Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

    Привет,
    Не успявам да намеря същата или подобна част, за да взема въпросната счупена пластина (с две пластини е), за блокировка / стопер на барабана на Miele Vivastar с горно зареждане.

    Дали някъде могат да ми я изработят. В краищата е разцепена на нишки, на тази снимка е малко по-опростена.
    http://www.berlin-repariert.de/wp-co...6-1024x768.jpg

    цялата: http://www.berlin-repariert.de/miele...-fehlfunktion/

    А това е моята:


    Виждате в синия квадрат е сменявана (пример за планирано остаряване) - защо тия немци са решили да правят контактна пластина от два елемента залепени на микрони площ... Е вече реших да не търся резервна част, а да поръчам да ми направят монолитна, която да изкара поне 5-10г. 4х6мм е като размери.

    Опитах при тези, но не успях да се свържа...
    http://k-e.bg/produkti-uslugi-2/izde...ktni-biletali/

  • #2
    От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

    Не става ли да замениш контактния датчик с безконтактен - магнитен, като гледам снимките там направо си "реве" за такъв

    Коментар


    • #3
      От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
      Не става ли да замениш контактния датчик с безконтактен - магнитен, като гледам снимките там направо си "реве" за такъв
      Каква е идеята?
      Казаха ми че е сложно да се заобиколи тази джиджавка...

      Коментар


      • #4
        От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

        Подобни пластини има в потенциометричните линийки .От някакъв пружинираш материал са и не изкарват много самоделните , които съм правил . Ще потърся дали са останали счупени и дали имат читави пластини . Иначе mendi e прав за безконтактен вариант , малко по-сложен , но може би не невъзможен .

        Коментар


        • #5
          От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

          Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
          Каква е идеята?
          Казаха ми че е сложно да се заобиколи тази джиджавка...
          Не я заобикаляш а я заменяш - вместо сигнала да идва от физическото докосване на двете пластини ще идва от магнитен датчик - сензора ще бъде монтиран на неподвижната част а това което засича сензора (малко магнитче) на подвижната. Представи си датчика на ХОЛ на коляновия вал, или километраж на колело.

          Коментар


          • #6
            От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

            Рид ампула
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

              Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
              Подобни пластини има в потенциометричните линийки .От някакъв пружинираш материал са и не изкарват много самоделните , които съм правил . Ще потърся дали са останали счупени и дали имат читави пластини . Иначе mendi e прав за безконтактен вариант , малко по-сложен , но може би не невъзможен .
              За съжаление нищо не е останало .

              Коментар


              • #8
                От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                Някой да му се намира дроселова гърловина за VW (Seat) моноинжекция 90-94' ?
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                  Така като гледам ти трябва тпс?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                    Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                    Така като гледам ти трябва тпс?
                    ?!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                      Throttle position sensor - tps (типиес)

                      трябва ти за пластинката ли ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                        Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                        Throttle position sensor - tps (типиес)


                        трябва ти за пластинката ли ?
                        Именно

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                          Някой повреден мултицет намери.Ключа в средата е с подобна пластина.Има и нови за "никакви пари".
                          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                            Мога да помогна с такъв вид:
                            https://istatic.bazar.bg/photosbazar...e3a63ba9de.jpg
                            Утре на светло ще взема шублера да ги измеря, но са прекалено груби. Не са медни, пъпките са сребърни. Самите пера могат добре да се запояват помежду си.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направа на контактна пластина от месинг по поръчка

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              Мога да помогна с такъв вид:
                              https://istatic.bazar.bg/photosbazar...e3a63ba9de.jpg
                              Утре на светло ще взема шублера да ги измеря, но са прекалено груби. Не са медни, пъпките са сребърни. Самите пера могат добре да се запояват помежду си.
                              Не знам, там има непрестанно триене и пъпки май не важат?
                              Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                              Някой повреден мултицет намери.Ключа в средата е с подобна пластина.Има и нови за "никакви пари".
                              Имах преди един, но не се сещам къде е, от тези еднодневките... за 10лв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X