Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми добър джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми добър джип

    Здравейте,реших да си закупя малък двуврат джип.Спрял съм се на Гранд Витара 2.0hdi,Pinin Super Select GDI,Pajero 2.5 DID,Terrano 2.7-3.0,Jimny.Ще се ползва за лек офроуд,градско а и лек магистрален преход.Давайте препоръки и мнения

  • #2
    От: Препоръчайте ми добър джип

    Малък двуврат джип и магистрален преход, ми звучи несериозно.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми добър джип

      Ако е за сам човек, даже доста добре ми звучи. Въпрос на гледна точка.

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми добър джип

        Колега, първо, напиши си в профила от къде си, за да ти помогнем с второто.
        Второ, явно мерак имаш, но не и лични впечатления, и за това, като споделиш от къде си, някой на местна почва да те повози, па тогава да прецениш колко малък джип ше ти хареса за това което ти е влезло в главата, щото от първият ти пост се вижда, че там в момента е боза.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми добър джип

          Първоначално публикуван от Gushev Преглед на мнение
          Здравейте,реших да си закупя малък двуврат джип.Спрял съм се на Гранд Витара 2.0hdi,Pinin Super Select GDI,Pajero 2.5 DID,Terrano 2.7-3.0,Jimny.Ще се ползва за лек офроуд,градско а и лек магистрален преход.Давайте препоръки и мнения
          Ако си ги избрал,че двуврати какъв ти е проблема?
          Другите разлики са доста големи.Какво гориво,бензин или дизел?
          Колко е бюджета?Все важни работи.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми добър джип

            Гранд витара двуврата ... или аз нещо не съм в час.

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми добър джип

              Хаскво,бюджет до 6-7000,имал съм опит с Лада нива,Гранд Чероки и Мерцедес МЛ служебни

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми добър джип

                Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                Гранд витара двуврата ... или аз нещо не съм в час.
                Не си
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2005_Suzuki_Grand_Vitara_(SQ420_S4)_hardtop_(22715545943).jpg
Прегледи:1
Размер:260.4 КБ
ID:5790297
                Иначе по темата:
                Градско, магистрално и оффроуд са оксиморони, т.е. взаимно се изключват.
                За градско трябва нещо миниатюрно с малък разход, за магистрално нещо по дълго за комфорт и по мощно за скорост, за офроуд нещо с голям клирънс и ходове на окачването.
                Сподели какъв е бюджета и какви са очакванията като разход на гориво в лв./100 км и да почнем от там.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми добър джип

                  Споменал съм към кои модели съм се насочил

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми добър джип

                    Първоначално публикуван от Gushev Преглед на мнение
                    Споменал съм към кои модели съм се насочил
                    Pinin с GDI, не става на газ. Терано с 3л дизел е проблемен.
                    От другите си избираш по собствен вкус и според състояние.
                    Най-безпроблемен и лесен за обслужване е Терано с 2,7 дизел.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми добър джип

                      Аз съм с Гранд Витара 2.5, която от две години се използва като семеен и градски автомобил в Севлиево и околията. След първоначалното обслужване, и монтирането на ГИ колата не ми е създавала никакви проблеми. С подходящи гуми се движи добре както по-магистрала така и по-черни пътища и лек офф роуд.
                      Аз съм доволен от съотношението цена/качество, в смисъл че поддръжката е лека, а колата е безпроблемна и безгрижна при нормална експлоатация.
                      Разход на газ, 13/100 извънградско с хора, багаж и климатик при скорост 100-120км.ч Градско според трафика и стила на шофиране, но всичко е в рамките на нормалното. Единствения по-сериозен проблем е да я намериш със здраво купе. За някакъв по-специален комфорт и удобство при тези автомобили мисля е излишно да се говори
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми добър джип

                        По принцип всички изброени стават, зависи какво очакваш.

                        Jimny - малко, тясно, друса, но пък е офроуд вълк в овча кожа. Играчка, лего, податливо на доста модификации. На рама с цял преден мост. Гори малко, като за джип, но не очаквай да гори като Суифт 1,3. Двигатели 1,3 бензин и 1,5 дизел на Рено. За мен последният двигател е супер оферта - икономичен, много разпространен в Рено и Дачия и учудващо здрав.
                        Пинин - самоносещо, пъргаво, пак сравнително икономично като за бензинов джип. На GDI газ не можеш да сложиш (почти де). Има и 1,8 неGDI, подходящ за газ, но не е със Суперселект раздатка. В предвид, че допускаш Терано и голямото Паджеро, не виждам причина да не загледаш Пинин дълга база - не е особено голямо. Може да се повдигне малко и да му се сложат малко по-високи гуми.
                        GrandVitara
                        - на шаси, с независимо предно окачване, цял заден мост, малко кофти включване на предния мост. HDI- френски комънрейл дизел на Пежо. Не е лош, стига да уцелиш запазена бройка. Вози малко по-добре от Джимни и е малко по-широко вътре. Късата няма никакъв багажник. Като цяло става. Тук отново дългата база не е много голяма. Може да се повдигне малко и да се сложат по-високи гуми

                        Pajero 2.5 DID - тук иде реч вероятно за 3-та генерация. Конструкцията е самоносеща, с независимо предно и задно окачване. Задното е сложно и скъпо за ремонти. Този двигател не е от най-здравите Т.е не очаквай евтина поддръжка и нисък разход. Иначе по-широко и удобно. Малък багажник за късата база.

                        Terrano - Малко по-камионесто поведение от повечето горни. Здраво шаси, цял заден мост, независимо предно окачване. 2,7 дизела е стар здрав и сравнително безпроблемен чугунен кютук. По-шумен, похарчва 10-12-14/100 нафта. Няма ангренажен ремък или вериги, всичко е на необслужваеми зъбни колела. Има 3 аксесоарни клинови ремъка и една обтяжна ролка със сменяем лагер. 3,0 дизела е по-съвременен с 16 клапана, алуминиева глава, директно впръскване. По-мощен и малко по-икономичен от 2,7. По-скъп е за обслужване и евентуални ремонти. Ако случиш на запазен, няма да съжаляваш. Късата база има малко по-голям багажник от останалите къси.

                        Като цяло - разходи се по салоните, седни във всички изброени. Виж, къде ти е удобно, къде ти е тясно и т.н. Ако можеш, врътни по едно кръгче или намери познати с такива джипки. Имай в предвид, че освен парите за покупка те чакат поне смяна на ремъци и ролки, смяна на 10-20 литра масла и вероятно нови гуми за 600-1000 лв. Това ако уцелиш бройка без много прикрити проблеми. Гледай отдолу подробно за ръжди. Отдолу, ако е боядисвана скоро, значи са прикрити сериозни ръжди

                        Джипките не са най-удобните МПС-та за магистрала. Похарчват повече от лек автомобил. В града си по-нависоко, но са по-нестабилни. Късите нямат проблем с паркирането в градовете, но не се надявай на голям багажник.

                        Успех с търсенето!
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми добър джип

                          Първоначално публикуван от Gushev Преглед на мнение
                          Споменал съм към кои модели съм се насочил
                          ... спомени и от къде си.

                          Ако ще го ползваш поне 50/50 за негорско, а като те чета ще е така, въобще не гледай късите бази. Те са за някой който ще гони спортни резултати, а ти май ще гониш чист въздух и някоя друга скара, но като почне да ти друса и да не ти стига мястото в джипа, после трудно се удължава.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми добър джип

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            ... спомени и от къде си.

                            Ако ще го ползваш поне 50/50 за негорско, а като те чета ще е така, въобще не гледай късите бази. Те са за някой който ще гони спортни резултати, а ти май ще гониш чист въздух и някоя друга скара, но като почне да ти друса и да не ти стига мястото в джипа, после трудно се удължава.
                            И за какво му е да се мъкне в рейс, ако са 2-ма човека максимум? Терано със сгънати задни седалки побира МНОГО, включително и като тежест. Мен никой не може да ме накара да купя дълго, въпреки че се ползва за семейно возило. При положение че човека се заглежда по Jimny, Pinin, и двуврата витара, не вдявам защо му е дълго терано? То ще побере цяло джимни в багажника си.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми добър джип

                              Това е мое виждане. Късите бази (а не двувратите) на мен ми друсат, и приятели взели си такива стигат до същият извод, ама след като вече са ги взели и понаправили, а който е набивал пари в джип знае, че после нямат вадене/избиване като цена.
                              За това попитах няколко пъти от къде е, за да се повози, пък после сам да си "преценя".

                              P.S. За мен всичко под 100"-ва база е гадно за смесена употреба.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X