Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми добър джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Препоръчайте ми добър джип

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Какви са тия вериги? Два чифта вериги за сняг - за отпред и отзад?
    Само за отпред.
    ... и не са за сняг, а ангренажни.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #62
      От: Препоръчайте ми добър джип

      Е, ако е терано 2.7 и това отпада. Ремъци смених след 4-тата година като се разскърцаха. На всичкото отгоре са 2 еднакви + един по-малък за климатика, и от скъсването на един от двата не следва нищо фатално - водната помпа се върти и от двата, единия върти алтернатора, другия хидравличната помпа. Ролка още не съм сменял, вече ще станат 10 години. По окачването също не е задължително да има нещо за смяна.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #63
        От: Препоръчайте ми добър джип

        А за Пинина на Митсубиши?

        Коментар


        • #64
          От: Препоръчайте ми добър джип

          Koлега,така джипка няма да си намериш
          На каквото и да се спреш, все ще има за правене, все ще има за даване. Няма универсално решение на твоя казус със избора на марка и модел.
          На една дюзите и калпави, на друга ск.кутия, на трета купето гние, на четвърта всичко на камара. Няма марка която да е топ от всякъде, ако имаше такава, всички само нея щяхме да караме. За повечето хора тук, това е хоби, и начин да разпуснат, така че съпътстващите разходи са ги приели като нещо нормално.
          Отделно се целиш в 15-20 годишни автомобили, които колкото и да са здрави по дефолт, вече са толкова карани и амортизирани че са за балиране, а не за продажба. Тук полезен ход нямаш, каквото и да купиш ще ти скъса джоба, Мицубиши, Сузуки, Нисан дизел/бензин което изпадне първо в добро състояние. Защо се плашиш толкова много от бензиновия двигател, слагаш му газ, и караш по-евтино от дизел. Нали не мислиш че някой от тези варели ще ти даде разход 5/100
          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

          Коментар


          • #65
            От: Препоръчайте ми добър джип

            Първоначално публикуван от Gushev Преглед на мнение
            А за Пинина на Митсубиши?
            Имам Мицубиши Пинин от 2014, купен от човек от този форум. Колата е 1.8 GDI, 118 к.с., с 2 врати. До сега съм сменил всички масла и филтри, отпред носачи и биалети, и 1 каре. За размерите си е доста стабилен на асфалт и невероятно проходим джип по тесни и изровени горски пътища - сравнявам го с Лада Нива и Ленд Ровъри (мои), и Тойота ЛК и Сузуки разни модели (на колеги от лова). Отлична кола за лов и разходки по гори и реки. Вози 2 човека с екипировка или 4 с ръчен багаж. Със свалени задни седалки събира багаж колкото багажника на диското.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #66
              От: Препоръчайте ми добър джип

              Днес гледах едно Нисанче Въпрос за Терано 2.7ТДИ:От какво може да е по големия луфт(ход) на скоростния лост и поправимо ли е това?

              Коментар


              • #67
                От: Препоръчайте ми добър джип

                Незнам как ще си намериш употребяван джип? Тук колегите ти обясняват по марки ,модели неща специфични , а ти питаш голям луфт на скоростният лост? Голям ,колко да е голям-сравнен с Опел Корса 1.2 бензин или Алфа Ромео 1.4 от 1995 година? Значи на Тераното всичко ми е наред с ръждата, диференциалите, двигател ,окачване , и всичко друго ,само скоростният лост е проблемен? Май ще си купуваш нова от магазина? Четри страници тема , язък за барута......

                Коментар


                • #68
                  От: Препоръчайте ми добър джип

                  Първоначално публикуван от Gushev Преглед на мнение
                  Днес гледах едно Нисанче Въпрос за Терано 2.7ТДИ:От какво може да е по големия луфт(ход) на скоростния лост и поправимо ли е това?
                  Колко теранота пробва, та реши че на това му е по-голям луфта/хода?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Препоръчайте ми добър джип

                    2

                    Коментар


                    • #70
                      От: Препоръчайте ми добър джип

                      "Не знам как ще си намериш употребяван джип?"
                      Или еквивалента на някакваси проходима кошница за много пари, безмислено, измислено нещо да си начешеш ББК то на "онази" поляна ....
                      Имаш някви кинти - нормално е да търсиш еквивалент на ТЕЯ пари - да де ама тука има една думичка - "наджипване" , и всички сме болни....

                      Първоначално публикуван от Gushev Преглед на мнение
                      2
                      Презорил си се .

                      Коментар


                      • #71
                        От: Препоръчайте ми добър джип

                        А направо си се озорих да търся Ей тая Витара 2.0HDI много ми хареса

                        Коментар


                        • #72
                          От: Препоръчайте ми добър джип

                          От тая комбинация, ми харесва само двигателя. По-добре Кия Спортидж с тоя мотор ако имаше, отколкото тая кошница.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Препоръчайте ми добър джип

                            Коментар


                            • #74
                              От: Препоръчайте ми добър джип

                              70% Джимни 30% всичко останало

                              Коментар


                              • #75
                                От: Препоръчайте ми добър джип

                                Джимни и забравяш за магистрала.
                                Иначе, последните истински джипки са с два цели моста.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X