Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парко место на улицата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Парко место на улицата

    Здравейте колеги.
    Казуса е следния.
    Село селска улица пред селска къщурка.
    Навес за сянка на колата паркирана пред къщи.
    Мястото за навеса е под далекопровод а не точно на улицата.
    Как е законово?
    Ако няма пети на сенника стъпващи извън имота?
    Всичко е хванато вътре в имота а навън излиза метална греда 4 метра по въздуха?
    Мога ли да имам проблеми ако изградя сенника?
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

  • #2
    От: Парко место на улицата

    Няма как да е законно без разрешение от общината.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Парко место на улицата

      И когато вали може да имаш проблеми. Борето

      Коментар


      • #4
        От: Парко место на улицата

        Ми тя улицата е обществена.Ако ми хареса сянката как ще ме изгониш?
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: Парко место на улицата

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Ми тя улицата е обществена.Ако ми хареса сянката как ще ме изгониш?
          Е да де ама сянката ще е причинена от мен
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Парко место на улицата

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Е да де ама сянката ще е причинена от мен
            Е ся. Нали няма да вадиш бухалки...
            За навес не знам но можеш законно да си платиш парко място на улицата в общината ако е възможно.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #7
              От: Парко место на улицата

              Роска , преди всичко зависи от хората около теб - казано на френски - комшиите.
              Ако ти завидят за сенчицата - готов си омятан в правови нарушения .
              Ако спретнеш едно мини поясче със пауловния , достатъчно да си паркират таралясниците до близките 7-8 къщи - може и кмет да те изберат.

              Първо - тва си е дръво , за да го отсечеш - кметство, разрешения , изисквания ...
              Второ - расте доста бързо - за има няма две години (с поливката) прави сянка подходяща за първоначалния замисъл.
              Трето - дървото не е основа на някоя територия ....
              дето да го боднеш си е "негова" територия .

              А навеса , ако се замислиш може и сгъваем да го измаймунчиш.
              Успех.

              Коментар


              • #8
                От: Парко место на улицата

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Здравейте колеги.
                Казуса е следния.
                Село селска улица пред селска къщурка.
                Навес за сянка на колата паркирана пред къщи.
                Мястото за навеса е под далекопровод а не точно на улицата.
                Как е законово?
                Ако няма пети на сенника стъпващи извън имота?
                Всичко е хванато вътре в имота а навън излиза метална греда 4 метра по въздуха?
                Мога ли да имам проблеми ако изградя сенника?
                На кратко. Незаконно е!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Парко место на улицата

                  За Бояна е незаконно, за Горно Уйно пак, но може и да те похвалят, ако направиш.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Парко место на улицата

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Е да де ама сянката ще е причинена от мен
                    Както и щетите по някое по-високо МПС...ще са причинени от теб.
                    Близко е до акъла, че на някоя по-тясна улица, ако го направят всички от двете страни, ще стане почти като тунел...
                    Щом не може просто така това да е законно за всички, значи не може и за всеки отделен.

                    Не съм сигурен, но мисля че освен за строежи близки до границите на имота, има изисквания и за садене на дървета. А с включване на далекопровод в картинката, е още по-вероятно да е забранено.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Парко место на улицата

                      Това далекопроводи и дървета под тях НЕ Е добра идея!
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #12
                        От: Парко место на улицата

                        "Място" се казва...не "место"
                        ........................
                        Иван Маринов
                        CRF 250 X
                        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Парко место на улицата

                          Какъв е тоя далекопровод? Ниско напрежение, 6кВ, 20, 110....
                          В сервитутната зона на електропровод не можеш нищо да строиш, дори не можеш да паркираш там. Магията е, че в урбанизирана територия сервитутите са малки и не е чак такъв проблем.

                          "В сервитутната зона на енергиен обект за производство, пренос, разпределение и преобразуване на електрическата енергия не се допуска:
                          1. всякакъв вид застрояване, включително и на спортни стрелбища и военни полигони за стрелба;

                          2. засаждане на трайни дървесни насаждения;

                          3. извършване на сондажни работи, търсене, проучване и добив на подземни богатства;
                          4. паркиране на всички видове превозни средства;

                          5. складиране на отпадъци и материали;
                          6. действия на трети лица върху съоръженията на енергийните обекти;
                          7. палене на огън и опожаряване на площите след прибиране на селскостопанската продукция;

                          8. стрелба с ловно и бойно оръжие."

                          Разказвали са ми за случка, при която някакъв си построил беседка под селския електропровод-ниско напрежение-тези по селата дето са, на бетонови стълбове- минават кабелите на махалата, улично осветление и т.н . Събрали се там семейството нещо да празнуват...кръщене ли било, що ли. Къса се кабела на уличното осветление и пада отгоре. 6 човека на място, още трима в болница с брутални изгаряния. То си имало защита в таблото, от където се пуска осветлението, ама понеже линията претоварена и предпазителя често падал, някой умник от фирмата за уличното осветление подпрял автоматичния предпазител с дърво да не изключва...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Парко место на улицата

                            Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                            "Място" се казва...не "место"

                            Многоточието е препинателен знак, състоящ се от три точки (...), който означава пропуск в текста. Отделно, след препинателни знаци се оставя пауза, а всяко изречение трябва да завършва с препинателен знак.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Парко место на улицата

                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              Роска , преди всичко зависи от хората около теб - казано на френски - комшиите.
                              Ако ти завидят за сенчицата - готов си омятан в правови нарушения .
                              Едва ли могат да завидят за сенчицата поне към днешния момент тъй като не пречи на никого.
                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              Ако спретнеш едно мини поясче със пауловния , достатъчно да си паркират таралясниците до близките 7-8 къщи - може и кмет да те изберат.

                              Дърво под далекопровод не е добра идея най малкото от енергото ще го сецнат наесен при профилактиката на 20 кВ мрежата.
                              Мисля са 20 кВолта де - това дето идва в селото и преди трафа за към абонатите.
                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              А навеса , ако се замислиш може и сгъваем да го измаймунчиш.
                              При всички случаи навеса го мисля да е сгъваем и да се маха зимата да не го бори вятъра 6 месеца.
                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Както и щетите по някое по-високо МПС...ще са причинени от теб.
                              Близко е до акъла, че на някоя по-тясна улица, ако го направят всички от двете страни, ще стане почти като тунел...
                              Улицата хич даже не е тясна поради факта че граничи с далекопровод става двойна на останалите улици в селото. Аз реално ако го направя с тези 4 метра навес ще останат още 4 до платното.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:selo.jpg
Прегледи:1
Размер:951.5 КБ
ID:5790088
                              Последно редактирано от rosen_offroad; 03-06-18, 04:05.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X