Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

    Здравейте колеги.
    Ситуацията е следната.
    Съществуващ кладенец 8 метра с 3 метра воден стълб.
    Работи хидрофорна помпа Грундфос МКу 45 и си смуче отгоре и си захранва двора и си пее.
    Да ама ще слагам 3 кубика надземен резервоар.
    Знам че принципно се слага втора помпа за дистрибуция.
    Да ама мястото в шахтата е ограничено и си мисля такъв вариант:

    С нов трипътен вентил взимащ сигнал от поплавък пълен бидон.
    Въпроса е какъв вентил и какво се случва когато бидона е празен дали няма да се компрометира засмукването от кладенеца?


    Целта на занятието е когато водата в кладенеца свърши резервоара да компенсира.
    Последно редактирано от rosen_offroad; 07-06-18, 05:26.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

    Моторвентил, но ако не уплътнява на 100% и дръпне въздух, помпата ще спре

    Коментар


    • #3
      От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

      Аз бих сложил обикновени шибърни кранове и няма да се занимавам с автоматики,дето отказват в най-неподходящото време.Иначе ако имам геран дето може да напълни 3 кубика буфер,той си има предостатъчно вода освен ако не е някакво производство дето иска постоянно вода.Иначе тоя модел на грундфос не е ли самозасмукваща с честотно управление на дебита и оборотите,термозащити и т.н./най-доброто на пазара/
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        Аз бих сложил обикновени шибърни кранове и няма да се занимавам с автоматики,дето отказват в най-неподходящото време.Иначе ако имам геран дето може да напълни 3 кубика буфер,той си има предостатъчно вода освен ако не е някакво производство дето иска постоянно вода.Иначе тоя модел на грундфос не е ли самозасмукваща с честотно управление на дебита и оборотите,термозащити и т.н./най-доброто на пазара/
        Гераня си пълни 3 кубика но сега за 3 часа а Септември за 3 дена.
        Количеството е с цел да се прави по добър разчет и водата да е топла за поливане.
        Помпата не е от най умните.
        Аз съм любител на автоматиката поради мързел


        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

          А вариант потопяема помпа , защото тя не заема място ? С нея да се пълни резервоара , а грунфоса да полива .

          Коментар


          • #6
            От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

            Ако всички правят нещо по един начин (с втора помпа) по-скоро бих се запитал що ли го правят така, вместо да се опитвам да откривам топлата вода с трипътни вентили. Вероятно ще работи и по схемата, която си направил, но това определено не е пътя на най-малкото съпротивление.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

              Как , ще се пълни резервоара и как , ще се следи нивото на кладенеца , че да минава на резервоар ? Във водата най-вероятно има и песъчинки , които биха създали проблем по вентила/те .

              Коментар


              • #8
                От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                Как , ще се пълни резервоара и как , ще се следи нивото на кладенеца , че да минава на резервоар ? Във водата най-вероятно има и песъчинки , които биха създали проблем по вентила/те .
                Два поплавъка един в кладенеца и един в бидоня.
                Като свърши в кладенеца минава на бидон.
                Малко трябва да си поиграя с релейната логика но ще стане.
                Утре смятам да правя проба с един трипътен вентил със задвижка от термопомпената система


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                  Определяш минимално ниво на кладенеца , при което да минава на резерва , минаваш на резерва , но проверяваш дали имаш ниво на резервата ,за да не прецакаш помпата .Пълниш резервата през нощта ? Но може би ще трябва още един вентил , за да може само да пълниш без да поливаш ( или нещо подобно ) . Мисля си , защо ти е необходимо да пълниш и поливаш едновременно ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                    При мен системата е следната-помпа в кладенеца,голяма резервоар с два поплавъка и помпа за изход на водата.
                    Проблем ще има,като свърши водата в кладенеца и след това в бидона,ако кладенеца не смогне пак да пълни.Това трябва да контролираш лично иначе ще изгориш помпите.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                      При мен системата е следната-помпа в кладенеца,голяма резервоар с два поплавъка и помпа за изход на водата.
                      Проблем ще има,като свърши водата в кладенеца и след това в бидона,ако кладенеца не смогне пак да пълни.Това трябва да контролираш лично иначе ще изгориш помпите.
                      Продават се контролери заедно с електроди , които могат да следят тази схема на пълнене и да предпазят помпите от работа на сухо .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                        При мен системата е следната-помпа в кладенеца,голяма резервоар с два поплавъка и помпа за изход на водата.
                        Проблем ще има,като свърши водата в кладенеца и след това в бидона,ако кладенеца не смогне пак да пълни.Това трябва да контролираш лично иначе ще изгориш помпите.
                        И аз се спирам на нещо подобно.
                        Помпа да пълни резервоара с поплавък и през невъзвратен вентил към чешмите и поливната, тръгва на 3 бара.
                        Втора помпа от бидоня тръгва на 1.5 бара т.е. Като свърши кладенеца и си тръгва чисто по налягане.
                        Помпата от кладенеца си има електронен пресостат със защита от работа на сухо както и ниво регулатор с електроди ниско ниво.
                        Помпата на бидоня си има вградена защита от работа на сухо както и ниво регулатор ниско ниво.
                        Мисля да сложа и ниво регилатор високо ниво ако когато поплавъка се скапе и ме няма да не наеодни помещението.
                        А и на края малко логика ще вкарам да полива райграса само с вода от кладенеца.
                        Дано съм бил изчерпателен.


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          И аз се спирам на нещо подобно.
                          Помпа да пълни резервоара с поплавък и през невъзвратен вентил към чешмите и поливната, тръгва на 3 бара.
                          Втора помпа от бидоня тръгва на 1.5 бара т.е. Като свърши кладенеца и си тръгва чисто по налягане.
                          Помпата от кладенеца си има електронен пресостат със защита от работа на сухо както и ниво регулатор с електроди ниско ниво.
                          Помпата на бидоня си има вградена защита от работа на сухо както и ниво регулатор ниско ниво.
                          Мисля да сложа и ниво регилатор високо ниво ако когато поплавъка се скапе и ме няма да не наеодни помещението.
                          А и на края малко логика ще вкарам да полива райграса само с вода от кладенеца.
                          Дано съм бил изчерпателен.


                          Абсолютно точно.
                          Но не бих разчитал на регулаторите.На приятел му гръмна помпата,въпреки всички защити.Желателно е да сме наоколо когато се пускат тия помпи.
                          Grand Cherokee WJ
                          Dodge Caliber
                          E 430 4-matic-T(S210)
                          GLK

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                            Три канален ниворегулатор е 100лв., ама спестява много главоболия и главоблъсканици.
                            УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

                              Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                              Три канален ниворегулатор е 100лв., ама спестява много главоболия и главоблъсканици.
                              Ако може линк че не откривам


                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X