Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прибиране от Германия с новозакупена кола.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

    Ако натовариш “боклуци” не минавай през Сърбия на връщане , заяждат се за “незаконен внос”. Мини си през Румъния почни всичко е магистрала , внимавай в последните села преди българско , много полиция и не си поплюват.
    В зависимост в кой ден ще си тръгнеш на обратно имай предвид че цената на горивата варира - петък и събота е най- евтино.
    Жълтите номера не вървят
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #32
      От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

      Абе колеги, какви са тези дребнавщини с колко стотинки била по-евтина нафтата в дадена бензиностанция, дето ще я търсиш встрани от основния път...
      Правили ли сте сметка какво отражение би дало това на крайната сума?
      В края на краищата общата дистанция е 2-3х.км... Което ще рече два или три резервоара... Е колко ще икономисаш като сума от разлика в цената на два резервоара? 30лв? И колко ще загубиш като време?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ... 7 ways я обновяват често. По мои субективни впечатления навигира толкова добре, колкото и Гармин. Картите и софта са без пари.
        Само дето е базирано на Open Street maps. А, ако съдя по картата за България, тези карти не са особено точни.

        Съвсем спокойно може да си ползва гугълските карти. Ако си направи малко предварителна подготовка и си свали карти по трасето, може и да не му трябва Интернет. А ако използва приложението и картите на Here хептен няма да му трябва Интернет по трасето, защото поддържа офлайн навигация.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Абе колеги, какви са тези дребнавщини с колко стотинки била по-евтина нафтата в дадена бензиностанция, дето ще я търсиш встрани от основния път...
          Правили ли сте сметка какво отражение би дало това на крайната сума?
          В края на краищата общата дистанция е 2-3х.км... Което ще рече два или три резервоара... Е колко ще икономисаш като сума от разлика в цената на два резервоара? 30лв? И колко ще загубиш като време?
          Въпрос на възгледи , при мен са 5 - 6 резервоара . Предпочитам да си правим почивките в някое малко градче или село пред тези на магистралата . Има си много плюсове , по евтино гориво и храна , по чисто и най-вече по спокойно . Това че съм отбил 2 - 5 или 10 км . се отплаща . Разликата в пари на резервоар е 12 - 15 евро . Дали си струва , да на сто процента .

          Коментар


          • #35
            От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

            Здравей, колега,

            Относно навигацията, нямаш нужда от приложение. По-актуална и точна от Гугъл мапса не вярвам да намериш. Аз вече Гармина го ползвам само за офроуд. Относно мобилните данни в Сърбия, няма тревога - изтегляш си предварително карта на региона на телефона, спираш си данните и си караш офлайн.

            Отделно, ако колата е скъпа, в Сърбия не трябва да се спира и да се спи, дори на бензиностанция.

            Коментар


            • #36
              От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

              Аз правих упражнението преди две години, без почти никаква предварителна информация, но с мощния съпорт на Пламен Атанасов, за което ще съм благодарен винаги. Той ме заведе до въпросната автокъща (вероятно с помощта на военни карти), която беше много интелигентно забутана и уреди подробностите с негов адрес и банкова сметка, без това изобщо да му е работа, беше огледал и капарирал предварително колата, без да ме е виждал някога изобщо, взе ме от летището в Дортмунд и т.н. и т.н.
              Пламене, благодаря ти отново!

              За въпросния манифест. Аз влязох в България след 22:00 часа, на Ивановден, и нямах представа какво е това. Един митничар ми свети с едно фенерче в очите и ме пита къде ми е манифеста, а аз мигах като плъх в брашно. Накрая каза:
              -Оффф, ти май не си джамбазин... Аре изчезвай!

              И аз изчезнах. По-късно ми се наложи по една или друга причина да декларирам въпросната кола и тогава ми споменаха нещо за манифеста. Аз обаче вписах сумата от немската фактура.

              Първото ми зареждане беше в селцето, в което купих колата. Стори ми се убийствено скъпо. За второто се отбих от магистралата на 3-4 км и разликата беше 34 или 37 цента/литър. Сърбия- никакви проблеми. Там по-скоро е проблемно, ако искаш да си докараш товарен бус.
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #37
                От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                Да споделя моите впечатления от казаното до тук. Първо със сигурност ще взема червени номера (не жълти). Първото зареждане в населеното място на купуване, второто- щом на селцето Пандорф бензиностанцията не е далече от магистралата, едни 15/20 евро на резервоар (около 80 литра) не са без значение (само да видя по кое време на денонощието ще съм там защото може и през нощта да е). Ще видя какъв е разхода, но е възможно до България евентуално да дозаредя малко някъде с карта. Този маршрут до преди 17години съм го пътувал десетки пъти, и по време на войната в Сърбия също, но след това тръгнах през Румъния и то когато пътищата бяха лоши, тесни, пълни с каруци, трактори и пълзящи стари Дачии плюс ферибота на Калафат. Та от тези години сърбите са ми станали не-симпатични и предпочитам румънци защото не съм усещал злоба срещу себе си а просто е ставало дума за малко почерпка (цигари примерно) или дребни пари. Та май ще е Румъния. Днес ще разгледам Гугъл мапса как работи и явно ще го ползвам, за този месец имам 2300Мб евроинтернет така че се надявам да ми стигне, но ще ми е нужен и за други цели. Винетките може би ще купувам онлайн за Унгария а за Румъния може би на място, гледам струва 3Евра. На българската граница ще ги питам нужни ли са ми някакви неща от рода на манифести и т.н.

                Интересува ме обаче реда за регистриране у нас. Как седи въпроса също така в КАТ София област (Гео Милев).

                И да дам съвет относно купуването на самолетния билет (за такива като мен ), който аз в бързината и като глупчо купих от ESky а не директно от Raynair с чиито полет ще летя. Начислиха ми едни 40-ина лева от горе.
                Последно редактирано от disko04; 13-06-18, 11:23.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #38
                  От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                  ЕСкай си начисляват двадесет ли, двадесет и пет ли бяха евро такса на всяка покупка, която такса се появява в сметката чак преди да отидеш на "плащане".
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    ...
                    И да дам съвет относно купуването на самолетния билет (за такива като мен ), който аз в бързината и като глупчо купих от ESky а не директно от Raynair с чиито полет ще летя. Начислиха ми едни 40-ина лева от горе.
                    Wizzair ми изшиха 70
                    лева, щото не си направих онлайн чекин. Не знам за твоите, ама да си имаш едно на ум.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                      По-добре си вземи винетката и за Румъния онлайн (горе бях дал линк) - много по-удобно е и не се занимаваш с нищо - минаваш границата и газ...

                      Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                      Въпрос на възгледи , при мен са 5 - 6 резервоара . Предпочитам да си правим почивките в някое малко градче или село пред тези на магистралата . Има си много плюсове , по евтино гориво и храна , по чисто и най-вече по спокойно . Това че съм отбил 2 - 5 или 10 км . се отплаща . Разликата в пари на резервоар е 12 - 15 евро . Дали си струва , да на сто процента .
                      За спокойствието - напълно си прав... Но пък ако пътуваш 'на екс', гледаш да въртиш повече километри. И тези 10км встрани освен допълнителните 20км дистанция, са ти загубен над половин час, заради който би отметнал още 50км към дестинацията...
                      Спестени 15Евро - може, макар и не винаги. Което като икономия за изминаване на 1000км (типично за дизел) е доста съмнителна икономия...
                      Да, всичко е въпрос на типичен начин на пътуване.. Ако искаш да се шляеш и така и така слизаш от магистралата - нищо не ти пречи да заредиш... Ама само за това да се отклоняваш - съмнителен ефект...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        По-добре си вземи винетката и за Румъния онлайн (горе бях дал линк) - много по-удобно е и не се занимаваш с нищо - минаваш границата и газ..
                        ...
                        Погледнах сайта и може би така ще стане.
                        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          А ако използва приложението и картите на Here хептен няма да му трябва Интернет по трасето, защото поддържа офлайн навигация.
                          Качих на таблета Here, свалих картите за държавите през които ще минавам и гледам за сега че работи добре. По късно ще го пробвам в движение.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                            Да кажа само че кола купих от тук, и пътуването не се състоя. На всички откликнали с информация , Благодаря, и дано темата е полезна за някой друг.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                              Ейййй, колега, тя твоята стана като оня виц за Чапаев и Петка и дето накрая ги изгонил от гората горският...нищо, поне някой друг да има предвид, това което писахме.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • #45
                                От: Прибиране от Германия с новозакупена кола.

                                Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                                Ейййй, колега, тя твоята стана като оня виц за Чапаев и Петка и дето накрая ги изгонил от гората горският...нищо, поне някой друг да има предвид, това което писахме.
                                Не бързай с изводите, дори ходих със самолета и се върнах защото колата не ставаше. Така че не съм Ви губил времето с празни приказки, но ако така го чувстваш- специално към теб се извинявам.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X