Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми добър джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Препоръчайте ми добър джип

    Ако го покарам 100-150км по шосе ще му стане ли нещо?Не нали.С това забравяне нещо не го разбирам.

    Коментар


    • #77
      От: Препоръчайте ми добър джип

      На джипчето нищо няма да му стане. Виж, на тези, дето се возят в него, може да им писне ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        От: Препоръчайте ми добър джип

        Не, нищо няма да му стане. Просто за ежедневни магистрални преходи, едва ли е добро решение. За гората и леки забежки си е ок. За градско предполагам също.
        За магистралите си има леки автомобили.
        Без да убеждавам никого, джип за евридейка, не става.
        Лека кола и джипка за свободното време и фън, е идеалния вариант.

        ПП: Аз в определения бюджет, се побирам и с двете.
        Въпрос на компромиси е .

        ПП2: И като казвам, че джип за евридейка не става, е от опит.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #79
          От: Препоръчайте ми добър джип

          Офроуда в България стана магистрален ..... Джимнито е на светлини години по здравина и проходимост от разни Витави, Черокита и тем подобни боклуци!
          Взимай Джимни и се забавлявай.
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #80
            От: Препоръчайте ми добър джип

            Веднъж тествах Джимни с цел покупка и получих тежък пристъп на клаустрофобия... Единственият приемлив вариант за втори човек в Джимнито е някоя манекенка /за да нямаш нищо против, че ще се "гушкате"/...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #81
              От: Препоръчайте ми добър джип

              Ако по-времето на Светата инквизиция имаше Джимнита, със сигурност едно от мъченията щеше да е Джимни с рошави гуми по-магистрала натоварено с хора и багаж ....
              Maкар че се съмнявам, дори те да са способни на такава жестокост
              Сори за спама, но оффроуда и асфалта са като олиото и водата, абсолютно не съвместими!
              Последно редактирано от forski; 15-06-18, 09:32.
              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

              Коментар


              • #82
                От: Препоръчайте ми добър джип

                И аз така си мислех, че какво толкова, защо да не се кара по асвалт 50-100 км примерно и после в гората. Става въпрос за Самурай. Е взех си и след няколко месеца го продадах точно заради това. Хубави машинки са, но не са за дълъг път по асвалт. Ще цитирам моя приятел, с който ходим за риба и е "голям" българин : Ааа неее, тва е извращение... . Това бяха думите му след преход около 120 км.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #83
                  От: Препоръчайте ми добър джип

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  ПП2: И като казвам, че джип за евридейка не става, е от опит.
                  Аз пък от опит казвам че става - 10 години го ползвам именно така. Късо терано се завира навсякъде, където средностатистически седан от сорта на Vento например, че дори се и завира по-лесно от повечето. И толкова място на паркинг заема. И за магистрала става, поне според моите критерии - мен не ме изморява. Skoda Fabia ме изморява повече от тераното например.

                  Но не ми е и пукало да обикалям половин България с Feroza например.

                  ...сега, ако бях по-голям или по-дебел (185/85 съм), сигурно по-иначе щяха да стоят нещата. Но факт - след пътуване от София до морето, слизайки от возилото пред хотела, умора почти няма дотолкова че и още толкова да пропътувам, със сигурност няма да съм като парцал накрая.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Препоръчайте ми добър джип

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    ...
                    Без да убеждавам никого, джип за евридейка, не става.
                    ...
                    Нямаш и шанс да убедиш хора, които от години използват джип като ежедневна кола.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Препоръчайте ми добър джип

                      За Гранд Витара мога да кажа че като се качи на хубав път си вози нормално, проблема е че е тясна (185 - 80кг.) и за да ми е комфортно трябва да си дръпна седалката назад, като този отзад става леко прецакан но ...
                      Другия проблем е не добрата шумоизолация, комфортна скорост от към шум около 100км/ч като добавим и не много удобните седалки, си е компромисен вариант от всякъде!
                      Другия момент са гумите, но там вече всеки си знае за къде и какво е съотношението, асфалт-черен път. С по-агресивни гуми, и малкото останал комфорт отива по-дяволите
                      Това са моите впечатления от дву годишния ми опит с използването на джип като евридейка. Мястото за товарене не го коментирам, защото пътуваме винаги с малко багаж.
                      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                      Коментар


                      • #86
                        От: Препоръчайте ми добър джип

                        ТД 5 гледал ли си ?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Препоръчайте ми добър джип

                          Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение
                          Ако по-времето на Светата инквизиция имаше Джимнита, със сигурност едно от мъченията щеше да е Джимни с рошави гуми по-магистрала натоварено с хора и багаж ....
                          Maкар че се съмнявам, дори те да са способни на такава жестокост
                          Сори за спама, но оффроуда и асфалта са като олиото и водата, абсолютно не съвместими!
                          Това ,че не си виждал , не значи че е невъзможно ! Бившия Самурай с мотор от Витара и бавна раздатка вървеше със 130 км/ч без проблем . Обиколил съм с него цяла България с багажи и палатки. Никога не ме е тормозила скороста и комфорта ,защото съм тръгнал да се забавлявам ...

                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                          И аз така си мислех, че какво толкова, защо да не се кара по асвалт 50-100 км примерно и после в гората. Става въпрос за Самурай. Е взех си и след няколко месеца го продадах точно заради това. Хубави машинки са, но не са за дълъг път по асвалт. Ще цитирам моя приятел, с който ходим за риба и е "голям" българин : Ааа неее, тва е извращение... . Това бяха думите му след преход около 120 км.
                          Новата джипка как се справя в гората ?
                          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                          Коментар


                          • #88
                            От: Препоръчайте ми добър джип

                            С подходяща нагласа, някои хора дори харесват болката. Справка - тия книги/филми "Петдесет нюанса...нещо си"(за по-детайлна справка, разни други филми за възрастни)

                            Та кой с какъв таралясник (и как точно) ще се изтезава, си е въпрос на негово лично извращение.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #89
                              От: Препоръчайте ми добър джип

                              Прав си . От информация ЕЖК така поднесена , някой си купува едни такива марки возила(няма да ги споменавам ,че ще стане мазало) които водят до хард изпразване на джоба и разширяване на някои отверстия ... та за болката си прав !
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #90
                                От: Препоръчайте ми добър джип

                                И съм го написал в защита на феновете на Самурая, и по принцип на правото на лично мнение и личен вкус.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X