Резултати 1 до 15 от 15

Тема: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

Място
    Варна
    Публикации
    2,114
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

Здравейте колеги.
    Ситуацията е следната.
    Съществуващ кладенец 8 метра с 3 метра воден стълб.
    Работи хидрофорна помпа Грундфос МКу 45 и си смуче отгоре и си захранва двора и си пее.
    Да ама ще слагам 3 кубика надземен резервоар.
    Знам че принципно се слага втора помпа за дистрибуция.
    Да ама мястото в шахтата е ограничено и си мисля такъв вариант:

С нов трипътен вентил взимащ сигнал от поплавък пълен бидон.
    Въпроса е какъв вентил и какво се случва когато бидона е празен дали няма да се компрометира засмукването от кладенеца?

Целта на занятието е когато водата в кладенеца свърши резервоара да компенсира.
    Последно редактиран от rosen_offroad ; 07-06-18 в 05:26
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,841
    Точки (при гласуване)
    33

По подразбиране От: Помпа за кладенец и пълнене на резервоар.

Моторвентил, но ако не уплътнява на 100% и дръпне въздух, помпата ще спре

Място
    Раднево
    Публикации
    2,401
    Точки (при гласуване)
    14

Аз бих сложил обикновени шибърни кранове и няма да се занимавам с автоматики,дето отказват в най-неподходящото време.Иначе ако имам геран дето може да напълни 3 кубика буфер,той си има предостатъчно вода освен ако не е някакво производство дето иска постоянно вода.Иначе тоя модел на грундфос не е ли самозасмукваща с честотно управление на дебита и оборотите,термозащити и т.н./най-доброто на пазара/
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

Място
    Варна
    Публикации
    2,114
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на mihov_1969 Преглед на публикациите
    Аз бих сложил обикновени шибърни кранове и няма да се занимавам с автоматики,дето отказват в най-неподходящото време.Иначе ако имам геран дето може да напълни 3 кубика буфер,той си има предостатъчно вода освен ако не е някакво производство дето иска постоянно вода.Иначе тоя модел на грундфос не е ли самозасмукваща с честотно управление на дебита и оборотите,термозащити и т.н./най-доброто на пазара/
    Гераня си пълни 3 кубика но сега за 3 часа а Септември за 3 дена.
    Количеството е с цел да се прави по добър разчет и водата да е топла за поливане.
    Помпата не е от най умните.
    Аз съм любител на автоматиката поради мързел

VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Пловдив
    Публикации
    292
    Точки (при гласуване)
    2

А вариант потопяема помпа , защото тя не заема място ? С нея да се пълни резервоара , а грунфоса да полива .

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,723
    Точки (при гласуване)
    4

Ако всички правят нещо по един начин (с втора помпа) по-скоро бих се запитал що ли го правят така, вместо да се опитвам да откривам топлата вода с трипътни вентили. Вероятно ще работи и по схемата, която си направил, но това определено не е пътя на най-малкото съпротивление.

Място
    Пловдив
    Публикации
    292
    Точки (при гласуване)
    2

Как , ще се пълни резервоара и как , ще се следи нивото на кладенеца , че да минава на резервоар ? Във водата най-вероятно има и песъчинки , които биха създали проблем по вентила/те .

Място
    Варна
    Публикации
    2,114
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на gy6ter Преглед на публикациите
    Как , ще се пълни резервоара и как , ще се следи нивото на кладенеца , че да минава на резервоар ? Във водата най-вероятно има и песъчинки , които биха създали проблем по вентила/те .
    Два поплавъка един в кладенеца и един в бидоня.
    Като свърши в кладенеца минава на бидон.
    Малко трябва да си поиграя с релейната логика но ще стане.
    Утре смятам да правя проба с един трипътен вентил със задвижка от термопомпената система

VW Golf VI variant

Място
    Пловдив
    Публикации
    292
    Точки (при гласуване)
    2

Определяш минимално ниво на кладенеца , при което да минава на резерва , минаваш на резерва , но проверяваш дали имаш ниво на резервата ,за да не прецакаш помпата .Пълниш резервата през нощта ? Но може би ще трябва още един вентил , за да може само да пълниш без да поливаш ( или нещо подобно ) . Мисля си , защо ти е необходимо да пълниш и поливаш едновременно ?

Място
    Русе/Варна
    Публикации
    632
    Точки (при гласуване)
    3

При мен системата е следната-помпа в кладенеца,голяма резервоар с два поплавъка и помпа за изход на водата.
    Проблем ще има,като свърши водата в кладенеца и след това в бидона,ако кладенеца не смогне пак да пълни.Това трябва да контролираш лично иначе ще изгориш помпите.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)

Място
    Пловдив
    Публикации
    292
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на Пламен С Преглед на публикациите
    При мен системата е следната-помпа в кладенеца,голяма резервоар с два поплавъка и помпа за изход на водата.
    Проблем ще има,като свърши водата в кладенеца и след това в бидона,ако кладенеца не смогне пак да пълни.Това трябва да контролираш лично иначе ще изгориш помпите.
    Продават се контролери заедно с електроди , които могат да следят тази схема на пълнене и да предпазят помпите от работа на сухо .

Място
    Варна
    Публикации
    2,114
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Пламен С Преглед на публикациите
    И аз се спирам на нещо подобно.
    Помпа да пълни резервоара с поплавък и през невъзвратен вентил към чешмите и поливната, тръгва на 3 бара.
    Втора помпа от бидоня тръгва на 1.5 бара т.е. Като свърши кладенеца и си тръгва чисто по налягане.
    Помпата от кладенеца си има електронен пресостат със защита от работа на сухо както и ниво регулатор с електроди ниско ниво.
    Помпата на бидоня си има вградена защита от работа на сухо както и ниво регулатор ниско ниво.
    Мисля да сложа и ниво регилатор високо ниво ако когато поплавъка се скапе и ме няма да не наеодни помещението.
    А и на края малко логика ще вкарам да полива райграса само с вода от кладенеца.
    Дано съм бил изчерпателен.

VW Golf VI variant

Място
    Русе/Варна
    Публикации
    632
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    И аз се спирам на нещо подобно.
    Помпа да пълни резервоара с поплавък и през невъзвратен вентил към чешмите и поливната, тръгва на 3 бара.
    Втора помпа от бидоня тръгва на 1.5 бара т.е. Като свърши кладенеца и си тръгва чисто по налягане.
    Помпата от кладенеца си има електронен пресостат със защита от работа на сухо както и ниво регулатор с електроди ниско ниво.
    Помпата на бидоня си има вградена защита от работа на сухо както и ниво регулатор ниско ниво.
    Мисля да сложа и ниво регилатор високо ниво ако когато поплавъка се скапе и ме няма да не наеодни помещението.
    А и на края малко логика ще вкарам да полива райграса само с вода от кладенеца.
    Дано съм бил изчерпателен.

Абсолютно точно.
    Но не бих разчитал на регулаторите.На приятел му гръмна помпата,въпреки всички защити.Желателно е да сме наоколо когато се пускат тия помпи.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)

Място
    Русе
    Публикации
    124
    Точки (при гласуване)
    6

Три канален ниворегулатор е 100лв., ама спестява много главоболия и главоблъсканици.
    УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios GSM 0898677185

Място
    Варна
    Публикации
    2,114
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на dragon_hifi Преглед на публикациите
    Три канален ниворегулатор е 100лв., ама спестява много главоболия и главоблъсканици.
    Ако може линк че не откривам

VW Golf VI variant

Сходни теми

1. Помпа за кладенец
    От speedevolution във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 15
    Последно мнение: 03-08-18, 10:10
  2. Избор на помпа за кладенец
    От t_boy във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 7
    Последно мнение: 12-11-15, 16:07
  3. Водна помпа за кладенец
    От traktorist във форум Агрономия и животновъдство
    Отговори: 25