Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка соларна инсталация - пилотен проект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Зависи от акумулатора.
    Под 10 ст/kWh цена за цикъл няма лесен начин да го докараш. Освен ако не си Илон Мъск - ама и той нещо бавно движи тоя проект.

    Коментар


    • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

      Така е, но колегата говори за 100 цикъла до скапване. Това е за стартерни акумулатори. Нарочните издържат доста повече. Това имах предвид.
      Е, и са по-скъпи де. Така че и ти си прав.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Предложи акумулатор, който е рентабилен в тази ситуация, имам нужда от такъв .
        За инсталации от този тип, препоръчват тягови WRLA технология. Дават им до 600 цикъла, според зависи, де. Стартерните не държат. Проверено. Досега съм скапал два камионски стартерни и два полутягови.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

          Нищо оловно не се и доближава до нужната цена, на която има смисъл да ползваш нощна енергия вместо дневна.

          Коментар


          • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

            Акумулаторите вече са налични, дозареждането ще им удължи живота,
            печалбата от нощната енергия е просто бонус.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Предложи акумулатор, който е рентабилен в тази ситуация, имам нужда от такъв .
              Краси,ако ти се занимава.

              Имам една техника която мога да храня директно с 12 волта.Трябва да се сложи на един обект близо до теб.Мога да кажа че дърпа около 3 до 4 Ампера.

              На мястото няма евн.Има соларен панел,който храни нещо си, осветление,СОТ,и някакви дребни неща още.

              Панела е на ръба на мощността си.

              Ако искаш,сметни какъв панел/ли и каквото е необходимо,и да се разбера с човека и да действаме.

              Акумулатори има по 120 амперчаса, поне десет чисто нови и неизползвани.Батериите са точно за соларни инсталации.

              Днес решавам един казус,имам 50 волта, трябва да ги смъкна на 12 волта.Реших го със импулсен вместо линеен стабилизатор.Така няма загуби(почти)

              Та все ще измислим нещо
              Последно редактирано от Roninn; 13-02-19, 17:52.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                Моето мнение за соларните панели, когато трябва да захранват някаква необходимост е да се гледа колко ток дават в облачно време и да се смята с тези параметри. Колко дава на слънце е все едно, когато хване 10-20 дни облаци, това от опит .
                Имаш ми телефона .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                  Соларка за ток ще си сложа когат ЕРП-то почне да ми купува излишъците


                  Така си бачкат домашните соларки по белия свят от доста време.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                    Резултати: февруари 2019 г. - 55 kWh.
                    ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
                    д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

                    Коментар


                    • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                      здравейте, при мене се получи странен ефект , минах от 12 V на 24 V , смених инвертора с такъв на 24 V , обаче акумулаторите
                      започнаха да се зареждат неравномерно- единия 14,8 V , другия 14 V , а уж са еднакви .
                      Оказа се че трябва battery equalizer за да изравни напрежението между двата ( продават и за 48 V системи) обаче в Бг цените са от 50лв до 160 лв . Поръчах от китай за 20 лева +5$ доставка....
                      моята система за сега излезе както следва -панели 6 бр по 50 лв (спукани, обаче си дават 7-8 А ток на късо и 36 V на отворена верига)
                      контролер 30 А 12/24 V за 15 лв( от китай)
                      инвертор -197 лв 24 V (пак от там) + 90 лв митнически разходи ,пише 5000 W но не може да даде повече от 3500 W
                      мод. синусоида обаче ток на празен ход 0,14А (това го премерих лично)
                      акумулатори - 0лв 10 бр втора употреба от професионални ups
                      battery equalizer-28 лв
                      строя къща в едно пловдивско село изцяло без да прекарвам ток, като съм изкарал на слънце само един панел и
                      2 акумулатора 100Аh
                      имах и грешни покупки около 400 лв
                      тока ми стига за ръчни електро инструменти -циркуляр ,бормашина , винтоверт, лепачка за полипропиленови тръби....
                      мисля да купя и ветрогенератор и да съм изцяло независим

                      Коментар


                      • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                        Първоначално публикуван от daniench Преглед на мнение
                        здравейте, при мене се получи странен ефект , минах от 12 V на 24 V , смених инвертора с такъв на 24 V , обаче акумулаторите
                        започнаха да се зареждат неравномерно
                        - единия 14,8 V , другия 14 V , а уж са еднакви .
                        Оказа се че трябва battery equalizer за да изравни напрежението между двата ( продават и за 48 V системи) обаче в Бг цените са от 50лв до 160 лв . Поръчах от китай за 20 лева +5$ доставка....
                        моята система за сега излезе както следва -панели 6 бр по 50 лв (спукани, обаче си дават 7-8 А ток на късо и 36 V на отворена верига)
                        контролер 30 А 12/24 V за 15 лв( от китай)
                        инвертор -197 лв 24 V (пак от там) + 90 лв митнически разходи ,пише 5000 W но не може да даде повече от 3500 W
                        мод. синусоида обаче ток на празен ход 0,14А (това го премерих лично)
                        акумулатори - 0лв 10 бр втора употреба от професионални ups
                        battery equalizer-28 лв
                        строя къща в едно пловдивско село изцяло без да прекарвам ток, като съм изкарал на слънце само един панел и
                        2 акумулатора 100Аh
                        имах и грешни покупки около 400 лв
                        тока ми стига за ръчни електро инструменти -циркуляр ,бормашина , винтоверт, лепачка за полипропиленови тръби....
                        мисля да купя и ветрогенератор и да съм изцяло независим
                        Подчертал съм ти обяснението.

                        Ако си хитър можеш да се постараеш да намериш двете най-калпави батерии и да ги изключиш от схемата - ще получиш по-добър резултат.

                        Коментар


                        • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                          ами все пак battery equalizer-а е 28 лева , а 100Аh дори и стартерни са минимум 140 лв......
                          имам и товарна вилка , та замерванията не са проблем

                          Коментар


                          • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                            Резултати: март 2019 г. - 65 kWh.
                            ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
                            д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

                            Коментар


                            • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                              Край на темата.
                              Благодаря на всички, които писаха и дадоха своя принос по темата!
                              Моля модераторите да я заключат за бъдещи коментари и мнения.

                              Очаквайте продължение като нова тема.
                              ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
                              д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

                              Коментар


                              • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                                Моето мнение за соларните панели, когато трябва да захранват някаква необходимост е да се гледа колко ток дават в облачно време и да се смята с тези параметри. Колко дава на слънце е все едно, когато хване 10-20 дни облаци, това от опит .
                                Има ли такъв параметър, по който да се избере панел. Мисля, че основния е колко kWp (киловат пик) дава. Втория момент е инвертора дали има, и ако има, колко са MPPT -тата(maximum power point track). MPPT-то ти решава момента: ако има тука облак, над този панел - да не губя мощност, а да смуча максимум от панелите, които са на слънце и да давам в мрежата, вместо да угасне (уговорката море-балкат си важи, виж следващо изречение ). MPPT-то също ти решава и един интересен момент - ориентация на панела. Ако не си със всичките в една посока като ориентация, може да си докарваш максимум повер с конструкции, да кажем приличащи на двускатов покрив (виждах такива в Холандия).
                                Един и същи панел в слънчев, безоблачен ден на морето и на балкана дава различно. Причина - охлаждане на самия панел, който е на балкана. Загряването намалява КПД-то.

                                Малко, но интересно. Знаете ли защо мишките ядат изолацията на червените соларни кабели, а черните не ги барват? Съвсем скоро ми казаха, че в оцветения кабел боята на изолацията има целулоза... Това между нас да сиостане, понеже за няколко години в бранша и колеги изградили стотици мегавати, никой не можа да си го обясни. Светна ме комшийката по съпромат в ТУ.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X