Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алуминиева отливка - къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Алуминиева отливка - къде?

    Не знам колко са дебели тези колела, но заготовка от дурал Ф500х50 грубо е около 300 лв, и вероятно още два пъти по толкова за механична обработка ако трябва да добие спици...
    V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Нямаш идея колко ще струва само заготовката.
      От дурал ли ? Имам, имам.

      Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
      Не знам колко са дебели тези колела, но заготовка от дурал Ф500х50 грубо е около 300 лв, и вероятно още два пъти по толкова за механична обработка ако трябва да добие спици...
      То ако има Ф500 е добре, но според мен ще е само на плоча.
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-06-18, 09:33.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Алуминиева отливка - къде?

        Макар и чугунени, което от друга страна ги прави по-евтини от алуминиевите, дискови тежести за щанги може да се окажат приемлив вариант за заготовка, след което да остане само копането на струг/фреза..., стига да има толкова голям диаметър де.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116365.jpeg
Прегледи:1
Размер:21.7 КБ
ID:5790334
        V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

        Коментар


        • #19
          От: Алуминиева отливка - къде?

          Макар и чугунени, което от друга страна ги прави по-евтини от алуминиевите, дискови тежести за щанги може да се окажат приемлив вариант за заготовка, след което да остане само копането на струг/фреза...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:116365.jpeg
Прегледи:1
Размер:21.7 КБ
ID:5790334

          П.П. Ремъчна шайба от барабан на пералня може също да се окаже подходяща заготовка...
          V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

          Коментар


          • #20
            От: Алуминиева отливка - къде?

            Ето тук има ремъчни шайби с неразпробити главини с диаметри 500, 560, 630 мм за клинови ремъци, с малко периферна обработка могат да станат подходящи и за лента на банциг, отделно може да си направите отворите в главината така, че да не превъртат лагерите...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6-2-2a.jpg
Прегледи:1
Размер:12.6 КБ
ID:5790337
            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

            Коментар


            • #21
              От: Алуминиева отливка - къде?

              Има някаква грешка в конструкцията на машината и никакви колела няма да я спасят докато не се намери.
              Руснаците са избутали цялата война с дървени гатери. Метална е само централната част, в която е лагерното легло. Останалата част от колелото е дървено. Като се разбие, се прави ново, на място. Разбива се след хиляди нарязани кубици. Да не говорим сега ако отвориш "тубата" примерно, колко хиляди клипа на гатери ще видиш, чиито колела са от автомобилни джанти.
              Ето и един дървен банциг:
              https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=vKsjPKVx8xg
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Алуминиева отливка - къде?

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Има някаква грешка в конструкцията на машината и никакви колела няма да я спасят докато не се намери.
                Руснаците са избутали цялата война с дървени гатери. Метална е само централната част, в която е лагерното легло. Останалата част от колелото е дървено. Като се разбие, се прави ново, на място. Разбива се след хиляди нарязани кубици. Да не говорим сега ако отвориш "тубата" примерно, колко хиляди клипа на гатетери ще видиш, чиито колела са от автомобилни джанти.
                Ето и един дървен банциг:
                https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=vKsjPKVx8xg
                Колега, вероятно машината е сбъркана някъде. За момента дефекта се появява в колелата, като ги заздравим ще видим къде ще избие. Относно дървените колела на руските банцизи от войната ще вметна, че и на дядо ми дървеното рало си стой непокътнато, обаче гледам не ги ползват много напоследък, пък нищо че и дървените са изорали хиляди декари. Същия аналог може да се направи и с каруците. Тия с джантите и аз съм гледал, но се стремя да постигна малко повече от съботно-неделна занимавка.

                Коментар


                • #23
                  От: Алуминиева отливка - къде?

                  Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                  Ето тук има ремъчни шайби с неразпробити главини с диаметри 500, 560, 630 мм за клинови ремъци, с малко периферна обработка могат да станат подходящи и за лента на банциг, отделно може да си направите отворите в главината така, че да не превъртат лагерите...

                  [ATTACH=CONFIG]959642[/ATTACH]
                  Мерси колега, доста близко като форма и размери, но не съм сигурен като тежест как ще се отразят на цялостана конструкция. Разликата между алумиевото колело и чугуненото ще е голяма-чугуненото ще тежи около 35-50 кг., а алуминевото което го ползвам сега е около 5-6 кг.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Алуминиева отливка - къде?

                    Най-подходящият материал за изработка на дърводелски машини е чугуна.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Алуминиева отливка - къде?

                      Отнасяй ги, колега!
                      https://www.olx.bg/ad/aluminievi-kol...tml#5cb00313f3

                      Коментар


                      • #26
                        От: Алуминиева отливка - къде?

                        Първоначално публикуван от maptod Преглед на мнение
                        Това се казва подарък !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Алуминиева отливка - къде?

                          За съжаление не стават. По-малки са.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Алуминиева отливка - къде?

                            Първоначално публикуван от vasilogn Преглед на мнение
                            За съжаление не стават. По-малки са.
                            Даа, от един бърз поглед останах с впечатление, че диаметъра е 45см.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Алуминиева отливка - къде?

                              Аз имам познат леяр на алуминий.Питах го и каза че може ,но трябва модел за формоването.
                              КАТАСТРОФИТЕ не се случват те се предизвикват.
                              УАЗ 31514 тел.0888842669/0878842669

                              Коментар


                              • #30
                                От: Алуминиева отливка - къде?

                                Четете и по редовете,не само на диагонал.

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                За целта ти трябва първо модел.Може да е старо колело на което се запушва централният отвор и по външният диаметър се залепва парче гума или балатум.А инак се прави най-често дървено копие(модел) със съответните прибавки и освобождения,за да може след обработка да се постигне желаният резултат.Никой леяр няма да ти направи отливка без модел,освен ако разполага със някакъв наличен и евентуално подходящ за твоите изисквания.Колко мм трябва да са в диаметър!?

                                Първоначално публикуван от dan4o naidenov Преглед на мнение
                                Аз имам познат леяр на алуминий.Питах го и каза че може ,но трябва модел за формоването.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X