Обява

Свий
Няма добавени обяви.

инфо за раздаточната кутия за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • инфо за раздаточната кутия за Нива

    Здравейте,
    Отскоро карам една Нива,но ми трябва информация за лостовете ! Кога се включва късия лост и дългия лост !? Каква е нормалната посока!?Дългия лост има 3 позиции,едната е неутрална. Каква е нормалната позиция(напред или назад) на този лост ! Късия лост,каква му е нормалната позиция !?

  • #2
    От: инфо за раздаточната кутия за Нива




    от тук




    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: инфо за раздаточната кутия за Нива

      Благодаря ви много !

      Коментар


      • #4
        От: инфо за раздаточната кутия за Нива

        Това с четене не става много /личен опит/, изгледах и изчетох всичко в нета, докато не отидох на място някой да ми обясни с практика. В нормално положение, трябва задното лостче леко по-дълго за "бързи и бавни" да е в крайно задно положение, а другото съответно по-късичкото за блокиране на диференциала да е в положение напред и да не ти свети нищо на таблото. След практиеския курс който изкарах направо на пътя, беше следното:
        1. Влезеш ли в гората, както е в моя случай, спирам и бутам дългото лостче с натиснат съединител напред, демек включвам бавните, и си перкам с колкото мога, но в повечето случай я вкарвам в около 2000 оборота и така до края на света;
        2. Заблокирането на диференцила го включвам и светва на таблото една иконка, при мен е до "колонката" за горивото, само когато има много голяма гняс или препятствие дето не ми е много ясно какво представлява или когато съм я натоварил, ама като ти казвам натоварил, разбирай гумите да стържат по калниците;
        3. Заблокирам и диференциала, когато тегля разни ремъркета или камиони.
        До толокова ми е обяснено "горе-долу" и изпробвано!
        Успех с експлоатацията!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X