Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Райбер"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Райбер"

    "Райбера" на триъгълното прозорче на Нивата ми се отлепи. Дайте акъл с какво да го залепя. Пробвах с Канаконлит Е, залепва но на другия ден пак е паднал.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

  • #2
    От: "Райбер"

    Виж тия дето сменят стъклата на колите.

    Коментар


    • #3
      От: "Райбер"

      Гложди ме сам да го залепя.
      Сега надрасках стъклото, защото лепилото се отлепяше от него. Да видим сега какво ще стане.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180604_1128.jpg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:5790169

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180604_11479.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5790170
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: "Райбер"

        Има си лепила за това. Пак си го залепи сам, просто си купи лепило от тия, дето сменят стъкла. Лепят предните огледала с двукомпонентно - лепило нанасят върху огледалото, пръскат със спрей стъклото, допират, и се бетонира на секундата.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: "Райбер"

          Надявах/м се да стане с подръчни материали.Ако ли не, това ще е следващата стъпка.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: "Райбер"

            После само намушкваш ламаринката в металната рамка на стъклото и се отърваваш от заводската идиотщина с лепилото.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #7
              От: "Райбер"

              Тия манипулации с ламаринките са гола вОда.Не могат да дръпнат стъклото достатъчно към уплътнението,вследствие на което се произвежда невъобразим изключително дразнещ шум.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: "Райбер"

                И аз имам да лепя два "райбера" на ладата. "@Майстора" нямаше ли някакво такова лепило или нещо се бъркам?
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: "Райбер"

                  По подобен начин е захванато стъклото на оригиналния фиат.Невъобразимия шум се лекува като се огъне лъскавото езиче от вътрешната страна,върху което ляга райбера,ако го е имало преди манипулацията,много е вероятно да го има и след.Не знам дали се вижда от снимките но съм сложил 2мм ламарина неръждавейка,дължината между улея на стъклото и езичето е под 1см,просто няма начин да се огъне,при напън е по-вероятно да се счупи стъклото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Райбер"

                    Идеята ми не е да се заключвам, а да се затваря прозореца за да не вали вътре и да не свири, като летя по асвалта.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Райбер"

                      Руски коли скоро не съм чувал да се крадат,но някой начинаещ бандит може да се сдобие с акумулатор,заводското лепило пада след леко нагряване с запалка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Райбер"

                        Крадат ги, бе мамка му. Сигурно за скрап, ама си крадат, скоро една поддържана и ползвана ежеседмично лада изчезна от моя квартал в София. Тъпо е, щото който е останал с такава машина, значи не му е все едно.
                        Та по темата, лепило за огледало (на доста коли централното огледало е лепено на стъклото). Двукомпонентно е. Ако все пак решиш да не го правиш сам, джамджиите имат едни, дето се активират с УВ лампа, но какво съдържат, нямам идея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Райбер"

                          Моите ги лепиха с двукомпонентно лепило и изпадаха след месец и двете.Мисля че по-добрия вариант е това,което се втвърдява с УВ светлина.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Райбер"

                            Ако ще е ТНТМ: на лидъла бяха пускали едни фрезери за пробиване на стъкло, и после може да се комбинира винт с лепило.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Райбер"

                              Доколкото знам, отворите в стъкло трябва да се направят преди закаляването му. Ако се правят след, то ставало на много малки стъкълца.
                              Лепила които полимеризират на UV продават и в малки разфасовки. Зависи от лепилото, но някои полимеризират и на слънчева светлина, макар и по-бавно.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X