Обява

Свий
Няма добавени обяви.

САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

    Според мен, в този дискусионен форум, тази тема трябва да се раздели или разграничи и установи реалността.

    1. При условия на неизбежна самоотрабана - се използват оръжия силни по смисъл, но не по-силни от врагъ! - дело.
    2. При условия на неизбежна самоотрабана - се използват оръжия по-слаби, но причиняващи повече щети - дело - губи се.

    3. В реали условия, силата на думата и ръце/крака са по-силни, когато настъпи смърт проблеми няма. дело - няма.

    Множеството казуси, в рамките на населеното място налагат трети условия, НЕзависещи от НПК.:
    - разговор със съседите;
    - разговор с тартора;
    - преместване в Дания.

    С две думи - разберете се, ако сте на село, или изкарайте стотинки, за да не сте...
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #32
      От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

      Ако се продава без разрешително, е законно. С уговорките-"засега" и "у нас". В доста държави спрейовете са забранени. В Русия пък е разрашено травматичното огнестрелно. По Европа има забрани за носене на ножове с определена дължина или от определен вид (примерно над 10 см или с двойно острие-тип кама).
      Ножове не съм носил никога, но пък в квартала ми си беше масова практика на полицията ако те хванат с нож да спиш в районното и да ти конфискуват ножа.
      Познавах един апапин от Варна, който беше оцелял в истинско класическо клане с цигани един срещу трима. Имаше 12 прободни рани. Безумна селска история-мангалите тръгнали да крадат сестра му и го намушкали 2 или 3 пъти. За късмет-нито един засегнат голям кръвоносен съд, нито един засегнат важен орган. И докато полицията уж издирва мангалите, нашия излиза от болницата, прибира се на село и ги среща на центъра. Тогава обаче той на свой ред извадил ножа. Останалите му рани до 12 бяха получени в това меле. Едва оцелял, половин година в болница...Получи някаква малка присъда-6 или 8 години, от които дали изкара и три в затвора не помня. Последно като го виждах, беше спасител някъде по плажовете.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        ... Не зная по закон как е.
        Четенето на закона не е забранено.

        Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
        ...
        1. ...
        2. ...
        3. ...
        Доста смела интерпретация. Да не кажа друга дума. Ако и да има смисъл да се търси дипломатическо решение (т.е. разговорите със участващите страни).

        ---

        При разглеждане на неизбежната самоотбрана законът изобщо не засяга средствата за тази самоотбрана.

        Важно е не съответствието на оръжията или средствата, а съответствието на защитавания интерес и нанесените вреди на нападателя.


        Пак призовавам към четене на закона. С педя (Гагич ще ви обясни).

        Коментар


        • #34
          От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          с условни или ефективни присъди законно оръжие теоретично няма.
          И теоретично и на практика ИМА! И то съвсем законно!

          Коментар


          • #35
            От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

            Всъщност е съответствие с целите. Неизбежната отбрана има за цел да отблъсне нападението. От там се извежда и съответствието на средствата-те трябва да могат да постигнат тази цел. Ако дори най-малкото им възможно въздействие върху нападателя я надхвърля, не може да става дума за НО.
            Съдени и лежали със законно оръжие-бол.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #36
              От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

              Съдебна зала. Дават последната дума на подсъдмия.
              - Слушах внимателно прокурора. Направо все едно е бил там. Слушах адвоката си, все едно не съм бил аз.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #37
                От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Доста смела интерпретация. Да не кажа друга дума. Ако и да има смисъл да се търси дипломатическо решение (т.е. разговорите със участващите страни).
                Като гледам часа на публикацията, съвсем спокойно може да се премахне, но си стоя зад думите. Добре, че не ми се е налагало...
                За Дания/Норвегия го обмислям...
                ;-)
                Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                Коментар


                • #38
                  От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                  Е хубава работа сега, да изкараме стотинки, за да не сме в село. Ами селянин съм си, имам два апартамента в два областни града, но си имам и къща на село, имам си градини, отглеждам си разни насаждения, занимива ми се с такива неща, получава ми се що годе. Знам, че за човек на 25 ви изглежда странно, но това е положението. Ходя си и в градовете, но най - ми е добре да си ходя бос след фрезата или с лозовата пръскачка.
                  Не съм от тия граждани, къде само по барове и кафета висят. Искам да се занимавам с нещо. Само малко ромите налитат да правят набези, това е. Бъдете здрави
                  Последно редактирано от ivodianov1992; 10-06-18, 18:34.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • #39
                    От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    ЧУдя се как си ги представяте тия нападения...мангал с тояга да търчи срещу вас с крясъци от срещуположния край на паркинга ли, що ли...?
                    По- интересното е що за нападател ще се откаже, ако плякнеш няколко сачми 4,5 мм наспроти него.

                    П.С. Мисля има едно нещо, което с някои уговорки може да мине за СО2 пистолет и с някои уговорки може да се използва за някаква самозащита, aко някой толкoва държи да се самозащитава с такъв. Или да сваля циганета от лозницата, да речем. Cамо дето цената му е малко куца

                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #40
                      От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                      На мен пък ми е интересен Walther ppq t4 .43 cal. (10.8 mm). Използва co2 бутилка и стреля с топчета от креда, гумени и с пипер. Даже има клипове в които използват стоманени и оловни сачми. Някой по- запознат да сподели нещо?
                      Оф-Роуд клуб "Без Граници" - Сливница

                      Коментар


                      • #41
                        От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                        Тези бутилки се ползват на много други места. Причината да се ползват е, че вътре газът е втечнен и докато течността не се изчерпа, поддържа налягането постоянно, на около 58 атм.
                        С това налягане не знам какво си представяш, че би могло да се постигне, но елемнтарната физика казва, че няма да е кой знае какво.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #42
                          От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          Амии, да. За това, най - доброто решение си остава една гора бой. До средна телесна повреда няма ядове ^^ така ще излекуваме и тези роми, както предните!
                          Една гора бой е убуу средство. Ама допускаш ли възможността ти и твоите приятели да сте от страната на булката? Примерно на бай мангау точно тая вечер да са му дошли на гости най-близката рода, така къмто 14 първи братчеда... че болката минава, ама срама остава....

                          И както каза и Ясен - четете законите и съдебната практика, дееба. Едва ли да е много трудно. Ако наистина сте в положение на неизбежна самоотбрана - и с моторна резачка да сте рязали нападателя шансовете са да ви оправдаят. Ако сте в хипотезата Опиц или оня пловдивския доктор пистолеро - и с нокторезачка да сте се „отбранявали” пак че ви наковат. Незнайно защо у нас законодателя е решил, че човешкия живот, дори и на най долния мангау с 237 условни и 458 ефективни присъди е по ценен от шепа джанки или чифт чистачки. Еврогейска им раута...
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #43
                            От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                            Събраха се "философите" и започнаха потушаването на революцията още в зародиш...
                            "лека полека нещата отиват към бой" имаше една песен...
                            Нещата се променят чрез еволюция, ако искаш да станат бавно или революция, ако искаш да станат бързо ...
                            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                            Коментар


                            • #44
                              От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                              Разбира се.

                              С еволюция става каквото стане, а с революция винаги става каквото не искаш.

                              Но да, променят се.

                              Коментар


                              • #45
                                От: САМОЗАЩИТА С CO2 ПИСТОЛЕТ

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                Еврогейска им раута...
                                Приема се, че структурата на НК отговаря на градирането по "важност" на ценностите в обществото:

                                1. Престъпления против Републиката
                                2. Престъпления против личността
                                3...против правата на гражданите
                                4...против брака, семейството и младежта
                                5...против собствеността
                                6...против стопанството
                                7...против финансовата, данъчна и осигурителна система
                                и т.н. общо 16 като последната глава е за престъпленията против мира и човечеството-геноцид, апартейд и т.н.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X