Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

    Здравейте.Имам нужда от малко помощ .Хванах се да си сменям кормилната рейка на колата си (Голф 3 1.6i 101к.с.) ,но не мога да извадя кормилния прът от рейката.Извадих кормилните накрайници и развих закрепващите болтове на рейката към магарето и тръбичката за маслото.Също и една конзолка,която държи лостовия механизъм за скоростите.Но имам проблем с изнизването на карето на кормилния прът,където влиза в рейката.Развих болта на карето,но не мога да го изнижа а той пречи на рейката да излезе.Закрепващите болтове към магарето са направени така,че да не излизат от магарето и за да се свали рейката трябва да се прескочат болтовете ,но рейката опира в кормилния прът и не може да се вдигне толков високо че да прескочи болтовете.Това ми е проблема ако може да дадете съвет ще съм благодарен.
    Последно редактирано от stypkata; 05-06-18, 04:48.

  • #2
    От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
    Здравейте.Имам нужда от малко помощ .Хванах се да си сменям кормилната рейка на колата си (Голф 3 1.6i 101к.с.) ,но не мога да извадя кормилния прът от рейката.Извадих кормилните накрайници и развих закрепващите болтове на рейката към магарето и тръбичката за маслото.Също и една конзолка,която държи лостовия механизъм за скоростите.Но имам проблем с изнизването на карето на кормилния прът,където влиза в рейката.Развих болта на карето,но не мога да го изнижа а той пречи на рейката да излезе.Закрепващите болтове към магарето са направени така,че да не излизат от магарето и за да се свали рейката трябва да се прескочат болтовете ,но рейката опира в кормилния прът и не може да се вдигне толков високо че да прескочи болтовете.Това ми е проблема ако може да дадете съвет ще съм благодарен.
    Взимаш права отвертка и чукаш в шроцепа на шлица на карето на пръта малко да освободи. Вадиш болта и изнизваш

    Коментар


    • #3
      От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

      Болта го извадих но пръта няма ход на никъде за да се изниже от шлица

      Коментар


      • #4
        От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

        Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
        Болта го извадих но пръта няма ход на никъде за да се изниже от шлица
        А пръта "мърда" ли в шлица ?>

        Коментар


        • #5
          От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

          Разхлабваш предния мост да пропадне надолу и я вадиш.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • #6
            От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
            Разхлабваш предния мост да пропадне надолу и я вадиш.
            +1 , ама не става ясно дали кормилният прът се е освободил на шлицовото съединение, че там клеясват и става майко мила...

            Коментар


            • #7
              От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

              Точно това щях да питам,защото стигнах до там,че рейката оппира в купето и дали трябва да се сваля предния мост което ми се струва много опасно и тежко. И Няма ли опасност двигателя със скоростите да паднат върху мен? Аз мога да ги хвана с едно кранче за двигатели за всеки случай да ги държи.Иначе кормилния прът го извадих (избих го с чук и ударна отвертка от долу ).Някъде около 5см ги виждам че трябва да падне моста.А моста на цяло ли трябва да го отделя от купето или само малко да падне на долу?

              Намерих видео за Голф 4 ,но и при мен май е същото нали?
              https://www.youtube.com/watch?v=cVOqwF2oso0
              Последно редактирано от stypkata; 05-06-18, 11:18.

              Коментар


              • #8
                От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

                Развиваш само задните болтове на магарето(през задния тампон на носача),колкото да увисне леко,но внимавай с напъването! Обикновено клеясват яко,и ако го скъсаш,ще трябва да отваряш кутията откъм краката на шофьора. Там е фиксирана гайката.
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

                  Благодаря ви колеги.справих се с ваша помощ.но за съжаление целия труд беше на празно.кормилните щанги както казаха в моргата са с различна дължина и трябвало да си прехвърля старите на новата.да обаче на едната щанга не може да се развие защото не е на резба....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

                    Оригиналния ляв накрайник е капсулован,но заедно с вътрешния се развива от рейката и го прехвърляш. Ако не е разбит,разбира се!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Демонтаж на корм.рейка на Голф 3

                      Не не .Моя е грешката.Усетих се навреме .Просто рейката беше завъртяна в крайно положение (ляво или дясно) и присъединителната резба на единия накрайник беше влязла в корпуса на рейката за това не се виждаше и се заблудих че я няма.Ремонта е успешен благодарение на вас.Живи и здрави да сте !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X