Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Парко место на улицата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Парко место на улицата

    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
    Къде пък съм писал такова нещо?
    Втора точка предния пост:Нали въпросът е законно ли е. Ми не е.
    1. Незаконен навес.
    2. Незаконно паркиране.
    3. Обсебване на част от публична собственост
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #32
      От: Парко место на улицата

      Аз пък мисля че въпроса е спорен!
      Даже и да е законно съседите пак ще подадат жалба.Тъй че това не е мерило.
      Като гледам снимката при наличието на толкова много място мисля че няма да има проблем.
      Ако се направи грамотно ще стане.Закона не е нарушен драстично(навеса е стъпил в частен имот и в случай на нужда може лесно да се демонтира) освен това не нарушава интересите на никой.Това място пред къщата никой друг няма да го използва да бъдем честни.
      Затова аз бих го направил.Ако толкоз много се размъркат ще го сваля бе не е кой знае какво толкоз.Няма нанесени щети няма проблеми!

      Коментар


      • #33
        От: Парко место на улицата

        На мен най ми харесва варианта със сгъваемата тента.
        А в София, между двете Дружби до Кауфланд, съвсем законно си строят под далекопровода. Да му мисли, който ще живее там.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #34
          От: Парко место на улицата

          По селата едва ли има 10% имоти с нанесено всичко в кадастъра,така че кой ще е тоя напълно изправен,че да те топи теб.Прави си навеса и си свиркай!На село, като на село!
          Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
          Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
          Враца

          Коментар


          • #35
            От: Парко место на улицата

            Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
            ...
            Айде за втори път - в зелена площ е незаконно.

            Коментар


            • #36
              От: Парко место на улицата

              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
              Айде за втори път - в зелена площ е незаконно.
              Искренно ме разсмя,гледам поне половината улица е зелена площ.Ако Росен не си е бетонирал пред портата ще трябва да си каца в двора с хеликоптер,за да не гази зелените площи!Това не е София, това е СЕЛО, а по селата си паркираме и караме яко по зелените площи,понякога пролетно време път и зелена площ е едно и също.Айде да не сме по-католици от папата!
              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
              Враца

              Коментар


              • #37
                От: Парко место на улицата

                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                Искренно ме разсмя,гледам поне половината улица е зелена площ.Ако Росен не си е бетонирал пред портата ще трябва да си каца в двора с хеликоптер,за да не гази зелените площи!Това не е София, това е СЕЛО, а по селата си паркираме и караме яко по зелените площи,понякога пролетно време път и зелена площ е едно и също.Айде да не сме по-католици от папата!
                Въпросът беше какво казва закона. Каква е реалността ми е пределно ясно.

                Коментар


                • #38
                  От: Парко место на улицата

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Определено можеш. Най-вече, ако някой от съседите подаде сигнал - я за незаконно строителство, я за неправомерно ползване на общински терен.
                  И като почне едно мерене с мащабна линийка от едни пожълтели скици( ако ги има). В София малко ли стреляха в кадастъра? Единствения проблем е линията НН.
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • #39
                    От: Парко место на улицата

                    "Зелената площ" предполагам, че някога е била част от дворовете-неговия, съседния и всички нататък по улицата, намиращи се по трасето на далекопровода. Може и още да се води таква част-трябва да се види кадастъра. Поне край София рядко са правени отчуждения за такива далекопроводи и всичко е на сервитути. На други места може да е различно. Тъй като там не може да се строи, са си дръпнали оградите по границите на сервитута. А той е нужен, за да може да се обслужва цялото това нещо, захранващо между 3-4 до десетина села.
                    T.e. "поляната" може и да си е негова. Но няма как да строи или да си вдигне бедуинска шатра на нея.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Парко место на улицата

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      "
                      T.e. "поляната" може и да си е негова. Но няма как да строи или да си вдигне бедуинска шатра на нея.
                      С това съм съгласен.Ма той не строи.Не вдига и бедуинска шатра.Той просто прави един тъп навес на който краката му са в НЕГОВИЯ имот.И реално става дума за сянката.
                      Абе при толкоз широка улица направо си плаче да се направи.Що се отнася до зелената площ на СЕЛО е в изобилие и на никой не му пука.Освен това се оказва че стопанина и сам си я поддържа което си още един морален плюс.
                      Все пак това е предимството да живееш на село.Има въздух свободно място не се бориш за паркоместа и други.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Парко место на улицата

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        Въпросът беше какво казва закона. Каква е реалността ми е пределно ясно.
                        Е по тая те причина (понеже е ясно, че въпросният навес ще се прави), не ми е ясно продължаването на чесането на клавиатурата. Отдавна се изясни, че е незаконно това. Най-малкото закона не се пише "За града" и "За селото". Ма дерзайте. Може пък да се пръкне някой бисер. Знае ли човек!?

                        п.п. Между другото така формулирано заглавието на темата има друго значение (предполага плащане на съответната община при определени условия). Тук иде реч, за различни работи.
                        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 04-06-18, 21:30.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Парко место на улицата

                          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          С това съм съгласен.Ма той не строи.Не вдига и бедуинска шатра.Той просто прави един тъп навес на който краката му са в НЕГОВИЯ имот.И реално става дума за сянката.
                          Абе при толкоз широка улица направо си плаче да се направи.Що се отнася до зелената площ на СЕЛО е в изобилие и на никой не му пука.Освен това се оказва че стопанина и сам си я поддържа което си още един морален плюс.
                          Все пак това е предимството да живееш на село.Има въздух свободно място не се бориш за паркоместа и други.
                          И за навес в собствения двор е нужно строително разрешение, което той никога няма да получи, като представи проект, че е залепено за оградата и навлиза в другия имот. От там нататък не виждам какво има да се коментират сервитутни зони и други такива неща. Ако собственика на съседния имот даде съгласие за такъв тип строеж, може да се направи навеса.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Парко место на улицата

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            И за навес в собствения двор е нужно строително разрешение, което той никога няма да получи, като представи проект, че е залепено за оградата и навлиза в другия имот. От там нататък не виждам какво има да се коментират сервитутни зони и други такива неща. Ако собственика на съседния имот даде съгласие за такъв тип строеж, може да се направи навеса.
                            Аз тука в това село съм от 5 години и сигурно съм посетил повече от 50 къщи.
                            Е то такива постройки и постройченца залепени който за където и високи по 4-5 метра на оградите че ум да ви зайде.
                            Притеснение откъм незаконност на нещо вътре в моя имот нямам


                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Парко место на улицата

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Аз тука в това село съм от 5 години и сигурно съм посетил повече от 50 къщи.
                              Е то такива постройки и постройченца залепени който за където и високи по 4-5 метра на оградите че ум да ви зайде.
                              Притеснение откъм незаконност на нещо вътре в моя имот нямам
                              Е като не те притеснява законността защо аджеба пусна темата?
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Парко место на улицата

                                Има електропроводи минават над хотели, ти се притесняваш за един разглобяем навес!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X