на такъв размер поне в моя район е нищожен.Мен друго ме притеснява,по принцип нипела се прави от по твърд материал,защото е предвидено резбата да се ползва доста пъти и ако се увреди нещо,то да е резбата щампована на филтъра,която си е доволно фалшива изработка.Щом резбата на нипела се е повредила от тази на филтъра,това не говори нищо добро за материала му,та за това ти препоръчах,ако можеш да го смениш.

          Коментар


          • #6
            От: Нипел на маслен филтър

            преди да заваряш с телоподаващото може да пробваш следният вариант. Струговай един цилиндър с външен диаметър примерно фи 40 и височина примерно Н=40. После го разпробиваш и нарязваш резбата с метчик. На едното чело правиш двустъпален отвор. В долната част нарязваш резба примерно М8 или повече. Горната част я оставяш примерно на фи 11. Срязваш цилиндъра през средата но не до края. Навиваш един болт М8. Когато затегнеш болта М8 ще се затегне и целият нипел. Или ще излезе или няма да излезе. Ако не стане няма да повредиш нищо. За по-лесно може да му парнеш в горният край един четиристен за захват с гедоре.
            Пробвах да кача снимка но не става
            Последно редактирано от i208; 17-06-18, 11:18. Причина: редакция

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X