Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

    Здравейте възможна ли е самозащитата с такъв пистолет от личен опит знам че като те целнат боли много яко и то ако го гръмнеш в главата направо го сваляш на земята въпросния нападател а сцената с бойния срещу въздушния е клише много ясно че няма да го размахваш е така по хората че да ти извадят боен а само при самозащита ако някой те нападне.

  • #2
    От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

    Твърдо да ! Първо психологически ще има ефект , от там нататък и физически ако се наложи. От близко разстояние 1-5 метра пораженията не са за подценяване , ама хич !
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

      Първоначално публикуван от yuriiy ivanov Преглед на мнение
      Здравейте възможна ли е самозащитата с такъв пистолет от личен опит знам че като те целнат боли много яко и то ако го гръмнеш в главата направо го сваляш на земята въпросния нападател а сцената с бойния срещу въздушния е клише много ясно че няма да го размахваш е така по хората че да ти извадят боен а само при самозащита ако някой те нападне.
      Предполагам такива пистолети вървят с кутийка вазелин щото после ще боли ако има голяма мушка

      Самозащитата в РБ статистически обхваща предимно четирикраки и чернокраки, и двете ефективно се отблъскват с халосни 9мм, останалата самозащита изисква пак от 9мм на горе ама и едни умения, курсове, знания и постоянни тренировки, които до сега не са обсъждани в този форум, предполагам има по-удачни форуми за тези малките проценти от статитиката в самозащитата.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

        Уважаеми колеги, като "препатил гражданин" ви препоръчвам едви хубави шпрейчета/пръскат на струя или пяна/ малко са скъпички ноо безотказни..... Пробвано, действа. Иначе се влизат в едни филми с правоохранителната и правораздавателни системи, а както знаем те си действат по български тертип..../Тоест за да излезете "сух от водата" ще ви трябва адвокат от ранга на М. Марковски/което не е здравословно за семейните финанси/ Бих препоръчал и тейзър, но и той отива към 800-1000лева в зависимост от модела...

        Коментар


        • #5
          От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

          Юрий, имаш ли конкретен модел на ум?
          По принцип не подкрепям такава идея, но това не би било за подценяване:
          https://www.sotisbg.com/products/5328

          Опция е да се смени клапана с такъв от 6-8 инчов модел + допълнителна силова настройка. В общи линии се получава много сериозно въздушно оръжие. Ако имаш търпение и средства, можеш да си поръчаш и 6 милиметров модел. Производителя е в Европа и предполагам няма да има проблем Сотис да ти го внесат със следващата им заявка.

          Относно спрейовете - с две ръце съм ЗА, но в никакъв случай такъв който пръска на газ. Red Saber са много зли, компактни и доказали се.
          42

          Коментар


          • #6
            От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

            Първоначално публикуван от yuriiy ivanov Преглед на мнение
            Здравейте възможна ли е самозащитата с такъв пистолет от личен опит знам че като те целнат боли много яко и то ако го гръмнеш в главата направо го сваляш на земята въпросния нападател а сцената с бойния срещу въздушния е клише много ясно че няма да го размахваш е така по хората че да ти извадят боен а само при самозащита ако някой те нападне.
            Малко не ти разбирам въпроса. Самозащита е възможна със всякакви средства. Ако говорим за възможност. Паве, крак от стол/маса, колец за домати, джобно ножче, кобутан, самурайски меч, АК-47/74, АГС 17, РПГ 7, САУ 152, и т.н. В общи линии имаш възможност да се самозащитиш с каквото ти душа сака и ти е подръка. Аз лично държа едно кукри над гардероба в коридора.

            Ся ако сакралния ти въпрос е дали ще има правни последствия ако се самозащитиш с ЦО2 от балкона, докато някой ти краде чистачките от каляската, то най-вероятно отговора е „не”. Ама аз не съм спец, може и да бъркам...

            Мойто четене на закона е, че ако си умъртвил/наранил нападателя в процеса на самозащита, общо взето е все едно дали си го пребил със бъркалка за яйца или си го проснал с девет нули в стомаха.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #7
              От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              Юрий, имаш ли конкретен модел на ум?
              По принцип не подкрепям такава идея, но това не би било за подценяване:
              https://www.sotisbg.com/products/5328

              Опция е да се смени клапана с такъв от 6-8 инчов модел + допълнителна силова настройка. В общи линии се получава много сериозно въздушно оръжие. Ако имаш търпение и средства, можеш да си поръчаш и 6 милиметров модел. Производителя е в Европа и предполагам няма да има проблем Сотис да ти го внесат със следващата им заявка.

              Относно спрейовете - с две ръце съм ЗА, но в никакъв случай такъв който пръска на газ. Red Saber са много зли, компактни и доказали се.
              Принципно аз имам една макарена 120 мс и дават 4 j енергия от рикушет боли яко личен опит а не знам пряко как някой ще се почуства трябва да ти кажа яко гърми нищо че е CO2 пистолет и до сега него го използвам в няколко ситуаций ме е спасявал от едни малко по мургави съграждани и затова повдигнах въпросът и вие какво мислите.

              Коментар


              • #8
                От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Малко не ти разбирам въпроса. Самозащита е възможна със всякакви средства. Ако говорим за възможност. Паве, крак от стол/маса, колец за домати, джобно ножче, кобутан, самурайски меч, АК-47/74, АГС 17, РПГ 7, САУ 152, и т.н. В общи линии имаш възможност да се самозащитиш с каквото ти душа сака и ти е подръка. Аз лично държа едно кукри над гардероба в коридора.

                Ся ако сакралния ти въпрос е дали ще има правни последствия ако се самозащитиш с ЦО2 от балкона, докато някой ти краде чистачките от каляската, то най-вероятно отговора е „не”. Ама аз не съм спец, може и да бъркам...

                Мойто четене на закона е, че ако си умъртвил/наранил нападателя в процеса на самозащита, общо взето е все едно дали си го пребил със бъркалка за яйца или си го проснал с девет нули в стомаха.
                Не точно това казвам идеята ми беше и да чуя вашите мнения и опит ако имате такъв защото до сега който полицаи да съм попитал казват няма проблем а пък някой други казват че ако нараниш потенциалния нападател примерно в очите може да те съди което е абсурдно при самозащита той те напада а ти го пазиш.

                Коментар


                • #9
                  От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                  Въпроса става все по актуален, ще си позволя да питам тук за тези Екол, Умарекс и другите подходящи ли са за самозащита от близо. При излизане от работа, пресичане на голям неосветен паркинг. Това са му характеристиките:

                  Компактен и лек въздушен пистолет Umarex 4.5 мм стрелящ със стоманени топчета тип сачми, изключително подходящ за упражняване на развлекателна стрелба, както и за по-неопитни стрелци. Моделът на въздушен пистолет Umarex кал 4.5 мм е полуавтоматичен(19 заряден и ги стреля един след друг със всяко натискане на спусъка), а дулната енергия, с която разполага е 3 Джаула. Изработен е от здрав полимер и притежава спусък с двойно действие. Въздушен пистолет Umarex Germany е лесен и удобен за работа, като просто освобождавате ръкохватката в задната част, поставяте бутилката СО2 там, а след това и зареденият пълнител, след което освобождавате предпазителя и сте готови за стрелба. Въздушен пистолет Umarex е доста икономичен - с една 12 грамова капсула СО2 ще може да направите до 200 пълни изстрела.

                  Колко време може да седи зареден с една бутилка и готов да стреля, преди да изпусне газта от бутилката.

                  Коментар


                  • #10
                    От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                    Тези неща са един от възможно най-лошите варианти за самозащита. Психологически възпиращ ефект може и да имат, но физическият им такъв е равен на нула.
                    Принципно, за да нанесеш някакви наранявания на нападател с тия 3 джаула, достатъчни да го откажат, трябва задължително да се целиш в жизненоважни органи. От там скачаме директно или на опит за убийство или на умишлено. Така го е моделирала съдебната практика. Най-лекия вариант е превишаване на пределите на неизбежната...ама и там е осъдителна присъда.

                    Така, че...не, момчета...съжалявам, ама тоя евентуален нападател ако трябва да го целите от два метра в главата, надявайки се евентуално да падне или да избяга, вероятността да го убиете на място става неразумно висока. Не ви трябва тоя таралеж в гащите. Годишно у нас се случват стотици случаи, в които някой твърди пред съда, че е действал в условия на неизбежна отбрана. Броят на опраданите е в рамките на статистическата грешка. Приемете ги за нула. Най-близо е до истината, пък и по-лесно се смятат.

                    За съжаление, у нас режимът е такъв- за да утрепеш някой безнаказано, трябва от всички факти и обстоятелства да става кристално ясно първо-че действително е съществувала опасност за собствения ти живот и здраве и второ- че това е бил наистина единственият възможен начин на действие в конкретната ситуация.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                      Нема-нема и почнат бисерите на тема неизбежна самоотбрана и самозащита из Форума.

                      Коментар


                      • #12
                        От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                        Именно. Все си мисля, че това пистолетче е за хоби стрелба по мишенки. Може би, по - добър успех при самозащита би имало газов пистолет с газови патрони. Някакъв лютив газ или нервнопаралитичен. Последният мисля е забранен за всеобщо ползване, но лютивият мисля, не. Ако имат ефект до 5м. То за някаква самозащита биха били по - удачни сякаш. Аз сега друго се чудя. Засели се в селото някакво семейство от ромско-калайджийски произход и очаквано започнаха да се "разхождат" из селото. На два пъти гоня едно малко цигане, което беше влезнало в едната ми градина и си береше джанки. Притеснявам се, че с напредването на реколтата, ще искат да си берат сливи, круши, дини, пъпеши, грозде и тн. Аз как да се пазя в такъв случай? По - скоро как да си опазя 4 декара градини покрай къщата? Циганетата са малки и бягат бързо, не мога да ги гоня. Ако влезна с вектрата през вратите на къщата им и им хвърля една гора бой може ли? Щото с предишните цигани така се реши проблемът накрая. Отидохме им на гости с приятели и хоп готово, но сега решиха да се заселят други. Имам ли възможност да си напълня патрони с едра сол? Имам, ама, ловното оръжие, не беше ли само за ловни цели, а не за самоотбрана, та било то и с патрони пълни със сол, грах, жито, леща и тем подобни глупости. Ъъъ имам и едни гумени бренекета купешки, къде ги водят за безредици, ако пуцам с тях по циганетата какво ще стане? Сигурно милиционерите, няма да са доволни особено??! Ама пък как аджеба да си опазя продукцията, за която съм положил труд и си я гледам с любов. Не ми е приятно нагли цигани да ме тарашат. Полицаите идват, карат им се, ама кучето си лае, керванът си върви. ������
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #13
                          От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                          За жалост само даяка дава + резултати...!

                          Коментар


                          • #14
                            От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                            Не можеш да си защитаваш собствеността със средства опасни за здравето и живота.

                            Коментар


                            • #15
                              От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Не можеш да си защитаваш собствеността със средства опасни за здравето и живота.
                              Ама това конкретните апаши едва ли го знаят.

                              Гумените бренекета не са лоша идея, важното е да не ги трепеш и осакатяваш, а да ги уплашиш, че ще го направиш.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X