Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучето ми не ме позна

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кучето ми не ме позна

    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
    ... Не ми е приятно, че породата се ползва с лошо име, включително и сред кучкарите. Че е злобна, трудна за гледане и прочие. ...
    Най-вероятно - резултат от впечатления от кучета, гледани от хора, които или не знаят какво правят, или не им пука.

    В нашия парк имаше по едно време един много агресивен ротвайлер, който най-редовно налиташе на други кучета без каквато и да било провокация от тяхна страна. Примерно, кучето си върви на повод със стопанина и онзи налита отзад и направо гледа да захапе за врата.
    За мен основният проблем с това куче бяха стопаните - тъпанари. Кучето се "гледаше" (няма лято, няма зима) постоянно затворено на мизерна площ на един тесен балкон на втори етаж, със стъклена преграда. А в близост до сградата е входът на парка с постоянна върволица от разхождани там кучета, които съответно биваха облайвани нон-стоп. Когато това куче се извеждаше, просто го пускаха да скитори, където му видят очите, без да има в близост човек, който да го контролира. При този начин на гледане едва ли някой си е правил труда да работи с кучето и да го социализира.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      От: Кучето ми не ме позна

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      едва ли някой си е правил труда да работи с кучето и да го социализира.
      Това е решаващо при отглеждането на живо същество и да не се допуска стресиране при растежа.

      Грижим се за няколко кучета "улична превъзходна",но едното е неотменна част от семейството и получи "академично"възпитание и привилегията на пълната свобода. Около 35 кг. вече, с кайшка и свободна...................
      Градчето е малко и всички познават Сара ,от децата в градината,учениците и възрастните + свободните улични кучета.
      Грижите за кучето са почти като за малко дете.

      Коментар


      • #78
        От: Кучето ми не ме позна

        ВСЯКО куче може да се обучи на послушание. Големите породи, задължително ТРЯБВА.
        Защитно-охранителния курс не е подходящ за ротвайлери. Подходящи са стражевия и караулния. След които, кучето е по-добре да се разглежда като заредено огнестрелно оръжие. И да се държи далеч от деца и странични хора и с всички предпазни мерки.
        Не защото е злобно, а защото е доминантно и твърдоглаво. И има склонност да прави каквото му хрумне понякога. Специалната дресировка на ротвайлер изисква упорита работа, тъй като командите се усвояват бавно. И почти никога във всички детайли. Изисква се и много твърд характер, за да не се изпусне доминантната позиция на водача.
        Стигне ли се даже до оспорване на същата, чакай неприятности.

        Коментар


        • #79
          От: Кучето ми не ме позна

          Едно си баба знае, едно си лае. Ротвайлерите, за да се развъждат, се учат на защита и я издържат, какво не е ясно? Ти му обясняваш, че с тая порода се стига до висините на спортната дресура, покриват с нея IPO3, дето само 5-6 други породи го правят, той пак си знае неговото - караули, руски школи и прочие.

          Коментар


          • #80
            От: Кучето ми не ме позна

            Не сте по темата отдавна гледам.Подобно на колегата миналата година спуках язва,последвал перитонит,сонда в гърлото 2 седмици....аба ужасТ.НО! След връщането у дома не съм стъпвал до кучетата 1 месец,ерго 2 месеца не са ме виждали.Говоря за кокери,с тях ходя за трюфели,отглеждани от 40 дневно до сега/3 години/ у дома.Е след 2 месеца пълна раздяла всички правеха пируети,падна голямо близане и глезене,като ми пазеха операцията,никое не се качи на корема ми.Та според мен кучето ако си го гледал от бебе си помни всичко,даже има филм за една Акита ,но миризма на болница,сменен глас определено ги ошашква за момент,та си трябва време.И до сой си е,ама човешкото отношение и твоята любов кучето никога няма да забрави.

            Коментар


            • #81
              От: Кучето ми не ме позна

              Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
              Едно си баба знае, едно си лае. Ротвайлерите, за да се развъждат, се учат на защита и я издържат, какво не е ясно? Ти му обясняваш, че с тая порода се стига до висините на спортната дресура, покриват с нея IPO3, дето само 5-6 други породи го правят, той пак си знае неговото - караули, руски школи и прочие.
              За да имаш претенцията да ми обясняваш нещо, трябва да го знаеш и можеш по-добре от мен. А не като видиш зора, да прибутваш седем месечен ротвайлер на някой, който не разбира каква беля си взема на главата. Аман от хора, които си мислят, че знаят всичко, след като са попрочели статия-две в интернет.
              Като пишете, мислете, че ви и четат. Току виж повярвали и купили хилядарка пистак за абитуриентския бал на синчето или ротвайлер, за първо куче в апартамент. След подобни експерименти остават трупове и осакатени...
              За последен път: ротвайлера е селектиран да пасе говеда. За да му обърнат говедата внимание изобщо, ротвайлера предизвиква лидера на добичетата да си изяснят, кой командва парада. След като му вземе страха, вече има и подчинението на стадото. Всяко неподчинение впоследствие наказва жестоко. Това поведение е селектирано в гените на породата. Да очакваш друго поведение спрямо околните от такова куче не е много умно, а да го отглеждаш в градска среда, без да знаеш какво правиш е престъпна безотговорност.
              Съжалявам за офтопика и преставам да пиша по темата.

              Коментар


              • #82
                От: Кучето ми не ме позна

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                ротвайлера е селектиран да пасе говеда.
                Те и някои хора така.

                Коментар


                • #83
                  От: Кучето ми не ме позна

                  Само локуми и общи приказки. Нито зор съм виждал, нито някога съм "пробутвал" на някой някакъв ротвайлер. Тва с кравите е било преди 150 години. По това време предците на немските и белгийските овчарки са били овчарски кучета. Но това не е попречило на наследниците им да станат едни от най добрите сружебни кучета.
                  И аз спирам и се извинявам.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кучето ми не ме позна

                    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                    нито някога съм "пробутвал" на някой някакъв ротвайлер.
                    ...
                    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=214293

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кучето ми не ме позна

                      Изглежда да има порода хора, специално селектирана да се дразни из форумите.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X