Резултати 1 до 16 от 16

Тема: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението им

Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението им

Здравейте, колеги,

Понеже чете навсякъде различни неща, та се чудех има ли някакво КОНКРЕТНО и напълно ВЯРНО и ДОКАЗАНО условие зa:

- Колко време може да се съхранява бензин в плътнозатворена туба без това да навреди на машната?
    - Колко в максималния сток, в който може да се използва горивна смес бензин-масло, без тя да изгуби свойствата си ?
    - Нужно ли е винаги след употреба бензина да се изразходва до края или да се източва, за да не се отлагат всякакви гадости в карбуратора и това да доведе до повреда?
    Чувал съм, че не е нужно, защото в противен случай всичко в карбуратора се разсъхва.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    19,198
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    43

По подразбиране От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

Сваляш си упътване за хускварна или щил и четеш.
    Те ти
    КОНКРЕТНО и напълно ВЯРНО и ДОКАЗАНО
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,775
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Сваляш си упътване за хускварна или щил и четеш.
    А там пише: 3 месеца съхранение на смес от бензин и 2т масло.

Това е само конкретно ама върши работа. За напълно вярно и доказано трябват експерименти и анализи. Тогава пък няма да е конкретно.
    Комбайнерски мъдрости от Кольо: Който иска да яде храна от гладни растения-значи не е в час с физиологията на растенията, и изобщо на живата природа.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    12,361
    Точки (при гласуване)
    27

В моята резачка смесения бензин нормално си престоява от лято до лято.
    Този за мотора на лодката - също.
    За сега проблеми не се забелязват.
    Тел. 0877 517965
    Спортидж 2.0 бензин 2003г. кабрио. Спортидж 2.0 ТДИ 2000г. Ceed 1,6 CRDI 2010г.Каравана Антарес 390 2015г.

Публикации
    1,304
    Точки (при гласуване)
    3

На моята пише- съхранение в резервоара на машината на готовата смес-до 1 месец. Приготвена смес в туба-до 3 месеца.
    За чист бензин в туба, от опит мога да ти кажа, че след 6 месеца вече не става за нищо. Налагало ми се е да карам с такъв бензин, стоял полвин година в туба в багажника. Едва додрапах до най-близката бензиностанция...

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,947
    Точки (при гласуване)
    20

Всички търговци казват до седмица.Аз имам няколко машини,винаги преди работа,независимо колко е стояла,добавям една капачка масло
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,775
    Точки (при гласуване)
    60

Аз пък винаги си забърквам нова смес. Като ми остане, наливам я в някоя от бензиновите коли. Досега никой 4Т двигател не се е оплакал от 2Т масло в бензина.

Ааа и когато ползвам резачки и подобни, колата обикновено е УАЗ. Той пък е съвсем над тия работи.
    Комбайнерски мъдрости от Кольо: Който иска да яде храна от гладни растения-значи не е в час с физиологията на растенията, и изобщо на живата природа.

Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    0

Добре,а нужно ли е винаги след употреба бензина да се изразходва до края или да се източва, за да не се отлагат всякакви гадости в карбуратора и това да доведе до повреда?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,775
    Точки (при гласуване)
    60

Отлагането на гадости (смоли) в карбуратора изисква време, въздух и материал. Оставянето за 2-3-5 дни не дава време, източването на бензина не дава материал. Не всички карбуратори могат да бъдат надеждно оставени в положение да нямат въздух при бензина. В частност cv-карбураторите на резачките няма как.

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    19,198
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    43

Ако резачката е китаец за 100 лв е все двеста
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    22,283
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на Antares91 Преглед на публикациите
    Добре,а нужно ли е винаги след употреба бензина да се изразходва до края или да се източва, за да не се отлагат всякакви гадости в карбуратора и това да доведе до повреда?
    От сервиз на Щил ми препоръчаха да изразходвам горивото докрай, докато двигателят загасне.

Публикации
    1,766
    Точки (при гласуване)
    12

Винаги съм оставял да са с пълни карбураторите и даже на няколко месеца, като се сетя припалвам машинките(тример,резачки,агрегат,фреза,педалетка и т.н.) От "изпразнени" сухи карбуратори съм брал ядове с образувания окис и затапени отвори. Затова слушам всички,но от "моя"не се деля!
    Със стария бензин и бензинови смеси прилагам метода споделен от Ясен-Чинкуечентото не се е оплакало до сега!!!

Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    0

И аз така занам, че карбураторите не бива да съхнат, но....

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    6,947
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    От сервиз на Щил ми препоръчаха да изразходвам горивото докрай, докато двигателят загасне.
    Разбира се,или източване на останалото.Имам/х 4-5 генератора Хонда,зимата не се ползваха,лятото запалиха само тези без бензин.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Място
    Plovdiv
    Публикации
    2,772
    Точки (при гласуване)
    15

В курсовете на горските се казва, че сместа се приготвя непосредствено преди употреба и се изразходва до край. Аз лично не го спазвам. От опита ми с мотоциклетите предпочитам сух карбуратор.

Alexr е офлайн
    Александър Русковски
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    541
    Точки (при гласуване)
    10

+1 за колегата от предишния пост. Също не си дръжте в тубичка бензин от миналата година. Първо палене на тримера за тази година. Зор до не май къде. Запалването става след многжество трикове. Работи, но явно зле. Това със сместа направена от миналогодишния бензин. Добавям нови 8 литра към хартисалите от миналата година 2, нова смес и запали много по-лесно. Работи далеч по-добре.

Сходни теми

1. Няколко въпроса относно паджеро 2
    От джамал във форум MITSUBISHI
    Отговори: 3
    Последно мнение: 01-02-18, 17:24
  2. Отговори: 7
    Последно мнение: 09-09-13, 10:56
  3. Няколко въпроса относно Cherokee
    От azon във форум Общи приказки
    Отговори: 1
    Последно мнение: 15-05-13, 19:21
  4. Няколко въпроса относно марка