Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прибиране от Германия с новозакупена кола.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прибиране от Германия с новозакупена кола.

    Здравейте,

    Тези дни ще пътувам до Германия със самолет и ще се върна с купена кола. Искам да попитам ако някой скоро е правил това упражнение, за подробности относно купуване на транзитни номера (колата има валиден преглед до края на този месец), застраховка, цена на горива (дизел) за различните държави, винетки къде и колко, Сърбия/Румъния, и други интересни подробности. Също и подробностите при регистрацията тук.

    На отзовалите се с информация, Благодарности!

    П.П.

    Също така мисля да не нося Гармин-а от колата а да инсталирам на таблет Някаква навигация (главно за градовете в Германия). Кое според Вас ще ми свърши най-добра работа и какви са изискванията за инсталирането?
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

  • #2
    От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение

    П.П.

    Също така мисля да не нося Гармин-а от колата а да инсталирам на таблет Някаква навигация (главно за градовете в Германия). Кое според Вас ще ми свърши най-добра работа и какви са изискванията за инсталирането?
    https://www.forum.offroad-bulgaria.c...d.php?t=222826
    7 ways я обновяват често. По мои субективни впечатления навигира толкова добре, колкото и Гармин. Картите и софта са без пари.

    Коментар


    • #3
      От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

      Колега,понеже съм правил това упражнение много пъти, мога да те посъветвам за следното: в зависимост откъде идваш и къде в БГ отиваш има различни маршрути. Най-малко пари ще платиш минавайки през Австрия, Унгария, Сърбия и после си на Калотина. Винетки в Германия все още няма, за Австрия си купуваш за 10 дена за 9 Евро на бензиностанция преди границата с Австрия още вътре в Германия да избегнеш опашки евентуално от разни турци и араби на самия граничен пункт залепваш я,както е показсано на гърба й, като си пазиш до напускане на Австрия отрязъка. За Унгария най-лесно и евтино ще ти излезе оттук: https://www.tolltickets.com/en/beste...yCode=hu#step2 (давам ти линка на английски, ако не знаеш немски език), правиш си регистрация предварително и след като имаш номера на колата си от службата за отчисляване в Германия си нанасяш на този сайт номера. Плаща се удобно с кредитна карта и никой не те проверява после в Унгария. Цената за 1 седмица е към 11 Евро, инъче по бензиностанциите в Австрия и Германия режат глави от курса, щото маджарите са с форинти. В Сърбия общо на 3-те путарини плащаш за кола 12 Евро, можеш да си ги приготвиш на дребно (4,50 на първата между Суботица и белград, 6,50 на втората между Белград и Ниш и на последната между Ниш и Калотина е 1,50 Евро.). Горивото е най-скъпо в Германия. Зареди си ,колкото да минеш границата и още 100 км в Австрия и като тръгнеш по магистралата за Виена има едно място на градчето St. Valentin, където можеш да излезеш и да заредиш на един денонощен JET с 20 цента по-малко за литър отколкото на магистралата. Изобщо излезеш ли от магистралата и стигнеш ли до някое селце в Австрия на бензиностанция, разликата в горивото е огромна. Нощем обаче ако пътуваш е добре да се осведомиш,къде има денонощни бензиностанции по пътя ти на сайта на ÖAMTC.at. https://www.oeamtc.at/thema/tanken/#oeamtc-app-16166472 можеш да си свалиш и апчето предварително. В Унгария не зареждам,тъй като на излизане от Австрия зареждам и после пак в Сърбия. В Сърбия може да плащаш с кредитна карта спокойно, цената на горивото там е малко по-скъпо от България, преходът ти е почти на 95% само магистрала и е към 550 км. не ти препоръчвам да минаваш през Румъния все още,понеже не са им готови магистралите още, а и ако ще ходиш до София се губи път. Печели се време от към митниците заради чакането, особено сега лятото,когато масово турците пътуват.
      Що се отнася до транзитните номера, задължително си вземи червени в Германия, гледай Сърбия да е включена в зелената карта,инъче навремето сърбите искаха 80 долара за товаи си минавай спокойно през Сърбия. Купи си и една лепенка на колата "D", че Австрийците могат да правчт проблеми. трябва да имаш аптечка, 3-ъгълник, светлоотразителна жилетка и заради Балканците пожарогасител. регистрацията на колата си я направи спокойно за 1 месец, да нямаш проблеми ако те връщат или размотават нашите в КАТ после и си приготви изчистено хубаво мястото на номера на двигателя,щото нашите помня,че бяха адски свини заради тази подробност. Преди да ти приберат от КАТ немския талон големип си го копирай,а така също и малкия, защото там има 2 кода,които могат да ти служат много удобно ако си купуваш някой ден от немски сайт части за колата. Само с тях ще има всичко необходимои търговецът в Германия. В БГ никой не го базари тоя номер и после“: ами донеси ми оригиналния, то май са два вида, вземи ги пробвай, пък върни единия.." и др.
      Ако има нещо питай, ще помагам и за други въпроси.
      Иван
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • #4
        От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

        Мисля че не е чак толкова фатално да вземеш винетка за Унгария и в Австрия или Унгария, както и да зареждаш в Унгария. И аз избягвах, но като плащаш с карта, няма как да те ударят съществено с курса.
        Нафтата е нещо между 1,10 и 1,40€/l(ориентировъчно), но напоследък взе да се движи нагоре.
        И да слизаш от магистралите и да търсиш с 20 цента надолу, сам си сметни дали ти е важно.
        Навигация не ти трябва, ползваи си я от телефона, вече и роаминга е без пари (в твоя случай), и мобилни данни ще си имаш повече от достатъчно(все пак си питай оператора дали ти е активиран роаминга). Само в Сърбия не е добре да се ползва телефона, но то там няма и нужда.
        За Сърбия е добре, да си обмениш поне 20 евро в динари, в случай че имаш лошия късмет да те глобяват на пътя(случва се рядко, но ако не вземат рушвет, глобата си я искат в динари и не ги интересува от къде ще ги вземеш).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

          Благодаря на всички!!!
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #6
            От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

            Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
            Ако има нещо питай, ще помагам и за други въпроси.
            Иван
            Може да кажеш ако си наясно, какво се пише като документи на българската граница, там нещо имаше като внасяш кола, манифест някакъв... Аз не съм внасял и не знам, а на питащия ще му е от полза(ако не е отпаднало вече).
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

              Зареждал съм в Унгария (на ОМВ с карта) - нищо особено - що годе нормална цена...
              Винетка за Унгария си купувах през https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
              За румънците - от тук: https://www.roviniete.ro

              Чехите ме хванаха без винетка (покрай Шенген забравяш кога магистралата е влязла в дадена държава) - глобата бе около 100 Евро Словакия също имат винетка - 10EUR... Продават ги до границата, ама си има опашки на едни забутани гишета)..
              Май щяха да правят и те електронни - трябва да провериш.. (гледам направили са тук: https://eznamka.sk/selfcare/purchase/ )

              Сърбите приемат карта на путарините - няма проблем (не съм сменял никъде нито форинти, нито дЕнарЕ

              За офлайн навигация - доволен съм от iGO.... Гугъл мапс също върши работа, но него пък трябва да го изключиш (както и целия телефон ) в Сърбия заради цените на роуминга
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                То на путарината и с евро става, ама динарите са ако те глобяват на пътя полицаите. И те карта не приемат, взеха ми документите и ме пратиха в съседните села са обменям. Добре че имаше хора наблизо та ми обмениха.

                ПП: А не бях и виновен, но това е друга тема.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                  Другото вече е описано , накарай търговеца да ти извади номерата . Включи исканото като част от сделката .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                    Търговеца е споменал че номерата ще са около 70 евро за седмица. Така ли е, и този манифест на българската граница има ли го още?
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                      Прощавай че така офтопик, ама знам за случаи тая кола да те остави насред път. Вземаш котка в чувал, и очакваш да измине колко там хиляди км.
                      Автовоз не е ли оферта? За мое лично инфо питам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                        Ако минаваш през Виена , зареждаш тук : https://goo.gl/maps/Z4AHkqX9vCU2
                        По този начин си спестяваш едни ~20€ на зареждане (разликата между горивото на магистралата е почти 40цента).
                        Следващото зареждане в Сърбия (ако минаваш по този маршрут), аз сипвам тук от 10години https://goo.gl/maps/DdX9mfbC5Lv . Опитаха се да ме излъжат 1 път, но тогава реших да плащам кеш! Поради тази причина плащаш с карта и сипваш възможно най-скъпото гориво което предлагат(може и с дебитна, за 65€ гориво плащам по 1.33€ такса на банката).
                        Сръбски и унгарски пари не ти трябват никъде по пътя (стига да имаш карта и досттъчно евро в джоба)
                        В Унгария режат глави за горивото на магистралата!
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                          За навигация - нищо повече от гугъл карти не ти трябва, стига да имаш наличен интернет. Не тегли кой-знае какво като информация, съответно и цената няма да е велика.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            За навигация - нищо повече от гугъл карти не ти трябва, стига да имаш наличен интернет. Не тегли кой-знае какво като информация, съответно и цената няма да е велика.
                            Абе не тегли много, ама като знам цената на мобилния интеренет в Сърбия не съм много сигурен. А иначе в ЕС да, нищо дрго не ти трябва.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За навигация - нищо повече от гугъл карти не ти трябва, стига да имаш наличен интернет. Не тегли кой-знае какво като информация, съответно и цената няма да е велика.
                              Туй да тръгнеш на такова пътешествие, и да разчиташ на благоволението на някаква верига непознати за тебе провайдери...
                              Може и аз да одъртявам, не знам. Имам си гигабайти на таблета, дават ми хората карти и софт като слънце за без пари, инсталират се с няколко кликвания, и вместо това да разчитам на мобилни клетки?
                              У Виена не успях да си ползвам едната карта, пък уж имаха договорка с провайдера ми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X