Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

    tps имам нов

    Коментар


    • #32
      От: Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

      Първоначално публикуван от ivcho.vd Преглед на мнение
      Опитай с подмяна само на TPS-а.Датчика ограден с червено


      Линка от поста ти е на дроселовата клапа.Датчика е монтиран на нея.

      Поздрави.

      Много добре разбрах какво ми написа и обясни, не се подвеждай по шеговития ми тон Може да съм завършил езикова гимназия и бъкел да не разбирам от автомобили, но умея да схващам и от половин дума

      Идеята е, че цената, която получавам за комплект е повече от чудесна. Сигурно ще се размина и само със смяна на сензора. Обаче - къде да го търся оригинален? И, не би ли било резонно да сложа комплект и да си запазя за резерва оригиналния и/или да го рециклирам/ревизирам?

      Момчета(главно към Бойко), говорете с прости думички, за да не започна аз с моята материя - TPS само сензор ли е или цялото туй чудо? Не ми пречи да скокна и да пием по бира, че да разберем какво му е на тоя пущинак!
      +359 899985804

      Коментар


      • #33
        От: Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

        TPS е това ограденото. При положение че не е сигурно че е от него по добре пробваи със втора ръка.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #34
          От: Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

          Първоначално публикуван от stormmaker Преглед на мнение
          https://www.milneroffroad.com/image/...3d-750x750.jpg

          От доста време съм му хвърлил око - да купя нов, вместо да си играя да го чистя и ревизирам. Благодаря!
          Влязох в сайта на Milner,но в момента го нямат в наличност.Относно тях-много са любезни.Исках да подменя цялата изпускателна система и я намерих при тях на сносна цена(като качество не знам,но същата тук е с цена като да купя на щерката първото возило)В сайта си бяха описали изрично,че предлаганата система е без катализатор(вместо него са удължили тръбата за да пасне всичко както трябва)и не носят отговорност за страни където е задължителен.Проблема с Англия е(то за нас е проблем,че са ни мижави заплатките),че сумата за доставка е колкото самата цена на това което поръчваш.При мен 171 лири за системата и 160 лири за доставка.Така че помисли за варианта,ако имаш познат,познат на приятел и т.н.да ти го донесе за две-три бири,така да се каже .
          Не се стеснявай да им пишеш за всякакви въпроси.Имам над 10 мейла към тях за период от два дни и на всички ми беше отговорено на отправените въпроси в кратък срок(служителката мисля се казваше
          Ели Лайгфийлд)
          Относно TPS-a в e-bay гледах на различни цени.Кой е оригинален не знам понеже още не ми се е налагало да го сменям.По въпроса питай Бойко(той ми помогна с избора на OPRS-датчика за налягането на маслото в маслената рейка)


          Поздрави и чакаме положителен резултат

          Коментар


          • #35
            От: Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

            Първоначално публикуван от ivcho.vd Преглед на мнение
            Влязох в сайта на Milner,но в момента го нямат в наличност.Относно тях-много са любезни.Исках да подменя цялата изпускателна система и я намерих при тях на сносна цена(като качество не знам,но същата тук е с цена като да купя на щерката първото возило)В сайта си бяха описали изрично,че предлаганата система е без катализатор(вместо него са удължили тръбата за да пасне всичко както трябва)и не носят отговорност за страни където е задължителен.Проблема с Англия е(то за нас е проблем,че са ни мижави заплатките),че сумата за доставка е колкото самата цена на това което поръчваш.При мен 171 лири за системата и 160 лири за доставка.Така че помисли за варианта,ако имаш познат,познат на приятел и т.н.да ти го донесе за две-три бири,така да се каже .
            Не се стеснявай да им пишеш за всякакви въпроси.Имам над 10 мейла към тях за период от два дни и на всички ми беше отговорено на отправените въпроси в кратък срок(служителката мисля се казваше
            Ели Лайгфийлд)
            Относно TPS-a в e-bay гледах на различни цени.Кой е оригинален не знам понеже още не ми се е налагало да го сменям.По въпроса питай Бойко(той ми помогна с избора на OPRS-датчика за налягането на маслото в маслената рейка)


            Поздрави и чакаме положителен резултат

            Аз с тях имам специални отношения(Милнър). Доставката ми е почти без пари. Ако имаш нужда, драскай на лично или на телефона/вайбър, за да вършим работа.

            Относно това Тротъл боди, което си върви със сензор - навил съм си на пръста и го поръчах. Най-много да има повече резервни части за закъсали колеги. По същата пътека имам 10-15 дюзи...

            Сензорът - тук вече е доста по-близко до моята част на компетентност - самият сензор почти няма вероятност нещо да му стане, ами механиката след него и напрежението преди него. Напрежението ще го оправим, ако е проблем, но 99% не е!

            След като след форсиране всичко си идва на мястото, значи сензорът си работи, а механиката иска раздвижване.
            Понеже не съм поглеждал какво е вътре в цялото това адско изделие, има ли вероятност да е доста мръсно, омазнено и затлачено?
            +359 899985804

            Коментар


            • #36
              От: Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

              Да се включа и аз по темата за заряда на акумулатора. При мен също от време на време стрелката пада под 13v на таблото и след това си отива около 14V. Реших все пак да проверя дали акумултора наистина се зарежда с ток под 13 v. Ta спрях колата, отворих предния капак и замерих напрежението на двете клеми на акумулатора при работещ двигател. Показа 14.5 V. След това тръгнах да шофирам и след малко стрелката си отиде на нормалното място - около 14 V. Спрях пак колата и отновно замерих напрежението на двете клеми на акумулатора - 14.5V. Изводът е, че понякога уредите на таблото послъгват относно показанията.

              Коментар


              • #37
                От: Isuzu Trooper 3 4JX1 обороти

                Първоначално публикуван от zhorko Преглед на мнение
                Да се включа и аз по темата за заряда на акумулатора. При мен също от време на време стрелката пада под 13v на таблото и след това си отива около 14V. Реших все пак да проверя дали акумултора наистина се зарежда с ток под 13 v. Ta спрях колата, отворих предния капак и замерих напрежението на двете клеми на акумулатора при работещ двигател. Показа 14.5 V. След това тръгнах да шофирам и след малко стрелката си отиде на нормалното място - около 14 V. Спрях пак колата и отновно замерих напрежението на двете клеми на акумулатора - 14.5V. Изводът е, че понякога уредите на таблото послъгват относно показанията.
                Сложи си волтметър от тези,които се вкарват на мястото на запалката и ще следиш напрежението по точно(ще следиш показанията и на двата).При мен при стартиране на двигателя напрежението е 12,8V
                Ако е студен двигателя качва до 14,2V за около 3-4 секунди.При загрял двигател около 6-8 секунди.С включени къси светлини и вентилатор на 2-ра степен на празен ход 13,8V,при
                движение 14V.

                Поздрави.

                Коментар


                • #38
                  В крайна сметка,стигна ли се до някакъв извод?Че и при мен се появи,следното явление от известно време?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X