Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

    Здравейте, колеги!

    Карам 124-ка 2000 кубика - бензин с газ и от известно време започна да пали на 3 цилиндъра, когато е загряла. Сутрин пали без проблем, след работа пак пали без проблем, но отида ли някъде, като я оставя за час, час и нещо, започва едно въртене, едно друсане, някъде около 7-8 секунди, че понякога и повече... Понякога се налага дори да припомпя педала за газта и чак тогава пали. Като запали, работи няколко секунди на 3 цилиндъра и когато я форсирам, започва да работи както трябва. Може ли някой да изрази мнение относно този проблем?

    Благодаря!

  • #2
    От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

    Газов филтър,въздушен филтър,изпарител,кабели,свещи!Не задължително в тоя ред.Най-добре на майстор!
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

      Аз залагам на електроника, датчик колянов, разпределителен вал, ако пък е 136 коня да не съм черноглед, ама компютъра на тея години почва да се ебава, не ме питайте от къде знам. Ако намериш някой със Стар диагностика, на който:
      1. знае какво прави с нея
      2. знае как да закачи 124-ка
      3. не го мързи
      4. не се прави на интересен
      може да излезе нещо от диагностиката. Личният опит показва, че и да не излезе, пак може да има проблем.
      п.п.Ако намериш някой, който отговаря на горните условия, пък и ако е около Габрово +100 км, моля да се обадиш
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

        Първоначално публикуван от FamousZ Преглед на мнение
        Здравейте, колеги!

        Карам 124-ка 2000 кубика - бензин с газ и от известно време започна да пали на 3 цилиндъра, когато е загряла. Сутрин пали без проблем, след работа пак пали без проблем, но отида ли някъде, като я оставя за час, час и нещо, започва едно въртене, едно друсане, някъде около 7-8 секунди, че понякога и повече... Понякога се налага дори да припомпя педала за газта и чак тогава пали. Като запали, работи няколко секунди на 3 цилиндъра и когато я форсирам, започва да работи както трябва. Може ли някой да изрази мнение относно този проблем?

        Благодаря!
        А какво е мнението на авто-диагностиците за вероятните причини и какво е проверявано. Хубаво е да има малко информация преди да сложим "бобА".
        Принципно освен споменатите насоки има още една "торба" ,но иска диагностика и да се започне от някъде.
        Например каква е херметичността на горивните камери? Какви са показанията на температурния датчик-студено 20 градуса,топло 85?

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

          Все още не съм карал колата никъде, но и не съм споменал, че свещите, изпарителя и въздушния филтър са на по-малко от 5000 километра. Преди по-малко от година правих глава - сменях изпускателни клапани и "легла" и днес забелязах и днес случайно забелязах, че антифриза ми е намалял. Ще ходя при "майстора" в Понеделник, да видим какво ще каже...

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

            Има ли развитие?
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

              Троян устройва ли те?
              Nissan Patrol 2008
              Mercedes c220 cdi 2006
              Mercedes cls350 cdi 2013
              Mercedes GL 450 cdi 2012

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

                Той колегата вече трябва да я е свършил някаква според мен. Питам от интерес. Иначе за Троян какво предлагаш, че и аз имам такава барака.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

                  Ами в Троян има много добър сервиз за мерцедес. С всички диагностики и работят само тази марка, най важното е че си разбират от работата има доста клиенти от Севлиево и Габрово. Виж ми темата за ремонта на един от бусовете който правих там в раздела на мерцедес е. Там си поддържам колите от 124 до последния модел на s класа.
                  Nissan Patrol 2008
                  Mercedes c220 cdi 2006
                  Mercedes cls350 cdi 2013
                  Mercedes GL 450 cdi 2012

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес 124 - пали трудно, когато е топъл.

                    Благодаря за информацията, ако се наложи ще се обаждам. Основен проблем ми е диагностиката. Тук са идиоти. Вече си купих кабел. Ако се наложи има много добър сервиз за камиони тук, пича му разбира много и ще го закачим ако се наложи, че нямаше кабел за мойта барака.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X