Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соковарка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Соковарка

    В къщи понеже се пие само сока от компотите и аз трябва да ям астаналото сме решили да купуваме соковарка. Насоки, препоръки и всякакви подсказки ще бъдат полезни.
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    От: Соковарка

    Ние имаме ей такова https://www.olx.bg/ad/ruska-sokovark...2-ID6XZyR.html съветско изделие на вилата, но не сме го ползвали най-малко от 20 г. и даже съм забравил как се работеше с него. Иначе соковете бяха хубави.
    Снимката е примерна.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      От: Соковарка

      Миналата седмица имаше на промоция в Кауфланд и не бяха лоши.
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • #4
        От: Соковарка

        Имам същата като от обявата в предния пост. Всяка година превръща в сок около 30 кила грозде.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Соковарка

          Доволен ли си резултата?
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Соковарка

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            ... и даже съм забравил как се работеше с него. Иначе соковете бяха хубави
            Буаш вОда у пръвийо съд (има си белег-мярка докъде), пльодовете - у вторийо съд, заЛУпваш со третата част и слагаш на газов котлон (най-добре). От тЪрбичката почва да тече "сок", т.е. извлек, направен от парата, преминаваща през плодовете. За да се съхрани обаче, пак си требва стерилизация на бутилките или бурканите, в коЙто е налят.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Соковарка

              Аз гроздето не го стерилизирам после. Но му добавям захар. Ред грозде, слой захар в соковарката. Ползвам винарски и ракиджийски сортове- каберне, мерло...Отела го избягвам заради слуховете дето се носят за него.
              Тънките моменти са два- първият е да хванеш по колко се събира-така, че винаги да имаш събран сок за една бутилка в тавата-да не трябва да чакаш да се събере нов за допълване на бутилката, защото изстива. Като е горещ, се затваря директно, няма нужда да се преварява. И вторият момент е като тръгне да се изхабява материала, сокът става мътен и губи аромат. Тогава вече на дъното на казана са останали обикновено само люспи и семки. Маха се и се зарежда новия.
              Получените така сокове са нормално устойчиви-на тъмно в мазето карат до другата реколта.

              И друго важно-да нямаш наоколо заклети ракиджии....ако разберат, че правиш сок от грозде вместо ракия, ще ти натресат всички древни и най-страшни казанджийски проклятия.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Соковарка

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                И друго важно-да нямаш наоколо заклети ракиджии....ако разберат, че правиш сок от грозде вместо ракия, ще ти натресат всички древни и най-страшни казанджийски проклятия.
                Самогон в соковарке под самогонный аппарат
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Соковарка

                  Само да не ме засипете с критика: "изстискването" на соковете от плодове и зеленчуци не е най-полезното решение да си осигурите добро хранене.

                  Т
                  Good guys drive Land Rovers!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Соковарка

                    Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
                    Само да не ме засипете с критика: "изстискването" на соковете от плодове и зеленчуци не е най-полезното решение да си осигурите добро хранене.

                    Т
                    То това не е изстискване, а е нещо като "кафе-еспресо" от плодове. На принципа на "кафеварката на Биалетти", разисквана ТУК и ТУК.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Соковарка

                      Днес донякъде подразнен от тази тема, реших да извадя моята. Пък имаме и "много" грозде(повече от колкото можем да изядем и подарим, а недостатъчно за ракия).

                      Да ама не. Оказа се, че средния съд(този в който се събира готовия сок) се е пробил от годините неупотреба.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180908_112558.jpg
Прегледи:1
Размер:147.9 КБ
ID:5797703Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180908_112614.jpg
Прегледи:1
Размер:199.8 КБ
ID:5797704

                      В понеделник ще го замъкна на Светла в "Надежда" за да видим дали ще може да ми помогне.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #12
                        Няколко години по късно, а и понеже отминава времето на черешите и започват вишните(поне в софийското равно поле). Малко снимки от изваряване на черешов сок.
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCN8706.JPG Прегледи:0 Размер:652.6 КБ ID:6615559Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCN8707.JPG Прегледи:0 Размер:479.8 КБ ID:6615560Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSCN8709.JPG Прегледи:0 Размер:561.8 КБ ID:6615561Съдовете в които ще се налива готовата продукция е добре да са топли. Да не се спукат и да стане стерлизацията без допълнително варене.

                        П.П. Дано да се виждат снимките!
                        Последно редактирано от siem; 19-06-20, 20:07.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #13
                          Не трябва ли да се пълни до горе? Аз правих сок от ябълки скоро и стана супер. Снимах видео как става.



                          В общи линии съм много доволен. Мисля да пробвам и с грозде. Единсвено се чудя червено или бяло?
                          Живот на колела.

                          Коментар


                          • #14
                            Благодаря за видеото!
                            Изгледах го с интерес. Но за сок от грозде не е ли вече късно? Аз вече пия вино от реколта 2020 г.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              Какъв рандеман докарвате?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X