Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със сервиз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със сервиз

    Досега не бях пускал тема в форума,но няма сън...та да захвана по- отнначало...
    Преди около девет месеца( не,не е онова) на братчето ми автомобиля взе да не работи като хорските, с други думи бичеше постоянно закъснение, и аз като неспециалист набедих кнок сензора да чува нещо и да бичи закъснение,което се оказа нещо такова- счупен банан. Диагностицирано и ремонтирано беше в доказан столичен сервиз,освен грм,беше полиран кв,хонинг на цилиндрите,нови сегменти и лагери на к.в.,също така бяха ревизирани главите.
    Всичко това за 88дни и около 5к.пари
    Трудно е за разбиране,но уверенията бяха за много по- малки цифри,а и бяхме в кампания и предвид обещаните кратки срокове има някакво оправдание да не се захвана с ремонта лично.
    До сега.
    Сега е лично. След половинчато-устна гаранция за 50к.км на 17к.се получиха следните явленияhttps://youtu.be/CUZvuKyvfq0 това е 4-5 к след смяна на масло с амс5-30 сс,на 10к след смяната със същото . От сервиза казват експертите от едикъде си установили,че това поражение е резултат от хидравличен удар. Мамка му! В сервизното ръководство пише- при всяко сваляне на зегерките,осигуряващи буталният болт, се заменят с нови.
    За моите чаках два месеца,няма в КМБ,та си поръчах два комплекта от швабско. Предложих да им пратя,на " готиния" сервиз вторият си комплект зегерки за буталните болтове,та да не чакаме и тях,а те ми отръщат,че имат всичко. Почти три месеца и ремонт надвишаващ двойно цената ма автомомобила...
    Иван Недокланов се опита да ги схайка навремето.... Тези хора трябва да бъдат поставени на място. Не става само с реклама- трябват знания,труд и отношение.https://youtu.be/6_mSrI_k8V4

  • #2
    От: Проблем със сервиз

    Преди да се захванете с този ремонт , проверихте ли каква е цената на нов не оборудван двигател? А относно останалото , нали знаеш защо има тарикати?
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със сервиз

      Нали претендират да са "бял" сервиз,а нямат топки да си поправят грешките. Продължавам да съм ядосан,ще видим днес какво ще си поговорим с г-н Сервиз, и "експертите"

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със сервиз

        Колега не знам "бял" ли е или "черен" сервиза, но според мен ако работят некачествено трябва да им се прави антиреклама за да останат гладни......Аман от недоучили тарикати....Нали сме "пазарна икономика", като работиш калпаво стоиш гладен!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със сервиз

          Не че ги защитавам ама да тръгнеш да правиш почти основн ремонт на кола на стойност 2500лв си е меко казано глупост,сега остава да пробвате пак да правите ремонт.Хвърлайт колата на кой колко даде а със тия ако имате документи за ремонта директно към комисия з защита на потребителите.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със сервиз

            Дето има една приказка- че нямал врат...
            Днес си получихме колата обратно,вече с разглобен шорт-блок. Сервиз. Мърляшки изпълнения от класа, на конвейр. Ако тези хора се изхранват с ремонти - казвам ви хора,аз трябваше да съм минимум космонавт/ астронавт. Гайкаджии. И аз съм гайкаджия, любител,но поне имам два динамометрични ключа!А те нямат малък...късметковци. Не се продавали отделно зегеки за буталните болтове...ми аз им казах,че имам- папата ли ми ги даде- чаках си доставка от Германия... Хубав човек бил... Ами коляновият вал не пипнат,неизмит,утре ще ми дойдат микрометрите,но от сега се обзалагам,че е бил за първи ремонт. Нали уж минаха времената всичко да правиш сам.
            Сега разбирам Спарки що си направи и хонинга сам.Както ми каза скоро една позната със стара професия- вече вяра и на г..а си да нямаш. Финансовата част, там някакси ще я оправим,но това е човек с акъла си горе- долу и с претенции за майстор...колко ли хора са изгорели по подобна схема? Полу-ремонт за два-три месеца и часова ставка от 80лв.,ако не се лъжа!
            Ако не беше изскочила зегерката,щеше да мине метър,но сега мисля да си плати за всички стари зегерки,въпреки че нямам време за глупости.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със сервиз

              Сега събери всичко в един голям кашон вниматлно,насниай частите и самата кола и я пускай за продажба,защото в противен случай ще ти стъпи ремонта най малкото на още една кола.
              0 8 76 36 8 542

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X