Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

    А да, на границата проверяват за домашен алкохол.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

      Чух че нещо винетки имало от миналата година...вярно ли е или слух,последните пъти с мотора ходя и не съм в час.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

        Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
        Бях на 24-27 май.Открих сезона.Точно започваха да оправят щетите от зимата по плажа на Коринос.
        Три пъти се плаща има си пунктове и да искаш няма как да им "избягаш" .Приготви си за отиване и връщане 11'40 евро.Таксите са 2.40 €, 1.20 € и 2.10 €. Няма проблем и да плащаш с банкноти.Връщат.

        Рекламираха и даваха някакви рекламни дипляни на гръцки език по пунктовете за електронно плащане, но не разчитай на това, носи си пари в €.

        Някъде четох, че щели да правят магистралите с някакви апаратчета, както е за ТИР-овете в чужбина и едва ли не ще трябва да си купуваме тези апаратчета и както си караш по магистралата, така като навлезеш в нов участък автоматично те таксуват за пътния участък.

        Лошото е че се строи четвърти пункт на магистралата и най-вероятно вече може и да е завършен. Най-добре си приготви 20-на €-вракис, а пък като се върнеш ще споделяш.Мен четвъртият пункт(броя ги от Промахон до Катерини) не успя "да ме хване, но той е само един навес и кабинките от дограма ще ги направят за 3-4 дни до 1 седмица.Навесите бяха сложени, правеха нещо по пътя(подходите може би) и има голяма вероятност сега вече да работят.

        Там поне има големи плажове и много диви места и отбивки по които или няма никой или има 2-4 коли, повечето гръцки ...

        А Паралия на гръцки е "Плаж" и там на почти всяко населено място което е на морето и има плаж му казват "Паралия" - за Катерини "Паралия Катерини" .

        Ама иди и към съседното село -Коринос и там плажа е много хубав, а има и солници на близо и на техния плаж се плескат с кал от солниците...

        Иди и до Олимпиаки Акти - там детски хот дог с 1 кремвирш беше 1€.

        В Катерини Гирос + салата дзадзики + бира( не разбрах малка или голяма, ама може би голяма) беше 2.20 евро общо за всичко.

        И най -накрая да идеш да морския ресторант на кея - рибата е прясна и не е скъпо, дори е евтино сравнено с други такива места.

        Порция лаврак(цяла риба) + гарнитура пържени картофки, моркови и зеле е 10€, а порция панирана Хамсия е 7.30 €. Порция Ципура(Дораде) е 8 € със картофки и зеле /моркови гарнитура.

        Отбий се от магистралата още на надлеза/отбивката за Коринос, така ще минеш по крайбрежната алея до Катерини 4-5 километра и ще огледаш плажа.

        Приятна почивка.
        Майката си тракат.......
        Яко събират кинти....
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #19
          От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Чух че нещо винетки имало от миналата година...вярно ли е или слух,последните пъти с мотора ходя и не съм в час.
          Няма винетки, само плащане по магистралата.
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #20
            От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

            В Австрия важат същите правила за тегличите. В Германия няма никакъв проблем. Важно е ако се ползва да има Е.. сертификат.

            Коментар


            • #21
              От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

              Този маршрут го минавам всяка седмица.
              2.40 веднага след границата
              1.20 след Солун
              2.20 (увеличение с 10 цента от тази година) няколко километра след това
              Както казаха колегите, строи се и четвърти на околовръстното на Солун.
              Иначе Паралия Катерини за мен е нещо като по-софт версия на Слънчака...
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #22
                От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

                Кой където е ходил.

                Миналата година бях на морска вила около Катерини извън населено място.Пред вилата имаше път и след него плажа и морето.Голяма тераса на втория етаж и нямаше хора септември във вилата -бяхме единствени.Сутрин от терасата закусваш и гледаш слънцето и морето.На плажа пред вилата идваха от другаде 3-4 коли някои гръцки от Катерини, други софийски, м, български де .Тази година в самият град Катерини.

                Има къде да се отиде Олимпийската Ривиера е 79км плажове ...

                На есен може и по -надолу, а ако имаме повече време Йонийско море, ако не другата година.

                Коментар


                • #23
                  От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

                  То е писамо и др теми. Махаш радар детектора и всякакви винкели, палки, тръби.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

                    Онагледявам 8 евровата порция от ресторанта на пристанището Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20180614-142915_Photo Editor.jpg
Прегледи:1
Размер:184.6 КБ
ID:5791848
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътувам към Гърция - Паралия Катерини

                      Миналата седмица си идвам от там..еми да ви кажа добре че бяхме за един ден в Катерини колкото да преспим понеже идвах от Лефкада и заради децата пътя го разделих на две.Не знам какво толкова го превъзнасят още от малък ми се е забило като топ курорт в Гърция.Плажа водата ми приличаше като на нащо черноморие,даже и видях доста голяма медуза което от толкова години по гърция ми е сефте.Плажа пясъка е ок ама фасове,костилки от праскови и тн.благинки бол.Вечер по крайбрежната улица е някакъв микс от Приморско,Мичурин и Слънчака..абе ужас.Единственото което ми оправи престоя там беше една таверна близо до църквата,срещу едно училище,много добра!Без забележка от всичко обслужване,порциИ,цени препоръчвам я!
                      Последно редактирано от Валери Недялков; 12-07-18, 19:03.
                      Pathfinder 4.0L

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X