Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Грамофон с фуния - Siemens

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Грамофон с фуния - Siemens

    Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
    Докторе, обследването, диагностиката и ремонтът на този тип захранващи импулсни "кабели" е точно във Вашата специалност!
    Прокламираш енерго-независимост. Анатема
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #17
      От: Грамофон с фуния - Siemens

      Моля?! Това вече е лично! Аз, който в Денят на Земята, паля всички лампи и консуматори, давам пълна газ на БМВ-то (с ампутиран катализатор) и пр, да бъда обвинен в прокламация на енерго-независимост?!

      А и честно казано, се радвам че машинката няма кабел. Като знам тогавашните световни "стандарти" на ЕЕС, мрежовия трансформатор щеше да има намотки за: 80V; 100V; 110V; 127V; 150V; 180V; 220V; който надали щеше да запази автентичност, т.е. да не бъде побългарен от някой чичо, снабден с макара изолиран меден проводник...
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #18
        От: Грамофон с фуния - Siemens

        Някъде на вилата се подмяташе механизъм от такъв туч. Но не Сименс, а Грундиг, Унитра или нещо подобно. Бил е на дядо ми...ама коя година се е развивало всичко това, нямам идея. Не знам и колко години са го ползвали. След това са си купили електрически-Ригонда. Още е жива, но и е гръмнала някоя лампа, а вече няма майстори, които да им разбират-стои вкъщи като мебел, жал ми е да я изхвърля. Огромен дървен сандък с три или 4 говорителя вътре-много чист звук вадеше. Плочи има стотина, с класическа музика (на майка ми), някакво древно като света диско и разни чернилки от типа на оркерстър Арагон, Рики е Повери, Бони-М и т.н. (тия бяха на баща ми) и вече мои от по-късни години- Pink Floyd и подобни.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Грамофон с фуния - Siemens

          Бравос, комши!
          Да му се радваш и да радваш останалите още дълги години!

          Ма верно. това не е ли на 3 батерии по 1,5 волта от дебелите?
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #20
            От: Грамофон с фуния - Siemens

            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
            Къде му е кабела на захранването
            Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
            Ма верно. това не е ли на 3 батерии по 1,5 волта от дебелите?
            Бъзикайте вие Стоян, бъзикайте. Като дойде края на света и нема да има ток кой ще има музика? Стоян. А вие не.

            Аз пък си имам кола дето върви без ток.

            Коментар


            • #21
              От: Грамофон с фуния - Siemens

              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
              ... Аз, който в Денят на Земята, паля всички лампи и консуматори, давам пълна газ на БМВ-то (с ампутиран катализатор) ...
              ...
              ... и това всичкото докато пушиш конвенционална цигара с кОла (със захар) в ръка !
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #22
                От: Грамофон с фуния - Siemens

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Бъзикайте вие Стоян, бъзикайте. Като дойде края на света и нема да има ток кой ще има музика? Стоян. А вие не.

                Аз пък си имам кола дето върви без ток.
                ... еее, аре ся, мойта може и без нафта.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Грамофон с фуния - Siemens

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Бъзикайте вие Стоян, бъзикайте. Като дойде края на света и нема да има ток кой ще има музика? Стоян. А вие не.

                  Аз пък си имам кола дето върви без ток.
                  Да, ама нали е комшия, та ще ходя вечер, като сбере гаджета, под терасата му -да слушам музика на аванта (нали имам 50% габровска кръв)

                  А манивела за палене на безтоково МПС имаш ли?
                  Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                  Коментар


                  • #24
                    От: Грамофон с фуния - Siemens

                    Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                    Ма верно. това не е ли на 3 батерии по 1,5 волта от дебелите?
                    Не е, туй е на динамо - кат въртиш ръчката зарежда акумулатора.
                    А сериозно - евала, мечтая за таков чудо и ще си купя някога.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: Грамофон с фуния - Siemens

                      Браво супер е станал ! От къде намираш иглички за това чудо ?
                      Последно редактирано от sek.1; 09-06-18, 18:38.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Грамофон с фуния - Siemens

                        Беше удоволствие за мен да видя това възстановено музикално нещо!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Грамофон с фуния - Siemens

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Браво супер е станал ! От къде намираш иглички за това чудо ?
                          Намират се все още - в антикварни магазини и интернет-търговци. В и-бей пък е пълно. Самите кутийки също притежават колекционерска стойност:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34875696_2198109333539735_1734595105962065920_n.jpg
Прегледи:1
Размер:384.9 КБ
ID:5791458
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:35049818_2198109433539725_8279444538519453696_n.jpg
Прегледи:1
Размер:376.1 КБ
ID:5791457
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34840502_2198109520206383_3953981505839038464_n.jpg
Прегледи:1
Размер:308.5 КБ
ID:5791456
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Грамофон с фуния - Siemens

                            Възможност да си ги правиш сам
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #29
                              От: Грамофон с фуния - Siemens

                              Няма особен смисъл, докторе. Една неразопакована, автентична кутийка с 100-200 броя иглички се намира за около 20 лв (и нагоре).Имам още 200-на броя и около 400-500 - изтъпени. А те подлежат на многократно презаточване, с такова точило, примерно:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l500.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5791460

                              Иначе съм опитвал да импровизирам (върху бракувана плоча) с една шепа кабърчета за коркова дъска, пуснати в кореселин. Той разтваря пластмасата и после с един магнит улавям готовите "игли", даже без да се изцапам. Лошото е, че са доста меки, което донякъде пази плочата от износване, но за двустранно прослушване трябва да смениш поне 4 такива игли, понеже те се изхабяват за около минута и половина - две. През 20-те години излизат на мода т.нар. "вечни" игли, които имат сапфирени върхове (издържат около 20-на плочи) и с диамантени (издържат мнооого плочи). Всъщност, проблемът е, че натиска върху иглата/каналите на плочата е огромен, заради тежката мембрана (доза) и рамото, което сумарно прави около 150-200 грама. При такива усилия, абразиви (плочите са изработени от гранитна пудра, сажди и шеллак) и периферни скорости (това са записи на ~78 об/мин) все нещо се износва и за предпочитане е това да не са безценните плочи.
                              С "Фармахим" - непобедим
                              Дизел - само дънки!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X