Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Е хубава работа сега, да изкараме стотинки, за да не сме в село. Ами селянин съм си, имам два апартамента в два областни града, но си имам и къща на село, имам си градини, отглеждам си разни насаждения, занимива ми се с такива неща, получава ми се що годе. Знам, че за човек на 25 ви изглежда странно, но това е положението. Ходя си и в градовете, но най - ми е добре да си ходя бос след фрезата или с лозовата пръскачка.
    Не съм от тия граждани, къде само по барове и кафета висят. Искам да се занимавам с нещо. Само малко ромите налитат да правят набези, това е. Бъдете здрави

    За ромите, а и не само, трябва да имаш добри приятели и здрав юмрук...!
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #47
      Здравейте,

      Да събудя малко темата.
      От 2018-та на пазара са се появили нови неща.
      Тези дни видях в действие това:

      umarex walther t4e hdr 50

      Няма да слагам линк към сайт, за да не става реклама.
      Смятам, че поради големия калибър и сравнително голямата сила за въздухар, може да има стопиращ ефект, без да се налага стрелба в опасни зони.

      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Доста са ти грешни представите за 7.5 джаула в 50-ти калибър. Колегата над мен е мнооооого прав.

      • Самодържец
        Самодържец коментира
        Редактиране на коментар
        Аз да питам какво правим когато психологическия ефект отсъства, тоест когато поради една или друга причина отсрещната страна не се впечатлява от това, което стърчи от гащите ти?

      • p-pleven
        p-pleven коментира
        Редактиране на коментар
        .65 устройството от магазините,с двете цеви, изглежда мого добре.
        Не съм фен, но както колегата писа - идеално за театър,дори брутално.

    • #48
      Цитирам Робърт Шекли: Съвършеното оръжие
      "Само безумец можеше да измисли оръжие без пукот!"
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #49
        Е това е до някъде прилична самозащита - https://mytop-bg.designuspro.com/rej...ih-pistoletov/
        Последно редактирано от коко келеша; 08-02-22, 22:23.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          Линка не води до никъде.

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Пробвай пак. При мен се отваря нормално

      • #50
        Момчета, носенето на газов пищов или още по- зле на въздухар (който дори не гърми) е най- безумното нещо, което можете да си причините. Има един куп кретени, които са запасали регистрирано (или не!) КНО и мнооого ги сърби пръста да натиснат спусъка в името на "самозащитата" си. Единственият начин да изпитат "тръпката", какво е да застрелят някого и да им се размине леко, е ако този някой е бил достатъчно глупав да запаше в гащите някаква имитация на оръжие, която им развръзва ръцете да употребят пропорционална на заплахата, сила. Написаното не е на база догадки, за съжаление...
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • p-pleven
          p-pleven коментира
          Редактиране на коментар
          Че има кретени - има, ама нека всеки сам да помисли колко такива познава, които изгарят от мерак да "изпускат сапунчета" в МЛС, понеже се е сдобил с нещо законно или не.
          В Африка и части от латинска Америка най-вероятно такова поведение е стандарт.. Предполагам за да стигне човек на такъв етап, човек малко от малко се е "отъркал" в системата и е на ясно "дали" и "какво".

      • #51

        • #47.3
          Самодържец коментира
          Вчера, 22:16
          Аз да питам какво правим когато психологическия ефект отсъства, тоест когато поради една или друга причина отсрещната страна не се впечатлява от това, което стърчи от гащите ти?
        Бегаме бърже,какво друго...
        П.П. Тези големокалибрени гуменометни са ограничени на 7,5 J поради изискванията на разни европейски законодателства, подлежат на ъпгрейд. Което обаче не означава, че са много подходящи за охрана на друго, освен на вторични метали в двора от попълзновения на малки ромнета(лично мнение)
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


      • #52
        Джаулите се вдигат, а и не стреля само с гумени топчета. Има интересни опции.
        Има разни клипчета из тубата с тестове. Със сигурност боли, особено ако вкараш 6 от 5 метра. Което ти дава време да използваш последната хватка в каратето.
        Ако попаднеш на някой с КНО, каква е гаранцията ,че няма да те гръмне дори и да си му вкарал един шамар?
        Тая играчка, разбира се е за забавление и за някой двукрак или четирикрак помияр влязал в двора да се разходи.
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #53
          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Е това е до някъде прилична самозащита - https://mytop-bg.designuspro.com/rej...ih-pistoletov/
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-02-09-12-03-31-640_com.hsv.freeadblockerbrowser.png
Прегледи:718
Размер:76.5 КБ
ID:6815720
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


        • #54
          Приятно гледане

          Последно редактирано от коко келеша; 09-02-22, 13:55.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #55
            Това го няма на нашия пазар и ако го проима (законовата възможност неотдавна я прокара някой чевръст лобист) ще се придобива при условията за огнестрелно. Демек файда йок
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #56
              Всичкото хубаво,ама как стои въпроса,ако по някаква причина някой изкара и стреля по мен с този пищов с гумени топчета,а на кръста ми е макаров-ия,и не знам това срещу мен истински пистолет ли е или с гумени топчета?
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • siem
                siem коментира
                Редактиране на коментар
                Ако говориш за това от клипа- тука го нема, а ако го проима ще е на режим за КНО.
                А иначе- ходил ли си на престрелка с нож?

              • old tramp
                old tramp коментира
                Редактиране на коментар
                I.Guberkov
                Утвърден участник

                Регистриран: 2012 Публикации: 198

                #52
                Вчера, 10:45

                .........Ако попаднеш на някой с КНО, каква е гаранцията ,че няма да те гръмне дори и да си му вкарал един шамар?.....

              • kbot
                kbot коментира
                Редактиране на коментар
                @коко келеша: Не знам за джаулите, но хора разни, некои озверяват от болка.
                А и съчма от прашка минава през въпросната дъска - що да се ръсиш 200 лева?

            • #57
              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
              Всичкото хубаво,ама как стои въпроса,ако по някаква причина някой изкара и стреля по мен с този пищов с гумени топчета,а на кръста ми е макаров-ия,и не знам това срещу мен истински пистолет ли е или с гумени топчета?
              По различни начини стои. Според зависи колко ти е акълът, колко ти е тежък портфейлът и колко печен адвокатът.
              П.П. Единствените двама, които със сигурност не са имали никакви проблеми след самоотбрана с огнестрелно оръжие са ония, дето ги намериха преди време изстинали на Плана
              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

              Коментар


              • #58
                В повечето случаи проблеми по добре от катафалка.Мой познат,нападнат от циганин с брадва,на улицата,след направена забележка за крадена дървесина.Мангала замята с брадвата,добре че човека се мърда за да не го разсече на две.Вади макаров-законен,думка го в корема.Малко разправии по съдилища и всичко мина.На момента решаваш,бързо иначе малко вероятно,след това да знаеш какво би станало.
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • p-pleven
                  p-pleven коментира
                  Редактиране на коментар
                  То темата не е дали става или не, а какво да ползват
                  "неблагонадеждните", дето не са прескочили летвата в КОС.
                  Иначе по-тарикатския начин е не да вадиш законно притежавания макаров, а незаконно притежаваната рязана двуцевка. Не познавам такива изпълнители, но познавам такива притежатели, които, повярвай ми, не им трябва много да им се моли някой за да го направят. И то в именно за случки, които си описал.

              • #59
                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                В повечето случаи проблеми по добре от катафалка.Мой познат,нападнат от циганин с брадва,на улицата,след направена забележка за крадена дървесина.Мангала замята с брадвата,добре че човека се мърда за да не го разсече на две.Вади макаров-законен,думка го в корема.Малко разправии по съдилища и всичко мина.На момента решаваш,бързо иначе малко вероятно,след това да знаеш какво би станало.
                Чакай сега, в контекста на темата циганин с брадва не се вписва. Виж ако гръмнеш със законния си Макаров някого, когото преди това си нападнал по някъкъв начин и той се е опитал да се самозащити от теб и/ или да те уплаши с някакъв фейк пищов тогава да. Има ...ммм...малко разлика
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ицос, и е редно да те питат що дупките са му откъм гърба. Кво ще отговориш - заби ми брадвата в главата и тръгна да бега...

                • icos
                  icos коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не споря, че е редно. Но такива случаи рЕзко свалят рейтинга на пищолджиите и представляват благодатна почва за по- нататъшни рестрикции от страна на властта, която така и така хем е под натиск отвън да ограничава, хем и по принцип гледа с /донякъде основателно/ подозрение на всякакви въоръжени цивилни лица, шматкащи се насам-натам.
                  П.П. Впрочем за самоотбраната, като знаков пример, вуаля:

                  Спор за куче завърши със стрелба в София. Собствениците на два магазина в столичен подлез се скарали, след като кучето на единия маркирало територията си върху фасадата на съседния магазин. Спорът ескалирал, единият от мъжете извадил законен пистолет и прострелял другия в корема. Пострадалият е откаран в болница с опасност за живота, а стрелецът е задържан на място.
                  Последно редактирано от icos; 12-02-22, 17:46.

                • Самодържец
                  Самодържец коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е аз по-напред какво казах? Ама циганина с брадвата...

              • #60
                ...
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X