Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка соларна инсталация - пилотен проект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

    Зависи къде.

    Коментар


    • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

      Е, къде няма? Последното село по нашенско, Плочник скоро го електрифицираха.

      Коментар


      • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

        Колкото и да е невероятно, не се притеснявам от кражби защото там няма проблем, но и не съм тръгнал да правя каквото и да било. Разбира се, че ако ще правя нещо, ще видя как стои въпроса със стълбовете, но независимо от резултата държа и на някаква автономност, а и винаги предпочитам да дам пари напред и после да не се занимавам периодични плащания.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

          Периодични плащания ще има, периодите и сумите ще са по-големи.
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

            Така или иначе, мисля че цените на соларите ще падат, а и мисля системата да се комбинира с вятър.
            За сега чета и се уча от чуждият опит, пък какъв вятър ще задуха, ще видим.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

              И според мен, най-доброто решение е хибридна система.
              Пак според мен, за високомощностни инсталации и потребление, не си струва. Прекалено скъпо е като инвестиция.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Колкото и да е невероятно, не се притеснявам от кражби защото там няма проблем,.
                За мен е абсолютно невероятно. Вече ме е страх и да минавам през Вакарел... Само да им подшушне някой, че там има халамин и са отишли да го бЕрат

                Коментар


                • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  И според мен, най-доброто решение е хибридна система.
                  Пак според мен, за високомощностни инсталации и потребление, не си струва. Прекалено скъпо е като инвестиция.
                  Нищо високомощностно не се предвижда.
                  Идеята е, че ако съм в центъра на София и ми се прище спокойствие, до 30 мин съм си изпънал краката пред телевизора или с чаша вино.

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  За мен е абсолютно невероятно. Вече ме е страх и да минавам през Вакарел... Само да им подшушне някой, че там има халамин и са отишли да го бЕрат
                  В маалата ми влиза и излиза само един път, и единствените които се мотат наоколо, и не живеят там, са един-двама овчари които познават всички.
                  Има доста хора които живеят целогодишно, и коли по 10К рядко се срещат.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Всъщност си прав, и си е съвсем по темата.



                    Защо се интересувам.
                    Имам място до Вакарел което купих преди почти 25г. с идеята за ежедневна къща, но живота е динамичен и нещата се промениха, та ще го продам, но понеже са два парцела, има вариант по-малкият да си го оставя и да направя нещо пасивно около 60-70m2, и понеже ми е точно на 40км от нас, които са почти само магистрала, печка, хладилник и телевизор ще са ми достатъчни, разбира се и хидрофор. Дали печката ще е от сръбските готварски с дърва и водна риза, или ще има камина и газови котлони, ще се решава допълнително.
                    Интересува ме какви мощности биха ме направили автономен от към ток с тези ми нужди ?
                    Ток има, но малкият парцел се пада навътре в един голям бивш 10дка, та ще трябват няколко стълба за да ме включат и може филма с енергото да ми е излишен за нещо което ще ми е само за да избягам от лудницата на момента.
                    Като тръгнеш да го правиш къщето, така или иначе, ще ти искат съгласуване с енерго, вода, канал, газ. Както и техните предписания.
                    Иначе не дават строителна линия, а без нея си извън закона отвсякъде.

                    Коментар


                    • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Като тръгнеш да го правиш къщето, така или иначе, ще ти искат съгласуване с енерго, вода, канал, газ. Както и техните предписания.
                      Иначе не дават строителна линия, а без нея си извън закона отвсякъде.
                      Така, но ако отидеш при някой и му кажеш, че искаш да ти направи одобрен и заверен в общината проект с/у едни пари.
                      Понеже никой няма да ти каже как да не ти вземе парите, аз си чета.
                      Всичко ще ми е повече от законно, за разлика от почти всички около мен, при това без всичко посочено от теб, и почти без пари.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Така, но ако отидеш при някой и му кажеш, че искаш да ти направи одобрен и заверен в общината проект с/у едни пари.
                        Понеже никой няма да ти каже как да не ти вземе парите, аз си чета. и.
                        Дай го този някой за община Елин Пелин, че имам едни 168м2, дето се водят полски път успуреден на селската улица.
                        И де факто е булевард 12м широк, ако ни улица има ни полски път- се една ливада е.

                        Коментар


                        • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Дай го този някой за община Елин Пелин, че имам едни 168м2, дето се водят полски път успуреден на селската улица.
                          И де факто е булевард 12м широк, ако ни улица има ни полски път- се една ливада е.
                          Като се махне поледицата ще направим кафебира, ше си споделиш драмата и ще намерим решение.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                            Резултати: януари 2019 г. - 30 kWh.
                            ГАЗ 69, Chevrolet Blazer 99
                            д-р инж. Георги Попов - 0877 719 701

                            Коментар


                            • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                              Програмираш ли, в кой час на денонощието да бъде използвана добитата енергия?
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Малка соларна инсталация - пилотен проект

                                Здравейте колеги , прочетох темата на един дъх, много е интересна. За мен най-притеснително ми се струва (charge)контролерите. Не видях нищо писано за тях , явно въобще не са проблем. Някой може ли да даде линк, акъл, сподели опит , от къде се взимат и какви се използват. Ясно е ,че се продават, но по скоро ме интересува могат ли да се сглобят читави в домашни условия и да са подходящи за хибридна инсталация с ветрогенератори.
                                VW Passat - най-вярното магаре

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X