Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5
Резултати 81 до 85 от 85

Тема: Кучето ми не ме позна

Публикации
    355
    Точки (при гласуване)
    10

По подразбиране От: Кучето ми не ме позна

Цитат Мнение на mikivt Преглед на публикациите
    Едно си баба знае, едно си лае. Ротвайлерите, за да се развъждат, се учат на защита и я издържат, какво не е ясно? Ти му обясняваш, че с тая порода се стига до висините на спортната дресура, покриват с нея IPO3, дето само 5-6 други породи го правят, той пак си знае неговото - караули, руски школи и прочие.
    За да имаш претенцията да ми обясняваш нещо, трябва да го знаеш и можеш по-добре от мен. А не като видиш зора, да прибутваш седем месечен ротвайлер на някой, който не разбира каква беля си взема на главата. Аман от хора, които си мислят, че знаят всичко, след като са попрочели статия-две в интернет.
    Като пишете, мислете, че ви и четат. Току виж повярвали и купили хилядарка пистак за абитуриентския бал на синчето или ротвайлер, за първо куче в апартамент. След подобни експерименти остават трупове и осакатени...
    За последен път: ротвайлера е селектиран да пасе говеда. За да му обърнат говедата внимание изобщо, ротвайлера предизвиква лидера на добичетата да си изяснят, кой командва парада. След като му вземе страха, вече има и подчинението на стадото. Всяко неподчинение впоследствие наказва жестоко. Това поведение е селектирано в гените на породата. Да очакваш друго поведение спрямо околните от такова куче не е много умно, а да го отглеждаш в градска среда, без да знаеш какво правиш е престъпна безотговорност.
    Съжалявам за офтопика и преставам да пиша по темата.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,775
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на ezhko Преглед на публикациите
    ротвайлера е селектиран да пасе говеда.
    Те и някои хора така.
    Комбайнерски мъдрости от Кольо: Който иска да яде храна от гладни растения-значи не е в час с физиологията на растенията, и изобщо на живата природа.

Място
    София
    Публикации
    650
    Точки (при гласуване)
    7

Само локуми и общи приказки. Нито зор съм виждал, нито някога съм "пробутвал" на някой някакъв ротвайлер. Тва с кравите е било преди 150 години. По това време предците на немските и белгийските овчарки са били овчарски кучета. Но това не е попречило на наследниците им да станат едни от най добрите сружебни кучета.
    И аз спирам и се извинявам.

Публикации
    355
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на mikivt Преглед на публикациите
    нито някога съм "пробутвал" на някой някакъв ротвайлер.
    ...
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=214293

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    45,775
    Точки (при гласуване)
    60

Изглежда да има порода хора, специално селектирана да се дразни из форумите.
    Комбайнерски мъдрости от Кольо: Който иска да яде храна от гладни растения-значи не е в час с физиологията на растенията, и изобщо на живата природа.

Страница 5 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •