Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем при Nissan Terrano 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем при Nissan Terrano 2

    Здравейте на всички,

    От година се радвам повече на природата с новата придобивка - Нисан Терано 2, 2.4 Бензин, 116 коня, 2002 година, VSKKBNR20U0474812, Къса база.

    Имам странен проблем с джипката и ще съм много благодарен, ако някой се отзове и помогне.

    Всичко започна с изненадващо гаснене. Установих, че като натисна педала на газта малко по-рязко, веднага се дави, тресе, лампите на таблото мигат, оборотите играят и гасне. Като натисках на свободна, педала на газта рязко до край, веднага се разтрисаше, лампите мигаха и загасваше. Другата опция беше да загасне на свободна, след като спрем на кръстовище или само намаля, за десен да кажем. Случи се и няколко пъти да загасне, веднага след палене, без да е подадена газ. При постоятнна скорост и обороти, без рязка газ, си вървеше нормално.

    Тараното има и газов инжекцион. Тествах веднага само на бензин, но проблема го имаше, макар и по-слабо изразен. Ориентирах се за проблем с токовете и смених свещи, кабели, палец и дистрибуторна капачка. Смених и вакумите.

    Определено имаше подобрение, но проблема остана. Сега на бензин няма изненадващо гаснене, но ако на загрял двигател (20-ина километра каране) на свободна, след като се успокоят оборотите рязко се подаде газ (педала рязко до долу), започва да се дави, тресе, оборотите играят и ако повторя упражнението няколко последователни пъти, загасва. Ако плавно подавам газ, се форсира прекрасно. Сутрин след старт докато не е загряла хубаво е по-трудно да се усети проблема. Нощува във Владая и се охлажда добре.

    На газ, реално гасне по-лесно и без причина, дори и след тези интервенци, и затова съм извадил бушона на газовото, и първо ще гледам да отстраня проблема.

    Тествах да чета грешки с кламер, но вероятно няма натрупани още, понеже скоро откачах акумолатора. Засега е 5 къси, 5 дълги (0505).

    Друго странно, което забелязах. Преди време ходих и за рециклиране на алтернатора, понеже не зареждаше добре. Смениха ми ремъка, лагер и четки, но изглежда не съм уцелил на компетентни или са се престарали. Забелязах, че на плюса силно оксидира и като се прибрах, премерих с мултицеда, при работеща и хубаво загряла кола ми дава, че зарежда с постоянни 16,36V, без включени консумативи. След като загасих акумолатора, беше на 15V. На сутринта го проверих пак – 13.6V. Запалих, пуснах всички консумативи и започна леко да качва – стигна до 13.8V за 30-ина секунди. След това без консумативи зареждаше с 15.43V. Незнам, дали има връзка със загасването и давенето, но и това презареждане не ми харесва.

    Предварително мерси за всички идеи

  • #2
    От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

    С гасненето едва ли има връзка, но определено регулатора на алтернматора или жицата, през която си гледа напрежението (ако има такава), или масата между мотор и купе, не е в ред.

    Другото също има шанс да е електриочески проблем. Като за начало прегледай всички маси по мотора и двигателния отсек, поразгледай и буксите за корозия или недобър контакт и т.н. Ако продължи да презарежда бих търсил регулатор. Цената може да не ти хареса никак, обаче.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

      Благодаря за отзоваването и идеите, sparky.

      Като гледам твоите постове и отговори, ти си доста напреднал в тези тематики, а аз едва си отварям очите. Каквото успях и прецених смених дотук и имаше някакво подобрение, но моите знания и умения са новаторски. Ако предлагаш подобни услуги, с радост бих ти докарал джипката да я прегледаш и оправиш. И да не ми харесат цените, много ми е нужна, тъй като е ежедневнен автомобил и някак ще намеря начин.

      Колкото до буксите, погледнах всички до кото успях да се докопам и прегледах масите. С новаторското си наблюдение режих че всичко е наред с тях. Буксите изглеждаха доста запазени и нямаха курозия. Масите, които бяха вързани на двигателя и странично по купето също изглеждаха читави, но несъм мерил съпротивленята. Само едната бяла букса (точно на предния горен ръб на двигателя, откъм фаровете, 2 пина) беше пълна с някакъв бледо-жълт грес или нещо подобно. Прецених че няма как да стане случайно и не го махнах, но ако не е нормално ще го изчистя. Имаше и 2-3 под въздуховода, до които нямах достъп. Ако кажеш, ще го сваля, за да ги прегледам и тях.

      Иначе ще гледам да я покарам за да си натрупа евентуално грешките. Като загрее ще я тормоза да загасне и пак ще проверя с кламер/жичка.

      Приятен уикенд и мерси предварително

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

        Реших да допълня поста с последните си наблюдения.

        Като дойде жегата и ми се наложи да попътувам повече в задръстването, колата имаше възможност хубаво да загрее. Нямам предвид антифриза - там стрелката държеше непоколебимо средата. Определено на студено проблема не е изразен, а като загрее хубаво направо не може да се кара. Като цяло се усеща, че няма нормалната мощност и иска малко по-високи обороти, за да ускори в сравнение със студена кола, но проблема е в забиването и гасненето. От спряло положение (на сфетофара ) се опитах да тръгна и просто реши да заглъхне и да се мъчи докато загасна. Не можеше поне 3-4 секунди да качи обороти, като се поразтресе малко и загасна Много трудно запали и успях само 10 метра да я мръдна и пак загасна. После само я отбих с трето палене отстрани и я загасих. След час и половина запалих и успях да си свърша задачите и да се прибера, с още 2 загасвания, но без много чудене и заглъхване и безпроблемно палене. Успях да локализирам още 1 проблем, който може да е свързан - не ми светва бялата задна светлина, за задната скорост, както преди, а се включва задния фар за мъгла. Откачих левия долен стоп, където е бялата светлина и му смених буксата с тази за ремаркето. Сега като пусна задния фар за мъгла, имам бяла светлина... Незнам от къде минават тези кабели, но явно ще трябва да намеря време и да проверя. Дали може някъкъв контролер да е заминал, или по скоро да търся окъсяване или проблем с масата? Друго интересно е, че не трупа грешки и не ме насочва наникъде (поне със схемата с кламера).

        Голяма мъка е да не можеш да разчиташ на джипката да излезнеш от пътя. Направо болезнено.

        Мерси предварително за съвети и направления

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

          Сменян ли е въздушния филтър?
          Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
          Стефан Арзатов

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

            Здравейте, погледнете Ланда сондата за всеки случай ,че тя е с подгряване и на мен ми правеше номера. Както си карам с постоянна скорост колата тръгва леко да ускорява или забавя без да си променям натиска на педала.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

              При мен е малко наопаки, като си карам с постоянна скорост нямам такива грижи, колата се държи добре, само леко и "пада" мощността като загрее. Да кажем ако сутрин с 2000 оборота се движи прекрасно, следобед като е позагряла иска повече - някак 2500, или поне така го усещам . Понякога се случва да "хлъцне" и за секунда да изгуби мощност, когато подам газ, няма колебание при постоянни обороти, няма непредвидена промяна на скоростта и реагира адекватно на педала. Единствената мъка е като спреш, или много намалиш (като за десен) и после подадеш газ. Уж си работи, ама като съм я покарал, се случва за секунди да се дави, да хълца, разтриса се угасва, но понякога се оправя сама и оборотите се нормализират. През това време и да натискам педалите ефект няма.

              Коментар


              • #8
                От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

                Всички масла и филтри са сменени много скоро. Но и аз реших все пак да проверя и отворих въздушния филтър - няма прашинка, всичко си свети.

                Друго което се усеща за ремонт са повдигачите или веригата се е отпуснала. При палене, особено като е студена за 2-3 секунди се чува нещо като тракане от веригата и лампата на маслото чак тогава угасва. Също на студено поне ако карам нагоре по много стръмен баир, пак може да се чуе веригата, но не толкова, като при първите секунди на палене. Другото е когато спускам баира надолу на 3-та - ако оставя колата да си слиза без газ и да си сваля оборотите пак сякаш се чува веригата.

                Коментар


                • #9
                  От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

                  Затапен ли е ЕГР-ра?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

                    Здравей,

                    Не мисля че нещо е затапвано, взех го нов внос от германия, без регистрация и досега не ми се е налало да ходя по мъките и да правя интервенции, но както споменах познанията ми в областа не са добри. Бих се радвал ако някой ми препоръча къде мога да отида в района на София, за компетентна помощ.

                    Алтернатора вече не презарежда и другите проблеми с токовете са отстранени (или поне така изглежда и трърди майстора)
                    От диагностика на него му е дало следните грешки:
                    P0100 MASS AIR FLOW SEN
                    P0110 INT AIR TEMP SEN

                    Майстора е сменил сензора на положение дроселовата клапа
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sensor.jpg
Прегледи:1
Размер:6.6 КБ
ID:5792403

                    но резултат няма и като поработи хубаво колата започва да гасне и вече много трудно пали и загасва почти веднага. Чаках я 4 часа да истине за да се прибера, но накрая я зарязах. Като преместя часта на въздуховода над клапата, която е на 2 крилати гайки, след като е загаснала, отдолу излизат изгорели газове, иначе отвътре повърхността изглежда чиста и няма налепи.

                    Четох за много подобен проблем тук https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=225176

                    Незнам къде в София мога да направя регулация на клапаните но изглежда може да помогне и не е много скъпо. Ще се радвам ако някой препоръча сервиз/човек.

                    Другото което е помогнало на колегата да реши подобния проблем е смяната на запалителната бобина. Предложените по VIN номер бобини не са като моята според майстора. Някой има ли наблюдения какви може да са за Нисан Терано 2, 2.4 Бензин, 116 коня, Декември 2001 година, VSKKBNR20U0474812, Къса база

                    Благодаря на всички отзовали се

                    Голяма мъка е пешеходно
                    Последно редактирано от Природен; 20-06-18, 11:11. Причина: Поясняване

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

                      Двете грешки означават дебитомер и датчик за температура на входящия въздух. Нищо общо със сензора за положение на дроселовата клапа.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

                        Здравейте,

                        Искам да добавя малко хумор и истинско развитие

                        Майсторите закачили днес колата на газ анализатор и успяли да установят, че горивната смес не се възпламенява добре . Сменили маслото и масления филтър, които бяха на по-малко от 2500 км, защото не им харесало нещо и ме убеждават, че като се стоплело изгубвало вискозитета си и клапите на цилиндрите оставали в горна/първична позиция. Не можели да се движат и затова загасва... Но сега с новото масло, е щяло само да си се оправи, само да покарам 500-600 км и маслото покрай клапаните само ще си се смени и проблема ще изчезне постепенно...

                        Попитах за бобината, тествахме с една отвертка на кабела за 2ри цилиндър и ето - искра има, ама не винаги. Бобината се оказа интегрирана в делкото и определено пробила. То аз сам смених палеца и разпределителната капачка, но като не съм знаел какво виждам отдолу, така и не съм погледнал по-внимателно. А то сe вижда че е заминала.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bobina4.jpg
Прегледи:1
Размер:227.2 КБ
ID:5792502

                        Най-кофтито е че свалих цялото делко и сега не знам точно как трябва за го напасна, като го монтирам обратно, след като сменя бобината. Има един малък, тънък метален диск с някакъв датчик, точно под палеца който е белязан (3 тънки линии и 1 по дебела) и няма как да се обърка спрямо оста на палеца,
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bobina7.jpg
Прегледи:1
Размер:686.0 КБ
ID:5792504
                        но не знам от долния край, където влиза с маслото в двигателя, дали има белези. Моля ако някой има наблюдения да сподели.

                        Иначе за бобината - в момента намерих 2 варианта и не знам дали има някаква разлика но ако е наясно коя би била по-добра, ще се радвам на съвета - Janmor и Bremi(32/37 лева). Иначе написаното на нея е CM1T-227, ако има и други предложения.

                        Благодаря предварително
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Природен; 22-06-18, 23:22.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

                          колеги имам проблем с тераното 2.7 тди 1996г. Рядко но се случва при малка скорост или при потегляне светва чека и двигателя гасне,връщам ключа и пали веднага но чека свети и си върви.Също така меду 1000 и 1500 оборота двигателя прекъсва.Може ли да му направиме диагностика да установиме проблема в София

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странен проблем при Nissan Terrano 2

                            Здравейте на всички,

                            Да добавя развитието.

                            Днес пристигна бобината и я подмених, по снимката успешно поставих делкото приблизително на старото място (колата си беше на ръчна и нищо не е местено). Запалих без проблем и карах без грижи на газ и на бензин . Предполагам, че ще трябва малко повече да покарам, за да видя на загряло как е във високите обороти и с двете горива и да правя евентуални корекции.

                            Благодаря на всичко отзовали се

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X