Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Конектори,куплунги за 12V

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Значи една кутия с 10мм фибран и две шишета замразена вода по 0.5л е поне три пъти по ефективно. И около 20 пъти по евтино.
    А инвестицията в плоски охладители (за гъзарите) е около 1 лв/брой.
    Всичките тия средства и решения си имат своето място. Примерно в близост (времева или пространствена) до компресорен хладилник, включен в ел. мрежа.

    Факт е че аз доскоро ползвах кутия с Пелтие.

    Коментар


    • #17
      От: Конектори,куплунги за 12V

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Те ти две: маса, цена и възможност за работа в малки мащаби.

      Това го може всяка стиропорена кутия с две замразени минерални води поставени най- отгоре.
      Ако е на подходящата сянка държи около 5 денонощия / Август на Голям Беглик/.
      Мръвките са на кокал поне 3 дни. Бирата е ледена поне 4. На 5тия още има лед за джина.

      п.с. Минах и през Пелтие - не става за моите нужди. Сега съм на газ, 12/220.
      Извън сезона си работи на 220, та да не ми се кара булката, че и заемам място в хладилника с бирите.
      Наздраве със студена бира! 4градуса е в момента, при външна 30.

      Коментар


      • #18
        От: Конектори,куплунги за 12V

        И аз ползвам пелтие,ама го пускам вечерта със всички неща,там сандвичи, бира,безалкохолно , сутринта местя в колата и цял ден всичко е перфектно.Но това като знам предварително че ще ходя някъде цял ден.
        10 гр.ги държи вътре без лед и подобни..доскоро работеше в офиса,пак 10 гр.си е вътре като работи седмици.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Конектори,куплунги за 12V

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Те ти две: маса, цена и възможност за работа в малки мащаби.
          Мащаби всякакви...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Compressor-in-Hand-319x203.jpg
Прегледи:1
Размер:18.5 КБ
ID:5791484
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Конектори,куплунги за 12V

            Много яко компресорче. Ако работи с право напрежение... сипвам си една ракия.
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #21
              От: Конектори,куплунги за 12V

              По спомен, беше някакъв DC бръшлес, и работеше на ниско напрежение. Не помня 12 или 24V.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                Пелтието има два големи плюса-ниска маса и нищожна цена.
                Лошото е, че КПД-то му е пропорционално на цената.
                Мини компресори бол. Братския китайски народ произвежда.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:acxz15dc_dc_tiny_compressor_mini_compressor_dc24v_300w_r134a_bldcm_for_mini_air_conditioner_base.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5791531
                Обаче...цената е към 130-150$. И второ...останалата част от хладилната система аз примерно не знам как да я събера.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                  За пелтието съм скептичен.Имам две чанти 20 и 30л,на малката е поставен отгоре на капака и за никакъв чеп не става.Голямата е Waeco със странично разположен елемент и поддържа 9-10градуса.Топла бира я охлажда за около четри часа,та явно си има разлика между заводските решения при производство на охлаждащи кутии.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                    Имах Пелтие на диспенсър... Освен, че бе сериозно неефективен, накрая взе че окъси и го хвърлих...
                    Сега имам компресорен - нищо общо няма... Консумацията му на половина, а работи много по-рядко...
                    За акумулаторно приложение въобще не бих си помислял за Пелтие - по-добре акумулатора да вържа към един вентилатор
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                      Преди повече от 15 години баща ми купи 2 хладилни чанти някакви маркови бяха, но още работят. Консумират около 5,5 А на 12 волта. На едната, която е работила по-дълго вече вентилатора издава грозни звуци и хаби повече ток. Явно лагерите му са се сринали. Като сложим вътре охладени неща радиатора на капака се обледява.
                      П.П диспенъра е също с пелттие. Работи много години, но още 2 такива са сдали багажа. Но пък този работи и охлажда супер.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Имах Пелтие на диспенсър... Освен, че бе сериозно неефективен, накрая взе че окъси и го хвърлих...
                        Сега имам компресорен - нищо общо няма... Консумацията му на половина, а работи много по-рядко...
                        За акумулаторно приложение въобще не бих си помислял за Пелтие - по-добре акумулатора да вържа към един вентилатор
                        Покажи за какво иде реч
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                          Привет, бихте ли ми казали с това чудо ще мога ли да захраня хладилна кутия?
                          https://m.aliexpress.com/item/329462...A1555402137375

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                            Трябват ти три и половина такива и ще стане.
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                              Малко са три и половина.

                              Абееее, докато не видиш 100 вата на етикета, подминавай.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Покажи за какво иде реч
                                Изтървал съм въпроса - нормален домашен диспенсър, но от 'по-скъпите'...
                                Самите параметри говорят - сега гледам два диспенсъра на една и съща марка - и двата 420W... Единият - 0.5л/час, другия 2л/час...
                                Може да направиш сметка за разликата в ефективността... Да, цената на единия - 90лв, а на другия 190лв.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X