Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепене на кант на мебели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лепене на кант на мебели

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Добре де, "слама" като се сложи в пистолета и ти трябват 50-100гр, какво става с останалите 900гр? Как се съхранява? Че аз го отворих с макетният нож, взех си 20-40гр, свърших си работата и останалото замина в кофата ...
    Предполагам, че си стоЙ в пистолетО и има някаква капачка (подобна на капачката на силиконите) на самия пистолет?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Лепене на кант на мебели

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Добре де, "слама" като се сложи в пистолета и ти трябват 50-100гр, какво става с останалите 900гр? ...
      Стои си с месеци. Най-много при следваща употреба да трябва да извадиш малко позасъхнало от човката.

      П.П. По принцип "саламите" са мислени за работа при необходимост от по-голямо количество. Някои от лепилата/уплътнителите имат и по-малки разфасовки, като за по-малките пистолети за силикони. Та можеш да си потърсиш такава, ако не очакваш да ти е необходимо по-голямото количество.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-06-18, 10:06.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Лепене на кант на мебели

        Т.нар. "секундни" лепила са особено добри в последното. По принцип гледам имам едно такова, че са подходящи за лепене на по-дребни неща, за предпочитане с гладка повърхност. Опитвал съм с тях да лепя отлепен фурнир, но резултатът не е добър. При неравна повърхност лепилото се скрива в неравностите и не може да се получи добро залепване

        Естествено, че е така.
        Те са си замислени като медицински лепила - за безшевни монтажи на човешки чаркалъци, и другите им приложения са малко ширпотреба.

        Коментар


        • #34
          От: Лепене на кант на мебели

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          Да докладвам. Взех няколко типа лепило, едното от които полиуретан на "салам". Нямах пистолет да го разнеса, реално не ми и трябваше, си взех колкото ми трябваше, с една клечка за зъби, и започна нанасянето. След което плътно ги стегнах с тиксо, което да прилепи канта към вратата.така престояха 24ч. Всичко се залепи толкова здраво, че направо не повярвах. Благодаря.

          Браво!
          Така се прави.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X