Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението им

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението им

    Здравейте, колеги,

    Понеже чете навсякъде различни неща, та се чудех има ли някакво КОНКРЕТНО и напълно ВЯРНО и ДОКАЗАНО условие зa:

    - Колко време може да се съхранява бензин в плътнозатворена туба без това да навреди на машната?
    - Колко в максималния сток, в който може да се използва горивна смес бензин-масло, без тя да изгуби свойствата си ?
    - Нужно ли е винаги след употреба бензина да се изразходва до края или да се източва, за да не се отлагат всякакви гадости в карбуратора и това да доведе до повреда?
    Чувал съм, че не е нужно, защото в противен случай всичко в карбуратора се разсъхва.

  • #2
    От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

    Сваляш си упътване за хускварна или щил и четеш.
    Те ти
    КОНКРЕТНО и напълно ВЯРНО и ДОКАЗАНО
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Сваляш си упътване за хускварна или щил и четеш.
      А там пише: 3 месеца съхранение на смес от бензин и 2т масло.

      Това е само конкретно ама върши работа. За напълно вярно и доказано трябват експерименти и анализи. Тогава пък няма да е конкретно.

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

        В моята резачка смесения бензин нормално си престоява от лято до лято.
        Този за мотора на лодката - също.
        За сега проблеми не се забелязват.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

          На моята пише- съхранение в резервоара на машината на готовата смес-до 1 месец. Приготвена смес в туба-до 3 месеца.
          За чист бензин в туба, от опит мога да ти кажа, че след 6 месеца вече не става за нищо. Налагало ми се е да карам с такъв бензин, стоял полвин година в туба в багажника. Едва додрапах до най-близката бензиностанция...
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

            Всички търговци казват до седмица.Аз имам няколко машини,винаги преди работа,независимо колко е стояла,добавям една капачка масло
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

              Аз пък винаги си забърквам нова смес. Като ми остане, наливам я в някоя от бензиновите коли. Досега никой 4Т двигател не се е оплакал от 2Т масло в бензина.

              Ааа и когато ползвам резачки и подобни, колата обикновено е УАЗ. Той пък е съвсем над тия работи.

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                Добре,а нужно ли е винаги след употреба бензина да се изразходва до края или да се източва, за да не се отлагат всякакви гадости в карбуратора и това да доведе до повреда?

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                  Отлагането на гадости (смоли) в карбуратора изисква време, въздух и материал. Оставянето за 2-3-5 дни не дава време, източването на бензина не дава материал. Не всички карбуратори могат да бъдат надеждно оставени в положение да нямат въздух при бензина. В частност cv-карбураторите на резачките няма как.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                    Ако резачката е китаец за 100 лв е все двеста
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                      Първоначално публикуван от Antares91 Преглед на мнение
                      Добре,а нужно ли е винаги след употреба бензина да се изразходва до края или да се източва, за да не се отлагат всякакви гадости в карбуратора и това да доведе до повреда?
                      От сервиз на Щил ми препоръчаха да изразходвам горивото докрай, докато двигателят загасне.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                        Винаги съм оставял да са с пълни карбураторите и даже на няколко месеца, като се сетя припалвам машинките(тример,резачки,агрегат,фреза,педалетка и т.н.) От "изпразнени" сухи карбуратори съм брал ядове с образувания окис и затапени отвори. Затова слушам всички,но от "моя"не се деля!
                        Със стария бензин и бензинови смеси прилагам метода споделен от Ясен-Чинкуечентото не се е оплакало до сега!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                          И аз така занам, че карбураторите не бива да съхнат, но....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            От сервиз на Щил ми препоръчаха да изразходвам горивото докрай, докато двигателят загасне.
                            Разбира се,или източване на останалото.Имам/х 4-5 генератора Хонда,зимата не се ползваха,лятото запалиха само тези без бензин.

                            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса относно гориво, горивни смеси за резачки/тримери и съхренението

                              В курсовете на горските се казва, че сместа се приготвя непосредствено преди употреба и се изразходва до край. Аз лично не го спазвам. От опита ми с мотоциклетите предпочитам сух карбуратор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X